reklama

Poučte svého šéfa. Schillerová se Skopečkem se hádali kvůli ekonomické vzdělanosti Fialy

Šéfka státní kasy Alena Schillerová (ANO) v nedělní Partii na CNN Prima NEWS začala ostřelovat nepřítomného šéfa ODS a lídra koalice Spolu Petra Fialu. Prohlásila o něm, že je ekonomicky nevzdělaný. Do ministryně financí se kvůli tomu pustil ekonomický expert ODS a poslanec Jan Skopeček.

reklama

Schillerová reagovala na kritiku Skopečka, který řekl, že vláda nemusela jít hned cestou snížení na nulovou DPH na elektřinu a plyn. Podle Skopečka by bylo lepší cestou zvýšení doplatků na bydlení nízkopříjmovým skupinám.

Šéfka státní kasy se do Skopečka obula s tím, že už mluví jako předseda ODS Petr Fiala. „Máte ekonomicky nevzdělaného šéfa. Tak jsem doufala, že jste ho jako ekonomický expert dovzdělal,“ prohlásila Schillerová. Fiala je univerzitní profesor, podílel se na založení oboru politologie.

Skopeček si to nenechal líbit. „Vy jste ministryně se vzděláním právníka. Byla jste několikrát usvědčena z ekonomické nekompetence,“ opáčil Schillerové poslanec ODS. Ministryně prohlásila, že ji klidně může urážet, že to vydrží. „Vy jste si s tím začala,“ podotkl Skopeček.

O chvíli později se do sebe politici pustili kvůli rozpočtu. Vláda Andreje Babiše (ANO) schválila rozpočet na příští rok se schodkem 376,6 miliardy korun. Koalice Spolu v čele s ODS chce návrh předělat a ušetřit 100 miliard korun. Skopeček Schillerové vyčetl, že se jedná o šílený rozpočet a že je „nejhorší ministryní od roku 1918“.

Tagy:

Hlavní zprávy

Babiš prezidentem? Pokládat věnce a pronášet projevy by ho asi nebavilo, míní politolog
Prezidentské volby 2023

Babiš prezidentem? Pokládat věnce a pronášet projevy by ho asi nebavilo, míní politolog

Andrej Babiš (ANO) má největší šanci stát se prezidentem České republiky. Pokud by se volby uskutečnily teď, dosluhující premiér by v druhém kole o funkci hlavy státu stál proti generálovi Petru Pavlovi, tvrdí průzkum agentury Median pro deník MF Dnes. „Babiš by musel po zvolení hodně klást věnce a pronášet projevy, to by ho asi tolik nebavilo. Ale zase by mohl být dál ve vysoké politice,“ zpochybňoval kandidaturu šéfa ANO v pořadu 360° na CNN Prima NEWS politolog Lukáš Jelínek.

Válek chce vyměnit hlavní hygieničku. Svrčinová by se měla starat o jídlo ve školách

Budoucí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) chce změnu na postu hlavní hygieničky. Nepočítá s tím, že by tuto funkci nadále zastávala Pavla Svrčinová. Je odbornice na výživu, a měla by se tedy na ni zaměřit. S odkazem na mluvčího TOP 09 a AntiCovid týmu koalice Spolu Vladana Vaňka to napsal Deník N. Kdo by měl Svrčinovou nahradit, Vaněk nesdělil. Na dotaz podle webu nereagoval ani Válek.

reklama

Domácí zpravodajství

Ledecký k Prymulovi: Mám s vámi problém. Doporučujete opatření, přitom na nich vyděláváte

Na kamarádství to nevypadá. Hudebník Janek Ledecký se v pořadu Co Čech, to politik! televize CNN Prima NEWS postavil exministrovi zdravotnictví Romanu Prymulovi. Na epidemiologovi mu vadí, že doporučuje opatření jako jsou testy a vakcinace, a přitom na tom zároveň vydělává. Podle Prymuly to ale není pravda. Exministr zdůraznil, že ve střetu zájmů není.

reklama