reklama

Prezidentské volby v USA 2020

Nejnovější příspěvky k tématu

Trump je bez viny. Kongres v USA zamítl ústavní žalobu kvůli útoku na Kapitol

13. února 2021 21:52
Aktualizováno

Exprezident Donald Trump podruhé v historii odrazil ústavní žalobu. Americký Senát ukončil hlasování o impeachmentu, který vznesli demokraté proti Donaldu Trumpovi kvůli údajnému podněcování k útoku na Kapitol. Republikánská menšina exprezidenta podržela a vyslovila se proti impeachmentu. Demokraté tak neměli dostatek hlasů (získali jen 57 z potřebných 67) a Trump je očištěný.

V USA vrcholí proces impeachmentu: Trumpa chce očistit vlivný republikánský předák

13. února 2021 18:31

Zřejmě už v sobotu večer rozhodne americký Kongres v procesu impeachmentu, který se už podruhé vede proti exprezidentovi USA Donaldu Trumpovi. Demokraté viní Trumpa, že podněcoval k nenávisti a své podporovatele v lednu vyprovokoval k útoku na Kapitol. Schválení impeachmentu by Trumpovi zřejmě znemožnilo ucházet se znovu o funkci prezidenta.

Demokraté impeachment neprosadí, i když tvrdí, že Trump je nebezpečím pro demokracii

12. února 2021 11:58

Demokraté se obávají, že se Donald Trump opět stane prezidentem. Kongresman Jamie Raskin při projednávání ústavní žaloby (tzv. impeachmentu) varoval, že pokud by se tak stalo, může Trump opět iniciovat násilí. Odmítl také argument Trumpových právníků ohledně práva na svobodu projevu. Podle něj se jedná o „irelevantní“ argument, prezident se měl dopustit porušení své přísahy. Ústavní žaloba proti Trumpovi nicméně nemá sebemenší šanci na úspěch. Republikánští senátoři totiž stojí pevně za Trumpem.

O impeachmentu může rozhodnout Twitter. Trump netušil, že jde o důkaz, říká historik

10. února 2021 23:55

O impeachmentu bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa může rozhodnout i jeho slavný twitterový účet. Podle historika Jana Koury si při jeho používání exprezident nejspíš neuvědomoval, že i po smazání svých příspěvků se texty dají dopátrat a můžou být písemným důkazem. Koura byl společně s ředitelem Občanského institutu Romanem Jochem hostem speciálu CNN Prima NEWS o ústavní žalobě na bývalého prezidenta USA.

Vyhrál jsem volby, koronavirus máme pod kontrolou. Jaké jsou největší lži Trumpa?

1. února 2021 07:03

Už několik dní má Amerika nového prezidenta. Po čtyřech letech vystřídal kontroverzního republikána Donalda Trumpa jeho demokratický soupeř z nedávných voleb Joe Biden. Přesto, že Trump v úřadu strávil jen jedno období, stal se jedním z nejvíce zapamatovatelných představitelů země. Mnohdy na sebe upozornil až neuvěřitelnými výroky, které se výrazně vymykaly realitě. Americká televize CNN nyní vytvořila seznam těch největších lží, kterých se Donald Trump dopustil.

Hlavní zprávy

Pokud restrikce nezaberou, omezíme velké akce, hrozí Vojtěch. Lockdown ale nebude
Nový den

Pokud restrikce nezaberou, omezíme velké akce, hrozí Vojtěch. Lockdown ale nebude

Od zpřísnění opatření se očekává jediné – tlumit šíření koronaviru. Pokud nastávající restrikce nezaberou, budou nás ale čekat další změny, uvedl v pořadu Nový den ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Omezené by mohly být například hromadné akce. Lockdown ale podle něj nehrozí, a to právě díky očkovaným. Těch je v Česku přes šest milionů. Nebylo by to spravedlivé, míní Vojtěch.

Sledujte ŽIVĚ K věci s Rakušanem: Jak pokračují povolební vyjednávání nejen s Piráty?
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ K věci s Rakušanem: Jak pokračují povolební vyjednávání nejen s Piráty?

Jsem připraven hlasovat pro dočasné odebrání pravomocí prezidenta, v dané situaci není jiné řešení. To říká předseda hnutí Starostové a nezávislí Vít Rakušan. Kdy by se tak mělo stát? Jak pokračují povolební vyjednávání a neobává se roztříštění koalice, na kterou před volbami vsadil? A jak zkrotit další koronavirovou vlnu, která se na Česko žene? Sledujte pořad K věci na CNN Prima NEWS od 12:30.

reklama

Prezidentské volby v USA 2020

V loňských amerických prezidentských volbách se očekával vyrovnaný a dramatický souboj Donalda Trumpa s Joe Bidenem. CNN Prima NEWS byla u toho a přinesla aktuální volební výsledky z jednotlivých států i aktuální on-line přenos.

Na našem webu si můžete přečíst, jakou ušli oba kandidáti cestu, než se spolu mohli pustit do finálního volebního klání. Kromě toho vám nabízíme výběr toho nejzajímavějšího, co se odehrálo v televizních debatách. Na našem webu se dozvíte například i spoustu zajímavostí z historie americké politiky a zjistíte věci, které jste o bývalých amerických prezidentech nevěděli.