reklama

Prezidentské volby v USA 2020

Nejnovější příspěvky k tématu

Další příspěvky k tématu

Trump je bez viny. Kongres v USA zamítl ústavní žalobu kvůli útoku na Kapitol

Aktualizováno

Exprezident Donald Trump podruhé v historii odrazil ústavní žalobu. Americký Senát ukončil hlasování o impeachmentu, který vznesli demokraté proti Donaldu Trumpovi kvůli údajnému podněcování k útoku na Kapitol. Republikánská menšina exprezidenta podržela a vyslovila se proti impeachmentu. Demokraté tak neměli dostatek hlasů (získali jen 57 z potřebných 67) a Trump je očištěný.

Demokraté impeachment neprosadí, i když tvrdí, že Trump je nebezpečím pro demokracii

Demokraté se obávají, že se Donald Trump opět stane prezidentem. Kongresman Jamie Raskin při projednávání ústavní žaloby (tzv. impeachmentu) varoval, že pokud by se tak stalo, může Trump opět iniciovat násilí. Odmítl také argument Trumpových právníků ohledně práva na svobodu projevu. Podle něj se jedná o „irelevantní“ argument, prezident se měl dopustit porušení své přísahy. Ústavní žaloba proti Trumpovi nicméně nemá sebemenší šanci na úspěch. Republikánští senátoři totiž stojí pevně za Trumpem.

O impeachmentu může rozhodnout Twitter. Trump netušil, že jde o důkaz, říká historik

O impeachmentu bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa může rozhodnout i jeho slavný twitterový účet. Podle historika Jana Koury si při jeho používání exprezident nejspíš neuvědomoval, že i po smazání svých příspěvků se texty dají dopátrat a můžou být písemným důkazem. Koura byl společně s ředitelem Občanského institutu Romanem Jochem hostem speciálu CNN Prima NEWS o ústavní žalobě na bývalého prezidenta USA.

Vyhrál jsem volby, koronavirus máme pod kontrolou. Jaké jsou největší lži Trumpa?

Už několik dní má Amerika nového prezidenta. Po čtyřech letech vystřídal kontroverzního republikána Donalda Trumpa jeho demokratický soupeř z nedávných voleb Joe Biden. Přesto, že Trump v úřadu strávil jen jedno období, stal se jedním z nejvíce zapamatovatelných představitelů země. Mnohdy na sebe upozornil až neuvěřitelnými výroky, které se výrazně vymykaly realitě. Americká televize CNN nyní vytvořila seznam těch největších lží, kterých se Donald Trump dopustil.

reklama

Prezidentské volby v USA 2020

V loňských amerických prezidentských volbách se očekával vyrovnaný a dramatický souboj Donalda Trumpa s Joe Bidenem. CNN Prima NEWS byla u toho a přinesla aktuální volební výsledky z jednotlivých států i aktuální on-line přenos.

Na našem webu si můžete přečíst, jakou ušli oba kandidáti cestu, než se spolu mohli pustit do finálního volebního klání. Kromě toho vám nabízíme výběr toho nejzajímavějšího, co se odehrálo v televizních debatách. Na našem webu se dozvíte například i spoustu zajímavostí z historie americké politiky a zjistíte věci, které jste o bývalých amerických prezidentech nevěděli.