RAF

Výpis příspěvků ke štítku „RAF“

Už žádné bílé muže? Šílené, kritizují vojáci britské letectvo za gendrové a rasové cíle

19. srpna 2022 10:16

Britské Královské letectvo (RAF) omezuje pracovní nabídky pro bílé muže, aby dosáhlo stanovených cílů pro diverzitu. Na protest proti tomuto kroku rezignovala šéfka náboru, informuje stanice Sky News. Ministerstvo obrany jakékoliv změny náborové politiky popírá. K údajnému rozhodnutí vedení RAF se kriticky vyjadřují jak politici, tak veřejnost.

Zeman ocenil veterána podobného Igoru Hnízdovi. Hrdinu, který si trochu vymýšlel

29. října 2021 16:32

Jednou z osobností, jimž se prezident Miloš Zeman letos rozhodl udělit státní vyznamenání, je válečný veterán Jan Horal. Pozoruhodný hrdina se zúčastnil bitvy u Dunkerku, v níž byl vážně zraněn. Během komunistické totality z emigrace šlechetně pomáhal perzekvovaným bojovníkům ze západní fronty, kteří si ho za to nesmírně vážili. Vedle toho všeho si ale taky trochu vymýšlel – roky v rozporu s realitou vyprávěl, že patřil k letcům RAF.

Vnuk Alfonse Muchy: Dnešní Británie mi něčím přijde jak Československo za komunistů

2. října 2021 11:23

Vleklý spor o Slovanskou epopej se zřejmě blíží ke zdárné pointě – za pět let by snad měla najít důstojný domov v Praze, jak si to kdysi přál její tvůrce Alfons Mucha. Zasloužil se o to i vnuk legendárního malíře John Mucha, který v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vypráví příběh, do něhož patří jak dědečkovo monumentální dílo, tak Gauguin bez kalhot, válečné hrdinství otce Jiřího, princ Charles, Jimi Hendrix, komunistické lágry, StB. Ale i Británie, která se podle Muchových slov mění v zemi podobnou totalitnímu Československu.

Zemanovi chybí lidskost, říká letec 311. perutě RAF Lom, který vrátil vyznamenání

11. prosince 2020 17:30

Zažil T. G. Masaryka, Edvarda Beneše. Kvůli osvobození země od nacistických okupantů nejednou riskoval život. Proto, když teď 96letý válečný veterán Tomáš Lom označil chování Miloše Zemana za vlastizrádné, nebyl to žádný planý výkřik. Jeden z posledních žijících československých letců RAF v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vysvětluje nejen, proč Zemanovi vrátil Pamětní list, ale i co pro něj znamenají výrazy čest nebo odvaha.

Hrdinové: Před 80 lety byla zřízena československá 310. stíhací peruť RAF

11. července 2020 07:08

Českoslovenští letci sloužící v letech druhé světové války v řadách britského Královského letectva (RAF), napsali jednu z nejslavnějších kapitol čs. boje proti německému nacismu. V RAF postupně vznikly jedna bombardovací a tři československé stíhací perutě. První z nich, 310. stíhací peruť, byla zřízena před 80 lety, 12. července 1940.