CNN Prima News Rastislav Maďar

Rastislav Maďar

Výpis příspěvků ke štítku „Rastislav Maďar“

Dorazí nejhorší chřipková epidemie za poslední roky, varují odborníci. Jak se účinně bránit?

10. října 2022 07:37

Přestože se Česká republika doposud nevypořádala s covidem a pacienti znovu plní nemocnice, odborníci se navíc obávají příchodu zřejmě nejhorší chřipkové epidemie za poslední roky. Důvodem je, že kvůli protiepidemickým opatřením z posledních let má obyvatelstvo méně protilátek proti respiračním onemocněním. Jak se liší příznaky chřipky od covidu? A kdy můžeme nárůst počtu případů chřipky očekávat?

Smrt českého turisty v Peru: Lékař si stěžuje na hororové podmínky, kamarád to ale vyvrací

19. srpna 2022 11:36

Český turista v Peru, o jehož smrti na sociálních sítích informoval tento čtvrtek epidemiolog Rastislav Maďar, zemřel již začátkem července. Informaci CNN Prima NEWS potvrdilo tuzemské ministerstvo zahraničí. Maďarova slova o hrozivých podmínkách hospitalizace navíc rozporuje muž, který podle svých slov se zesnulým v Peru byl.

Špína a nezájem v nemocnici. Výlet Čechů do Peru skončil tragédií, lékař popsal smrt turisty

18. srpna 2022 21:28

V Peru podle všeho v katastrofických podmínkách zemřel český turista poté, co se o něho lékaři v tamní nemocnici de facto nijak nepostarali. Na Twitteru o případu napsal doktor a epidemiolog Rastislav Maďar, do jehož rukou se záznam o úmrtí dostal. Později informaci potvrdil i pro CNN Prima NEWS s tím, že zatím nemá informaci o tom, jestli bylo tělo zemřelého již převezeno zpět do České republiky. Maďar dále popisuje, že turista musel i přes hrozivé zdravotní problémy v nemocnici ležet na kartonu v chodbě, kolem něj byli hlodavci a hmyz, a místní zdravotníci se měli starat pouze o to, kdo péči zaplatí.

Válek řekl, kdy by prosazoval čtvrtou dávku. Jakou vakcínou by se sám nechal přeočkovat?

14. února 2022 07:31

Přestože je momentálně covidová epidemie na ústupu, obavy z dalších vln a nových mutací však nadále přetrvávají. Mezi odborníky se hovoří o tom, zda bude nutné nechat se přeočkovat také čtvrtou posilující dávkou vakcíny. Sám ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) uvedl, že by doporučoval přeočkování jen v případě, pokud by se vyvinula vakcína proti mutaci omikron.

Maďar prozradil, kdy začneme sundávat respirátory. Na různých místech to bude postupně

13. února 2022 14:07

Respirátory by se mohly podle epiemiologa Rastislava Maďara postupně začít odkládat od poloviny března. V pořadu ČT řekl, že na různých místech to bude postupně podle připraveného plánu pro ministerstvo zdravotnictví. Očkovaní, kteří se nakazili variantou omikron, podle odborníků nemusí spěchat s posilující dávkou. Lepší je mít vyšší ochranu před podzimní vlnou.

Vláda dál rozvolňuje. Od 19. února zvýší počty lidí na hromadných akcích

9. února 2022 10:42
Aktualizováno

Po čtvrtečním zrušení covidových certifikátů bude do 18. února stále platit pro účastníky hromadných akcí limit nejvýše tisíc sedících diváků. Ostatních hromadných akcí včetně volnočasových pro děti se může účastnit maximálně 100 účastníků. Pro období od 19. do 28. února bude v případě sedících diváku možné jejich počet nad tisíc zvýšit o 50 procent zbývající kapacity. U ostatních akcí se maximální počet zvýší na 500. Ve středu o tom rozhodla vláda Petra Fialy (ODS).

Epidemiolog Maďar: Rozvolňuje se příliš brzy. Ohrozí to neočkované seniory

8. února 2022 23:01

Bylo by lepší, kdyby rozvolnění nastalo později. Hospitalizovaných je hodně, počet lidí v nemocnici ještě bude nějakou dobu stoupat. V pořadu Co Čech, to politik! to uvedl epidemiolog Rastislav Maďar. Ačkoliv u mladších ročníků klesá reprodukční číslo, koronavirová varianta omikron se probila do starších věkových kategorií. V ohrožení jsou podle experta především neočkovaní senioři, kteří ještě neprodělali COVID-19.

Další zmatky s covid pasy. Prokazování skončí až ve čtvrtek, ve středu to projedná vláda

8. února 2022 10:00

Nová pravidla, která zruší prokazování covidovými certifikáty, budou podle ministerstva zdravotnictví platit od půlnoci ze středy na čtvrtek. Ve středu je projedná vláda, informoval mluvčí ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob. Podle výkladu ministerstva ruší od stejné chvíle opatření i rozhodnutí Nejvyššího správního soudu.