reklama
CNN Prima News Rastislav Maďar

Rastislav Maďar

Výpis příspěvků ke štítku „Rastislav Maďar“

Vláda se snaží zastavit šíření mutací z JAR. Omezí cestování z osmi afrických zemí

26. listopadu 2021 10:18

Ministerstvo zdravotnictví chce v pátek představit kroky, které přijme pro zabránění šíření nové nebezpečné varianty koronaviru, která byla zachycena v Jihoafrické republice (JAR). Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) to napsal na Twitteru. Vláda také oznámila, že od soboty nebudou moci do ČR občané třetích zemí, kteří pobývali v osmi problematických afrických zemích. Zastavit lety z jihu Afriky navrhuje také Evropská komise.

V lednu nebo únoru hrozí šestá vlna covidu. Není čas rezignovat, má jasno MeSES

10. listopadu 2021 16:45

Odborníci kolem epidemiologa Petra Smejkala doporučují zvyšovat kapacity testování a trasování a rádi by viděli testování ve školách a zaměstnání. Experti z bývalé Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES) rovněž varují, že v lednu nebo únoru přijde šestá vlna koronaviru. Podle AntiCovid týmu budoucí vládní koalice je pro zvládnutí epidemie nezbytné okamžitě adresně zvát na očkování seniory a zaslat tuto informaci i jejich ošetřujícím lékařům.

Nová data z Česka mluví jasně: Kdo končí s covidem v nemocnici a kdo se nemusí bát?

4. listopadu 2021 05:19

Nemocnice se každým dnem stále více plní lidmi s nemocí COVID-19. Data, která ÚZIS poskytuje poslancům a senátorům, navíc dokládají, že se jedná převážně o neočkované lidi nebo o osoby, které neprodělaly nemoc. Z čísel je také patrné, že největší ochranu proti covidové nákaze mají lidé, kteří jsou očkovaní a zároveň si nemocí prošli.

Maďar: Po Vánocích kvůli covidu zemřou tisíce lidí. Respirátory nesundáme do března

2. listopadu 2021 15:53

Disciplína je zcela zásadní pro zvládnutí pandemie, tvrdí epidemiolog Rastislav Maďar. Velmi ho zklamalo, že v tuzemsku na rozdíl od zahraničí obvykle nenosí respirátory ani personál restaurací. Klíčem v boji proti koronaviru je podle něj i třetí dávka očkování. Předpovídá, že po Vánocích stoupne v Česku počet mrtvých a respirátory budeme nosit ještě minimálně do března.

Volby za rohem, počet nákaz roste. Zopakuje se podle expertů loňský scénář?

8. září 2021 07:29

Za měsíc začnou volby do Poslanecké sněmovny. Politické kampaně jedou na plné obrátky, zároveň ale rostou počty nakažených koronavirem. Nabízí se tak otázka, zda nehrozí stejný scénář jako loni, kdy se po volbách nákazy vymkly kontrole a odstartovala další vlna infekcí. Jak vidí letošní podzim experti? Změnila se díky očkování situace, nebo přijde další pandemický zlom?

Ve školách a firmách se od září bude znovu povinně testovat, prozradil Maďar

13. července 2021 17:46

V září bude podle epidemiologa a poradce ministra zdravotnictví Rastislava Maďara opět zavedeno testování ve školách a v zaměstnání. Uvedl to na dotaz ČTK. Ministři zdravotnictví a školství už dříve uvedli, že plně očkovaných dětí se testování ve školách týkat nebude, dá se proto předpokládat, že stejně to bude platit i v zaměstnání.

reklama