reklama
CNN Prima News Rastislav Maďar

Rastislav Maďar

Výpis příspěvků ke štítku „Rastislav Maďar“

Pokračujeme dál, jen ne pod ministerstvem, hlásí MeSES. Připraví plán pro boj s epidemií

Mezioborová skupina pro epidemické situace (MeSES) bude dál pracovat, ale nikoliv pod ministerstvem zdravotnictví. Členové skupiny se na tom dohodli na večerním jednání, informoval na Twitteru epidemiolog Rastislav Maďar. Experti hodlají připravit dlouhodobý plán boje s pandemiemi. Ministerstvo zdravotnictví v úterý odpoledne oznámilo, že ukončilo s MeSES spolupráci.

Uspořádejme velké koncerty, vychytáme tím infikované, vyzývá Flegr

Uspořádat koncerty, kterých by se pod podmínkou negativního PCR testu účastnilo tisíc lidí už koncem dubna, měla v plánu iniciativa Cesta ze tmy. Jenže ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) je nakonec zakázal. Podle evolučního biologa Jaroslava Flegra by ale takové akce byly nejlepším a nejrychlejším řešením pro návrat do normálního života. Řekl to v pořadu Partie televize CNN Prima NEWS.

Na dovolenou nebo festivaly s covid pasem už od května? Maďar popsal podrobnosti

Už od května by v Česku mohl fungovat systém, který bude potvrzovat, že člověk není infekční, prozradil v pořadu Interview televize CNN Prima NEWS epidemiolog a člen Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES) Rastislav Maďar. Sdělil, že se jedná o něco jako covid pas a popsal, jak by to mělo fungovat. Zároveň předpověděl, že i v létě budeme muset nosit v uzavřených prostorech respirátory nebo roušky.

Hádka o rouškách venku. Vláda si někdy myslí, že jsou lidé hloupí, říká Hostomský

Má z epidemiologického hlediska smysl nosit venku roušky, pokud není nikdo v okolí? O tom se v nedělních Zprávách PLUS přeli epidemiolog Rastislav Maďar a biochemik Zdeněk Hostomský. Podle Maďara bylo nutné zavést přísná opatření také ze symbolického hlediska, aby lidé pochopili, že je situace vážná. Hostomský naopak nechápe, proč by měl nosit roušku ze symbolického důvodu. Vláda si podle něj trochu myslí, že jsou lidé hloupí.

reklama