CNN Prima News René Levínský

René Levínský

Výpis příspěvků ke štítku „René Levínský“

Válek v boji s covidem sází na odpovědnost občanů. Naivní přístup, reaguje expert

Nový ministr – nové přístupy. Šéf resortu zdravotnictví Vlastimil Válek podle svých dřívějších slov nechce nařizovat přísná opatření. Ve středu nicméně některá potvrdil. Například že lidé bez očkování nebo prodělané nemoci dál nesmějí do restaurací. Na druhou stranu chce, aby lidé byli zodpovědní, a apeluje, abychom nepořádali v soukromí bujaré akce a nesetkávali se ve velkém počtu.

Po roce a půl okopávání si Babiš s Fialou stoupli vedle sebe a propagovali očkování

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a nově jmenovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) si po roce a půl trvajících neshodách a kritice způsobů boje s pandemií koronaviru stoupli vedle sebe a propagovali očkování. „Epidemie nezná politické bariéry a týká se nás všech. Politika musí jít stranou,“ řekl Babiš na úterní tiskové konferenci iniciativy Lékaři pomáhají Česku.

Uspořádejme velké koncerty, vychytáme tím infikované, vyzývá Flegr

Uspořádat koncerty, kterých by se pod podmínkou negativního PCR testu účastnilo tisíc lidí už koncem dubna, měla v plánu iniciativa Cesta ze tmy. Jenže ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) je nakonec zakázal. Podle evolučního biologa Jaroslava Flegra by ale takové akce byly nejlepším a nejrychlejším řešením pro návrat do normálního života. Řekl to v pořadu Partie televize CNN Prima NEWS.

Do normálu se nevrátíme ani v roce 2023, varuje Pollert. Odborníci sází na červenec

Rozhodně se do normálu nevrátíme v červenci ani v roce 2023, prohlásil v pořadu Partie televize CNN Prima NEWS lékař Lukáš Pollert, který pracuje na klinice anesteziologie a resuscitace ve Fakultní nemocnici v Motole. Podle matematika a člena Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES) Reného Levínského Češi ale už v červenci budou žít relativně normální život. Evoluční biolog Jaroslav Flegr pak představil cestu do normálního světa.

Neočkujme lidi, kteří prodělali covid. Zbyde více vakcíny pro ostatní, navrhuje Pirk

Neočkujme lidi, kteří nemoc COVID-19 prokazatelně prodělali, prohlásil kardiochirurg a přednosta IKEM Jan Pirk v pořadu Partie televize CNN Prima NEWS. Podle něj mají tito lidé přirozenou imunitu a měli by mít stejné výhody jako očkovaní. Pirk zdůraznil, že nemoc ve skutečnosti prodělalo kolem 4,5 milionu lidí, ale netestují se. Nyní by tak měli motivaci. Navíc by pak zbyla vakcína pro ostatní. Kdyby ale obě tyto skupiny měli výhodu oproti ostatním, nechali by se podle matematika Reného Levínského nakazit schválně a hrozil by „covidový apartheid“.

Sledujte ZÁZNAM nedělní Partie: Velká debata odborníků na téma vakcín

Lockdown pokračuje a nevypadá to, že jen tak skončí. Ale co bude dál? Jaké podniknout kroky, abychom se z covidového sevření dostali co nejrychleji a s co možná nejmenšími škodami? V nedělní Partii se Terezie Tománková zeptala vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka a primátora Prahy z Pirátské strany Zdeňka Hřiba. V druhé části následuje velká debata odborníků o vakcínách.

Na Velikonoce bychom měli zavřít ekonomiku. Získáme 10 dní klidu, říká Levínský

Velikonoce bychom měli využít k uzavření ekonomiky, řekl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS matematik a ředitel Centra pro modelování biologických a společenských procesů René Levínský. „Myslím, že by bylo hrozně důležité, kdybychom využili letošních Velikonoc mezi pondělkem a Zeleným čtvrtkem, udělali ‚průsek lesem‘ a zavřeli ekonomiku od pátku před Velikonocemi až do Velikonočního pondělí, získali 10 dní klidu za čtyři pracovní dny,“ vysvětlil matematik.

V lednu se nakazí milion lidí. Vláda nebere situaci vážně, tvrdí matematik Levínský

V pátek ministr zdravotnictví Jan Blatný (ANO) společně se šéfem Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislavem Duškem představili výhled počtu nakažených a šíření pandemie koronaviru do konce ledna. Čísla, která na tiskové konferenci zazněla, CNN Prima NEWS probrala s matematikem Reném Levínským z Centra pro modelování biologických a společenských procesů. Podle něj se do konce ledna nakazí další milion lidí.