CNN Prima News Ruská federace

Ruská federace

Výpis příspěvků ke štítku „Ruská federace“

Lepší verze Putinovi, horší pro „lidi“. Rusko zahájilo výrobu svého Rolls-Roycu

Zbrusu nová ruská limuzína Aurus Senat se světu představila už v roce 2019 na autosalonu v Ženevě. Zahájení její výroby v továrně Jelabuga v Tatarstánu však proběhlo až nyní, kdy byly dokončeny veškeré přípravné práce. Rolls-Royce z dálného východu je jakýmsi Těremským palácem na čtyřech kolech. Hrstku vyvolených v čele s Vladimirem Putinem uhrane prvotřídním luxusem a nebeským komfortem, čemuž odpovídá i jeho pořizovací cena.

Z mé smrti viňte ruskou federaci, napsala novinářka Irina Slavinová než se upálila

V ruském Nižném Novgorodě se v pátek před regionální kanceláří ministerstva vnitra upálila novinářka Irina Slavinová. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na web, který Slavinová vedla. Šéfredaktorka webu koza.press ještě předtím na Facebooku napsala: „Z mé smrti, prosím, viňte Ruskou federaci.“ O den dříve řekla, že její byt prohledaly bezpečnostní složky.

Putin by mohl překonat Stalina, díky změně ústavy by byl v úřadu do roku 2036

Referendum o ústavních změnách, které končí 1. července, budí pozornost nejen v Rusku. S návrhem ústavní reformy přišel na počátku roku ruský prezident Vladimir Putin. Ústavní změny mu umožní, aby mohl být do nejvyššího úřadu znovuzvolen i po vypršení nynějšího mandátu v roce 2024, a to na dvě další šestiletá období. U moci by tak mohl setrvat až do května 2036. Vládnul by tak 36 let a překonal by tím komunistického diktátora Josifa Stalina.

Ruská federace by měla dát nohu z plynu, říká historik ke kauze Koněv

Celá situace s odstraněním pomníku maršála Ivana Štěpanoviče Koněva budí stále dost emocí, které se dostaly do popředí namísto řešení faktů, myslí si spisovatel, vojenský historik a ředitel Památníku Lidice Eduard Stehlík. Vyhrožováním podle něj Ruská federace ničím nedosáhne. Postupuje ve vyjednávání Česká republika důrazně? I o tom hovořil v pořadu CNN Prima NEWS Interview.

Putin vystoupil z karantény, ale davy ho nevítaly: Rusko slavilo komorně

Rusko slaví 75. výročí vítězství ve Velké vlastenecké válce. Kvůli pandemii koronaviru proběhla místo tradiční vojenské přehlídky na Rudém náměstí alespoň její letecká část. Ukázka letounů zajištěn také v dalších 46 městech země a nad ruskými vojenskými základnami v zahraničí. Prezident Vladimir Putin položil květiny u pomníku padlých s věčným ohněm. „Když jsme sjednoceni, jsme neporazitelní,“ prohlásil při připomínce 75. výročí konce války.