Šafránková brala osud s lehkostí. Na její smrti jsem se nezviditelňovala, říká Lukášková

Už je to pět měsíců, co odešla oblíbená herečka Libuše Šafránková. Spisovatelka Markéta Lukášková v té době sdílela na sociálních sítích příspěvek, ve kterém na ni vzpomínala. Mimo jiné napsala, že Šafránková léčbě nevěnovala přílišnou pozornost a ze smrti si dělala legraci. Veřejnost svým vzkazem šokovala a někteří ji vinili z toho, že se chce akorát zviditelnit. Podle Lukáškové však bylo hlavním posláním jejího vzkazu to, jaký byla Šafránková skvělý člověk.

„Před několika měsíci, kdy odešla Libuška Šafránková, jsem napsala takovou vzpomínku na ni. Chtěla jsem ukázat lidem, jaký byla skvělý člověk. Chtěla jsem, aby lidé věděli, že do poslední chvíle byla nadšená do života a chtěla pracovat,“ uvedla pro Showtime Lukášková. „Bulvární média to však otočila tak, že já sděluji věci o jejím zdravotním stavu a že se chci akorát zviditelnit a snažím se na ní nahonit slávu. To mě hodně zasáhlo,“ doplnila autorka knihy Losos v kaluži.

Právě tato kniha posloužila jako důvod k jejímu seznámení se Šafránkovou. Seznámili se před třemi roky a od té doby byly přítelkyně na telefonu. „Začaly jsme spolu komunikovat, protože jsem chtěla, aby Libuška hrála ve filmu podle mé knihy. Nahrávala také audioknihu. Poté jsme si vždycky zavolaly a povídaly jsme si o všem a bylo to strašně milé,“ popsala Lukášková.

Brala to s lehkostí

„Nemám pocit, že odešla, a čekám, že telefon zase zazvoní. Byl to pro mě blízký člověk a prostě jsem chtěla jenom sdělit, že Libuška byla hrozně zábavný, chytrý a hodný člověk,“ doplnila.

Šafránková zemřela v červnu. Podle Lukáškové byla se svým osudem smířená. „Bylo neuvěřitelné, s jakou lehkostí a humorem to brala. V tu chvíli mi vždy přišlo, že jsem z toho byla víc špatná než ona, když jsme si o tom povídaly. V té knížce, kterou četla, se píše, že lidé, kteří zemřou a jdou do nebe, dávají pozor na své pozůstalé. A ona na to věřila a nebála se. Ona se fakt nebála,“ řekla Lukášková.

Tagy:

Hlavní zprávy

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
23:35

Na Rudém náměstí proběhly obří oslavy anexe čtyř ukrajinských území

23:09

Na Donbasu do týdne zavlají další ukrajinské vlajky, řekl Zelenskyj

22:37

V Lymanu, kde dnes zavlála ukrajinská vlajka, se ještě bojuje, ale už tam nejsou ani stopy po pseudoreferendu uspořádaném Ruskem, řekl Zelenskyj.

21:39

Lyman definitivně dobytý, vojáci vyvěsily vlajky na tamní radnici

Živě
ON-LINE: Z letiště na Krymu se ozval výbuch. Podle proruské správy vzplálo letadlo

Ruský prezident Vladimir Putin podepsal smlouvy o připojení čtyř ukrajinských regionů k Ruské federaci. Kyjev a Západ anexi odmítají. Na frontě hlásí vojáci obránců další úspěch, na jihu prý zničili ruský plamenometný systém, tři tanky, vrtulník a další techniku. Na letišti Belbek na Ruskem obsazeném poloostrově Krym se v sobotu večer ozval výbuch, uvedla agentura Unian, údajně tam vzplálo letadlo.

Sledujte Partii s Kupkou a Havlíčkem: Jak výsledky voleb ovlivnila energetická krize?

Česko po volbách. Kdo s kým a proč? V nedělní Partii Terezie Tománkové budou diskutovat ministr dopravy a místopředseda ODS Martin Kupka a místopředseda Sněmovny za hnutí ANO Karel Havlíček. Ve druhé části přijde na řadu velká politická diskuse, jejími aktéry budou: místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková, senátor Zdeněk Hraba a poslanci Aleš Juchelka z ANO a Radim Fiala z SPD.

Babiš: Druhé kolo voleb jsme prohráli. Vystrčil ale lhal a na kampaň v Jihlavě pršelo

Druhé kolo senátních voleb jsme prohráli, není to úspěch ANO, řekl v sobotu na tiskové konferenci šéf hnutí Andrej Babiš. Zároveň přiznal, že čekal lepší výsledek. Z ANO se totiž do horní komory Parlamentu nakonec dostali jen tři kandidáti. Neúspěch omlouval částečně tím, že když dělal kampaň s Janou Nagyovou (ANO) v Jihlavě, tak „strašně pršelo“. Současný předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) navíc podle Babiše „celou dobu lhal“.

Indie a Čína opouštějí Vladimira Putina. Chtějí, aby ukončil válku na Ukrajině

Indie a Čína zvýšily tlak na Vladimira Putina, aby ukončil válku na Ukrajině. Obávají se totiž přelití konfliktu do dalších zemí. Čínský ministr zahraničí Wang I na Valném shromáždění Organizace spojených národů (OSN) vyzval k mírovému řešení konfliktu. Indický premiér Naréndra Módí na šéfa Kremlu již dříve naléhal, aby vojska z Ukrajiny stáhl a válku tak ukončil.

Domácí zpravodajství

GLOSA: Smrkáte? Jasně, přistupte v metru ještě blíž aneb Covid nás vyškolil pořád málo

Smrkáte a prskáte? Jasně, přistupte, budeme smrkat a prskat spolu. I takhle vypadá cesta pražskou MHD na startu chřipkové a covidové sezóny. Metro plné sobeckých cestujících bez respirátorů, kteří zjevně čekají, až bude vybrán nový primátor. Zdá se totiž, že mnozí Češi asi nejsou schopni sami bez nařízení politiků vyhodnotit, zda je v jejich zájmu ochranu nosu a úst nosit.

Převaděč u Břeclavi ujížděl policii. Vůz s migranty naboural, zraněno je 21 lidí včetně dětí

Aktualizováno

Převaděč s dodávkou, v níž převážel 29 migrantů ze Sýrie, v sobotu ráno havaroval na kraji Břeclavi poté, co se snažil ujet policejní hlídce. Dodávka narazila do zaparkovaných aut a do domu, zranilo se 21 lidí, z toho šest těžce a 15 středně těžce a lehce. Bylo mezi nimi i pět děti. Uvedla to mluvčí záchranářů Michaela Bothová.