Herec Heriban byl den před smrtí v nemocnici. Neurolog popsal příznaky, které mohly varovat

Při akutních bolestech zad musí lékař myslet i na možnost blížící se zástavy srdce, uvedl pro topky.sk nejmenovaný slovenský neurolog. Právě na záda si herec Daniel Heriban den před svou smrtí stěžoval. Lékaři ho však nehospitalizovali, o několik hodin později pak doma zemřel.

„Zachytil jsem, že den před smrtí byl v nemocnici na nějakém vyšetření kvůli bolestem v zádech. Pokud nedošlo ke zranění nebo špatnému pohybu, mladý muž v jeho věku by neměl mít takové problémy. Při podrobném vyšetření musí lékař myslet i na možnou embolii nebo akutní infarkt srdečního svalu,“ sdělil redakci topky.sk neurolog.

ČTĚTE TAKÉ: Dojemné vyznání manželky před náhlou smrtí herce Heribana. O tátu přišli tři chlapci

S podobnými případy se údajně sám setkal. Pacienty posílal na kardiologii, kde se podezření často potvrdila. Dodal také, že mohli chybovat i lékaři.

„Nechci nikoho urazit, protože nevím, jaké testy mu dělali. Ale opravdu to mohlo být akutní srdeční selhání,“ konstatoval.

Slavný herec podle webu topstar několik vyšetření absolvoval, nicméně lékaři ho nehospitalizovali. Zda mu z nemocnice doporučili odejít domů či podepsal reverz, není jasné.

Během noci se však jeho stav nezlepšoval. Následující den ráno čtyřnásobný držitel slovenské divadelní ceny zkolaboval. Nepomohla mu ani rychle přivolaná záchranná služba.

„V ranních hodinách jsme k pacientovi vyslali posádku sanitky, která ho na místě resuscitovala. Resuscitace však byla neúspěšná,“ řekl pro TV Joj mluvčí záchranářů Martin Balko.

Web topstar popsal, jaké jsou další příznaky blížícího se infarktu. Hlavním je bolest, která vystřeluje do levé ruky, případně obou horních končetin. Občas se také dostavuje pocit dušnosti nebo zvracení. Pacienta také mimo jiné trápí nepravidelný srdeční tep.

Tagy: