Genzer jako go-go tanečnice? Se Ztraceným na pódiu předvádí celou choreografii

K 18 koncertům letní tour Marka Ztraceného patří i stejný počet různě barevných a střižených košil. Bude je totiž v rámci charity dražit. První dvě košile už byly ve hře a Zlatý slavík si může odškrtnout dva víkendové koncerty v pražských Riegrových sadech, kam stejně jako loni přivezl skvělou show.

„Snažili jsme se zachovat to, co lidi bavilo, jen to vytunit, tak jsme pozvali Geňu a Martinu Pártlovou. Zahrajeme si s našimi fanoušky na pódiu, můžou si s námi zazpívat. Říkáme tomu ,ztracený talent‘. A pak jim zahrajeme večer hlavní koncert,“ popsal zpěvák své akce.

Ocenil také spolupráci s Richardem Genzerem a dalšími. „S Geňou je sranda, celé to tak shazuje, aby to nebylo moc vážné, moc sladké. Jsme rádi i za Martinu a Romana Stašu, jsme taková ztracená rodina,“ prohlásil Ztracený s tím, že je dobré mít poblíž někoho, kdo dokáže odlehčit jakoukoliv situaci.

„Já jsem taková silnější go-go tanečnice. Když jsme jezdili minulý rok, tancoval jsem sám na písničku Tak se nezlob, že jsem takovej vůl, myslím, že je psaná i pro mě. Ta choreografie je úsporná, aby se neušlapali, přesto jsme se rozhodli, že tam nějaké ty kroky dáme. Je to spíš pro lidi, aby si to užili – nejen mluvené slovo, ale i hudbu,“ prozradil Genzer.

„Marek mě naštěstí uklidnil tím, že má nejlepší fanoušky, tím mě nabudili, úplně ze mě spadla tréma. Co se týče Čechomoru, už ji nemám, ale bála jsem se, abych mu to nezkazila, když je ten Slavík,“ okomentovala koncerty Pártlová.

A co rituály? Má je Marek Ztracený? „Včera jsem přišel se Slavíkem na scénu, chtěl jsem poděkovat lidem za tu cenu, co mi dali. Bál jsem se, aby mi nespadl ze scény, tak jsem si ho položil vedle piana, ale jinak žádné velké rituály nemáme,“ uzavřel zpěvák.

Tagy:

Hlavní zprávy

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
23:32

Ukrajinu čeká nejchladnější zima. Pokud Rusové najdou slabiny země, města mohou zamrznout

22:29

Podle společného vyšetřování agentur Associated Press a PBS provozovalo Rusko operaci, při níž pomocí zfalšovaných dokumentů ukradlo ukrajinské obilí v hodnotě nejméně 530 milionů dolarů

22:00

Běsnění tanku v Mariupolu či hromada šrotu v Buči. Ikonické snímky ruské invaze

21:44

Ruská porážka v Lymanu mění ruský informační prostor

Hubáčková rezignuje na post ministryně životního prostředí. Ve vládě končí kvůli zdraví

Anna Hubáčková (KDU-ČSL) se v pondělí rozhodla ze zdravotních důvodů rezignovat na funkci ministryně životního prostředí, oznámil to předseda lidovců Marian Jurečka po zasedání širšího vedení KDU-ČSL. Do čela rezortu chtějí lidovci jmenovat svého místopředsedu Petra Hladíka. V úterý bude Jurečka telefonicky informovat prezidenta Miloše Zemana. Chtěl by, aby se setkali.

Ukrajinu čeká nejchladnější zima. Pokud Rusové najdou slabiny země, města mohou zamrznout

Ukrajinským ozbrojeným silám se v posledních týdnech velmi daří. Povedla se jim překvapivá protiofenziva na severovýchodě země, Rusy vytlačují i na jiných místech. Objevuje se však nová hrozba. Blíží se zima a Ukrajina musí počítat s tím, že nedokáže zajistit potřebné teplo pro všechny. Na mnoha místech tak místní vlády vyzývají obyvatele, aby se připravili na zimu, jak jen to jde. Nákup teplého oblečení se hojně doporučuje i v hlavním městě Kyjevě. Podstatně horší situace však panuje v obcích, které byly válkou více poškozené. V současnosti se v nich lidé zvládnou zahřát jen u otevřeného ohně.

Živě
ON-LINE: Myslet si, že se Ukrajina stane členem NATO? Bláznovství, řekl americký analytik

Ruská Státní duma chválila smlouvy o připojení čtyř okupovaných ukrajinských území k Rusku. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj potvrdil kompletní ovládnutí klíčového města Lyman. Unijní lídři budou v pátek v Praze jednat o další podpoře Ukrajině a také o energiích. Bývalý šéf americké Ústřední zpravodajské služby přiblížil, jak by USA reagovaly, pokud by Putin použil jaderné zbraně.

Domácí zpravodajství

Redl z kauzy Dozimetr byl svéprávný už koncem dubna. Soud chyboval

Podnikatel a lobbista Michal Redl byl svéprávný již na konci dubna, tedy ještě před tím, než se stal obviněným v korupční kauze Dozimetr kolem pražského dopravního podniku (DPP). Okresní soud v Plzni, který mu v květnu nesvéprávnost prodloužil, totiž promeškal lhůtu. Vyplývá to z rozhodnutí krajského soudu, jenž v září Redlovo omezení svéprávnosti zrušil. Informovala o tom Česká televize

Lipavský si předvolal Putinova velvyslance. Čechům radí opustit Rusko

Ministerstvo zahraničí v pondělí aktualizovalo svoji výzvu pro české občany, aby opustili Rusko kvůli hrozbě zhoršení bezpečnosti v zemi v souvislosti s invazí na Ukrajinu. Česká diplomacie zároveň varovala před cestami na ruské území. Zhoršení bezpečnosti může nastat zejména pro občany států Evropské unie a Severoatlantické aliance (NATO), uvedlo ministerstvo v oznámení na webu. Šéf resortu Jan Lipavský (Piráti) si kvůli anexi čtyř ukrajinských oblastí a porušování mezinárodního práva předvolal ruského velvyslance. Ten pozici Kremlu k anexi ukrajinských oblastí tlumočil náměstkovi ministra zahraničí.

Policisté na hranicích zůstanou. Kontroly kvůli nelegální migraci neskončí, uvedl Rakušan

Český ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) má za téměř jisté, že Česko prodlouží kontroly na hranicích se Slovenskem, které vláda minulý týden zavedla v souvislosti s náporem běženců – a to v první fázi na deset dnů, tedy do 8. října. Rakušan to řekl po schůzce s kolegy ze Slovenska, Maďarska a Rakouska v Bratislavě. Ministři se mimo jiné shodli na potřebě posílit ochranu vnější hranice schengenského prostoru volného pohybu osob, a to i s pomocí unijní agentury Frontex.