CNN Prima News šíření koronaviru

šíření koronaviru

Výpis příspěvků ke štítku „šíření koronaviru“

Zabij křečka, zachráníš Čínu? Ochránci zvířat ukrývají mazlíčky před úřady

24. ledna 2022 15:30

Obyvatelé Hongkongu se pustili do nebývalé záchranné mise. Jejich cílem je ušetřit životy tisíců křečků, myšek i králíků, které chtějí zdejší úřady utratit. Podle nich totiž zvířata dovezená do zverimexů z Nizozemí šíří koronavirus. Místní média jsou tak zaplavena záběry plačících dětí loučících se se svými kamarády.

Evropa se zamyká do lockdownu. Česko přitom rozvolňuje, v barech se bude pít do rána

21. prosince 2021 05:29

Strach z koronavirové varianty omikron se plíží Evropou a jednotlivé státy postupně zavádějí přísné restrikce. Nová opatření vstupují v platnost v Německu, Francii či Nizozemsku. Ne tak v Česku. U nás sobotní půlnocí vyprší nouzový stav a přestanou tak platit současná omezení. Hospody a bary budou moci být znovu otevřené do pozdní noci.

Jak šíří virus očkovaní a neočkovaní? Desítky studií ukazují překvapivé výsledky

20. listopadu 2021 05:43

O rozdílu v šíření koronaviru mezi neočkovanými a očkovanými koluje řada polopravd, mýtů a hoaxů. A to i kvůli tomu, že relevantní studie často zohledňují rozdílné faktory a pracují s různými vzorky lidí. Nejsou proto jednotné. Redakce CNN Prima NEWS shromáždila fakta z vědeckých výzkumů, ze kterých vyplývá, že očkování tlumí nejen těžké průběhy covidu, ale i šíření samotného viru.

Proč se nedaří očkovat? Na vině je míra vzdělání i totalitní minulost, říká infektolog

14. listopadu 2021 06:48

Jedním z faktorů, proč se v některých zemích nedaří dobře očkování proti koronaviru, je i tamní míra vzdělání. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl slovenský infektolog Vladimír Krčméry. Ten poukazuje na to, že mezi propadlíky v očkování patří zejména postkomunistické země, včetně Slovenska. Na vině je podle něj i totalitní minulost.