reklama
CNN Prima News šíření koronaviru

šíření koronaviru

Výpis příspěvků ke štítku „šíření koronaviru“

Recept na další katastrofu. Euro může přinést novou vlnu pandemie, varují experti

Probíhající fotbalové Euro vzbuzuje s ohledem na možnost šíření koronaviru velké emoce. Hráči i fanoušci jsou rádi. Po více než roční pauze se jeden z nejpopulárnějších sportů může hrát občas i před plnými tribunami. Lékaři naopak trnou. Cestování přes celý kontinent v kombinaci se šířící se indickou delta mutací totiž není z epidemického hlediska vůbec ideální. Experti dokonce varují před další vlnou pandemie a netradiční „cestovní“ Euro kritizují i zahraniční politici.

Brazilské trápení s covidem. Nemocnice kolabují a prezident točí ministry zdravotnictví

Brazílie již od konce března bojuje s dosud nejtěžší vlnou epidemie. Denní přírůstky nakažených atakují i stotisícovou hranici, nemocnice praskají ve švech a hlášeny jsou tisíce mrtvých každý den. Brazilskému zápasení s pandemií nikterak nepomáhá hojně rozšířená a nechvalně proslulá brazilská mutace, ani prezident Jair Bolsonaro, který je znám svým zlehčováním koronaviru.

Máme nejvíc nakažených i mrtvých s covidem v EU. Znovu přibylo přes 10 tisíc případů

Ve čtvrtek přibylo v Česku 10 576 případů nemoci COVID-19, o 660 méně než před týdnem. Současně je to nejnižší denní nárůst počtu nakažených v pracovní den od 15. února, kdy testy odhalily 8 905 nakažených koronavirem. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Počet zemřelých s covidem stoupl na 24 331. V Česku je situace v přepočtu na obyvatele nejhorší z celé EU.

Covidu v Česku podlehlo přes 24 tisíc lidí. Přibylo téměř 12 tisíc nakažených

Počet lidí, kteří od začátku epidemie v Česku zemřeli s covidem, přesáhl 24 000 – obětí je zatím 24 117. Poslední tisícovka úmrtí přibyla za pět dní. Ve středu přibylo v Česku dalších 11 928 potvrzených případů nemoci COVID-19, což je o 2 600 méně než ve stejný den předchozího týdne. Od poloviny února neklesají denní přírůstky ve všední dny pod hranici 10 000. Reprodukční číslo, ukazující šíření epidemie, kleslo z 0,97 na 0,91.

reklama