reklama

Děsivé odhalení. Topící se matku měl napadat partner, teď navštívil syna v nemocnici

Redakce CNN Prima NEWS vás již informovala o případu ženy, která se topila i se svým malým dítětem v řece ve Vodňanech. V pátek štáb mluvil s jejími známými a ti popsali okolnosti, které předcházely jejich tonutí. Chlapec podle našich informací dál zůstává ve vážném stavu v nemocnici.

reklama

Ve středu večer objevila v řece Blanici skupina sedmi studentů rybářské školy nejprve tonoucí matku a po chvíli také jejího chlapce. Podle známých mladé ženy mohly být příčinou zoufalého skoku do řeky partnerské problémy. „Když jsem s ní mluvila naposledy, posílala na soud žádost o svěření malého do péče,“ vysvětlila jedna z místních obyvatelek.

Podle informací CNN Prima NEWS se jedná o dvouletého chlapce, který navštěvoval jednu z místních mateřských škol. Z události jsou všichni v šoku. „Když to dítě máte ve školce, je to něco tak hrozného, že bych to vůbec nechtěla komentovat. Je mi ho líto,“ řekla učitelka mateřské školky.

Chlapce měl v pražské nemocnici navštívit jeho otec. Právě o něm žena tvrdila na sociální síti, že ji měl fyzicky napadat. Tuto informaci potvrdili i někteří jejich známí. „Měla v plánu se vrátit na Slovensko,“ dodala místní obyvatelka.

Partnerské rozepře mohly být spouštěčem zoufalého činu mladé ženy. Policisté od začátku prověřují možnost, že do řeky mohla skočit i s dítětem úmyslně. Pokud to prokáže další vyšetřování, mohlo by jí hrozit obvinění z pokusu o vraždu. „Velmi často jsou tady na pozadí rozpady vztahů a tahanice o děti poté, co se vztah rozpadne,“ řekl znalec z oboru psychologie Jan Lašek.

Středoškoláci, kteří se na záchraně mladé ženy a dítěte podíleli, budou spolu se dvěma zasahujícími policisty v úterý oceněni. Právě díky jejich pohotové reakci se podařilo dva lidské životy zachránit.

Tagy:

Hlavní zprávy

Analytik: Ukrajinští radikálové prezidentovi vyčítají mírnost k Rusům i židovský původ
360°

Analytik: Ukrajinští radikálové prezidentovi vyčítají mírnost k Rusům i židovský původ

Pokud by došlo k válce mezi Ruskem a Ukrajinou, pro Moskvu by bylo lepší zaútočit hned, než bude druhá největší země Evropy lépe vyzbrojená. Uvedl to v pořadu 360° analytik Lukáš Visinger, který poukázal i na kritiku ze strany radikální pravice vůči ukrajinskému prezidentovi. Podle předsedy sněmovního výboru pro bezpečnost Pavla Žáčka (ODS) musíme být kvůli vypjatým vztahům připraveni na jakýkoli scénář a být dostatečně vybaveni k tomu, abychom pomohli Ukrajině. Zatím je však podle něj modernizace naší armády nedostatečná.

Předváděl opici, nezahraje si 30 zápasů. Český hokejista má v zámoří stop za rasismus
Hokej

Předváděl opici, nezahraje si 30 zápasů. Český hokejista má v zámoří stop za rasismus

Český útočník Kryštof Hrabík dostal v nižší zámořské hokejové soutěži AHL zákaz startu ve 30 zápasech za rasistické gesto k protihráči. Dvaadvacetiletý kladenský odchovanec se ho dopustil minulý týden v utkání farmářského týmu San Jose Barracuda proti Tucson Roadrunners vůči útočníkovi tmavé pleti Boku Imamovi. Podle zámořských médií Hrabík pohybem předstíral opici.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Blažkem a Benešovou: Jak by řešili kauzu Vlasty Parkanové?

Změní českou justici případ bývalé ministryně Vlasty Parkanové? Na otázku budou hledat odpovědi hosté Partie Terezie Tománkové ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a jeho předchůdkyně ve vládě Marie Benešová (za ANO). Následovat bude velká diskuse o testování, očkování a nových protipandemických opatřeních, které se zúčastní hned několik zástupců různých politických stran. Pořad můžete sledovat v neděli od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

To si Štrasburk za rámeček nedá. Právníci a politici cupují verdikt v kauze Michalákové

Verdikt Evropského soudu pro lidská práva v kauze Evy Michalákové vyvolal vlnu překvapení, rozhořčení i mrzení. Politici například zmiňují, že se evropská justice nezabývala klíčovými poznatky, které hrály ve prospěch české matky. Podobně se vyjádřili i někteří právníci. Česká Kancelář vládního zmocněnce ve svém stanovisku naopak uvedla, že Michaláková neměla podat stížnost za své děti, protože s nimi byla ve střetu zájmů.

Hrozí další covidový let? Vyloučit to nelze, je to ruleta, tvrdí Český olympijský výbor

V nejhorší možné situaci, pokud jde o šíření koronaviru v Česku, budou sportovci příští týden vyrážet na zimní olympiádu v Pekingu. Český olympijský výbor (ČOV) věří, že udělal maximum v přípravách bezpečnostních opatření, přesto se nedají vyloučit případy pozitivních výsledků testů, ať už před odletem či po příletu do dějiště her.

reklama

Domácí zpravodajství

Pět let od smrti herce Pavlaty: Obermaierová ho podváděla, pro Vetchého byl jako táta

Známého dabéra a herce Michala Pavlatu, který před pěti lety zemřel ve věku jednasedmdesáti let, na sklonku života sužovaly velké zdravotní problémy. Prodělal urologickou operaci, léčil se s chronickou obstrukční plicní nemocí, a nakonec onemocněl rakovinou. O tom, s čím se potýká, neměli jeho kolegové tušení. Nesvěřil se ani své lásce z mládí, herečce Jaroslavě Obermaierové.

reklama