Ponížení Putina? Erdogan se pomstil vládci Kremlu, ten předváděl prazvláštní grimasy

Těžké chvíle přichystal dost možná úmyslně turecký prezident Recep Tayyip Erdogan svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi. Šéf Ankary totiž před mítinkem v Teheránu nechal ruského prezidenta téměř minutu čekat, a to už ve chvíli, kdy byly zapnuté kamery. Putin se proto nervózně ošíval a předváděl prazvláštní grimasy.

Pomsta, zesměšnění nebo náhoda? Média po celém světě rozebírají zdánlivou maličkost, která ale obvykle mívá ve světě vysoké politiky gigantické dopady. Turecký prezident se v Íránu sešel s Vladimirem Putinem, svého dlouholetého spojence ale náležitě vypekl. A snad mezi řádky naznačil, že ruská nadvláda v regionu není tak neochvějná.

Ve chvíli, kdy se v Teheránu zapnuly kamery a všichni novináři čekali na příchod obou státníků, dorazil pouze Putin. Na místě musel před kamerami postávat téměř minutu, než dorazil i Erdogan.

Ruský prezident byl ze vzniklé situace zjevně rozpačitý. Před novináři se nervózně ošíval, kolébal se, prohýbal tváře a dělal další nezvyklé grimasy. Když Erdogan konečně dorazil, oba státníci si přátelsky podali ruce a nasadili úsměvy pro kamery. Experti mají ale jasno, proč Erdogan nechal Putina čekat, píše britský list The Guardian.

Pomsta za rok 2020

Je to totiž sám Putin, kdo proslul v politice jako ten, který demonstruje svou dominanci „nedochvilností“. Šéf Kremlu už nechal rozpačitě postávat i opravdové politické giganty.

V roce 2018 čekal na Putina americký prezident Trump, a to hned 45 minut. Ještě hůře dopadla někdejší německá kancléřka Angela Merkelová, kterou údajně Putin v roce 2014 nechal čekat čtyři a čtvrt hodiny. Na prezidenta Ruské federace musel čekat v roce 2015 i papež.

Mezi státníky, kteří byli vystaveni trapné situaci, se ale zařadil i prezident Erdogan. A to před dvěma lety v Moskvě. Tehdy prý čekal na mítink s Putinem tak dlouho, že se rozhodl sám vstoupit do jednací místnosti a počkat na ruského prezidenta na židli. A na tento incident turecký prezident, zdá se, nezapomněl.

Tagy:

Hlavní zprávy

Rusové v Chersonu postupují proti veškeré logice. Měli by se stáhnout, myslí si odborníci
Ukrajina

Rusové v Chersonu postupují proti veškeré logice. Měli by se stáhnout, myslí si odborníci

Útoky ukrajinské armády provedené prostřednictvím raketometů HIMARS likvidují ruská velící střediska, což ztěžuje koordinaci ruských vojsk na západ od Dněpru. Zničené mosty navíc znemožňují zásobování. Vojenští analytici, které oslovil The Kyiv Independent, se shodli, že nejefektivnějším krokem pro ruskou stranu by bylo stáhnutí se na východní břeh Dněpru, kde by si vybudovala obranné pozice.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
21:36

Turecku může podle Erdogana důvěřovat Rusko i Ukrajina

20:49

Sergej Šojgu by se měl zastřelit, vyřizuje představitel ruské okupační správy v Chersonu

20:01

Válka na Ukrajině podle Macrona skončí mírem za podmínek určených Ukrajinci

18:52

Evropská unie schválila rozšíření protiruských sankcí

Babiš se sešel s Orbánem. Je to nejzkušenější politik v EU, reagoval expremiér na kritiku

V rámci dvoudenního pražského summitu Evropského politického společenství (EPC) do české metropole přicestovali představitelé ze zemí EU i dalších států. Toho využil i lídr opozice a šéf hnutí ANO Andrej Babiš, který se ve čtvrtek setkal s maďarským premiérem Viktorem Orbánem. Kritika z řad odpůrců směřování Budapešti na sebe nenechala dlouho čekat. Někteří čeští politici v čele s TOP 09 poukazují například na Orbánův chladný postoj k Ukrajině.

Energetika, petrolejářství i doly. Vláda chce zdanit mimořádně zisky, aby pokryla kompenzace

Ministerstvo financí navrhne daň z mimořádných zisků od ledna 2023 na dobu tří let pro společnosti z energetiky, bankovnictví, petrolejářství a těžby fosilních paliv. Zvláštní daň bude fungovat jako 60procentní daňová přirážka aplikovaná na nadměrný zisk těchto firem stanovený jako rozdíl mezi základem daně a průměrem nákladů základu daně za poslední čtyři roky navýšeným o 20 procent. Na tiskové konferenci to oznámil ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).

Sušení prádla nebo vytápění bazénu. Krypta ukazuje, jak jsou těžaři bitcoinu kreativní

Kryptoměnová těžba – to nejsou krumpáče a lopaty, ale nablýskaná datacentra za miliony korun. Kvůli velké energetické spotřebě těžebních strojů se těžaři snaží šetřit, kde se dá. Pomocí zbytkového tepla si tak někteří z nich suší ovoce nebo vytápějí vodu v bazénu. O energetické náročnosti bitcoinu se v Kryptě rozmluvil ekonom Lukáš Kovanda. Pořad můžete sledovat každý týden ve čtvrtek ve 14:40 na CNN Prima NEWS.

Otec dětí, které srazil opilý řidič, poslal srdcervoucí vzkaz. Michal ukázal i drsné fotky

Otec dívky, kterou srazil opilý řidič v Čadci na severu Slovenska, zveřejnil na Facebooku srdcervoucí vzkaz. V příspěvku nedokázal skrýt hněv a popsal, že je paralyzovaný bezmocností a strachem. Při nehodě nikdo nezemřel, matka s dcerou však skončily v nemocnici. Michal nicméně upozornil, že o život přišel jejich milovaný pes, se kterým šla matka s dcerami k veterináři.

Sledujte Partii s Pekarovou a Dostálovou: Poradí si vláda s energetickou krizí?

Těžká zima před námi, drahé energie a lidé demonstrující na náměstích. Poradí si s tím vláda? Partie nabídne názorový duel dvou výrazných političek – předsedkyně Poslanecké sněmovny a TOP 09 Markéty Pekarové Adamové a Kláry Dostálové z hnutí ANO. Ve druhé části bude pokračovat velká politická diskuze s poslankyní Evou Decroix z ODS, místopředsedou poslaneckého klubu STAN Janem Lacinou, poslancem Patrikem Nacherem za ANO a hejtmanem Martinem Netolickým z ČSSD. Sledujte Partii na Primě a CNN Prima NEWS v neděli od 11:00.

Domácí zpravodajství

Skupina Prima zažila v září mimořádný úspěch. CNN Prima NEWS dokonce překonala rekord

Září letošního roku bylo pro skupinu Prima mimořádně úspěšné. Meziročně narostla nejvíc ze všech televizních skupin, a to ve všech strategických cílových skupinách. U dospělých diváků (CS 15+) zvítězila se share 28,77 % mezi komerčními skupinami. Jednalo se o meziroční nárůst 1,33 procentních bodů. Zpravodajská stanice CNN Prima NEWS pak dosáhla nadprůměrného share 2,15 % v CS 15+.

Cimický znásilnil a vydíral ženy v 28 případech, tvrdí policie. Navrhuje obžalobu

Kriminalisté podali návrh na obžalobu psychiatra a spisovatele Jana Cimického ze znásilnění a vydírání pacientek. Lékař se jich podle nich dopustil v 28 případech. Policie o tom ve čtvrtek informovala na Twitteru. Konkrétní jméno obviněného sice neuvedla, ale z kontextu vyplývá, že jde o Cimického. Podle dřívějších policejních informací je psychiatr podezřelý, že znásilňoval ženy od roku 1980 do roku 2016.