reklama

Stoupněte si sem a řekněte to o dětech. Babiš komandoval Vojtěcha na tiskové konferenci

Premiér Andrej Babiš (ANO) opět komandoval ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Na tiskové konferenci po jednání vlády mu nejdříve říkal, k jakému pultíku si má stoupnout. Když Vojtěch mluvil, Babiš mu skočil do řeči a radil mu, které informace má říct jako první.

reklama

Vojtěch přišel na tiskovou konferenci a chtěl si stoupnout k pultíku, u kterého nebyly mikrofony médií. „Pojďte sem asi, pane ministře,“ řekl ihned Vojtěchovi Babiš a ukázal mu, kam si má stoupnout. Vojtěch předsedu vlády poslechl.

Babiš pak ministra komandoval, když oznamoval opatření, která vláda schválila. Vojtěch informoval, že testy na covid už nebudou od listopadu hrazeny ze zdravotního pojištění. „Dětí se to ale netýká,“ skočil mu Babiš do řeči. „To jsem chtěl právě říct,“ odvětil Vojtěch. „No tak to ale musíte říct,“ vyčinil premiér ministrovi.

Celá situace tak připomněla moment z loňského března, který se lidem hodně vryl do paměti. Adam Vojtěch čelil výzvě k vyvození politické odpovědnosti za výrok o lékařce, která měla skončit v karanténě kvůli podezření na nákazu koronavirem. Informace se později ukázala jako nepravdivá, za což se Vojtěch omluvil.

Předseda vlády Andrej Babiš si však vzal slovo a vyzval Vojtěcha, aby uvedl, kdo mu tuto informaci předal. „Tak řekněte přesně, kdo vám to řekl. Nebuďte slušnej, řekněte pravdu, kdo vám to řekl,“ prohlásil Babiš a dále naléhal: „Jméno! Řekněte jméno!“

Tagy:

Hlavní zprávy

Babiš prezidentem? Pokládat věnce a pronášet projevy by ho asi nebavilo, míní politolog
Prezidentské volby 2023

Babiš prezidentem? Pokládat věnce a pronášet projevy by ho asi nebavilo, míní politolog

Andrej Babiš (ANO) má největší šanci stát se prezidentem České republiky. Pokud by se volby uskutečnily teď, dosluhující premiér by v druhém kole o funkci hlavy státu stál proti generálovi Petru Pavlovi, tvrdí průzkum agentury Median pro deník MF Dnes. „Babiš by musel po zvolení hodně klást věnce a pronášet projevy, to by ho asi tolik nebavilo. Ale zase by mohl být dál ve vysoké politice,“ zpochybňoval kandidaturu šéfa ANO v pořadu 360° na CNN Prima NEWS politolog Lukáš Jelínek.

Válek chce vyměnit hlavní hygieničku. Svrčinová by se měla starat o jídlo ve školách

Budoucí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) chce změnu na postu hlavní hygieničky. Nepočítá s tím, že by tuto funkci nadále zastávala Pavla Svrčinová. Je odbornice na výživu, a měla by se tedy na ni zaměřit. S odkazem na mluvčího TOP 09 a AntiCovid týmu koalice Spolu Vladana Vaňka to napsal Deník N. Kdo by měl Svrčinovou nahradit, Vaněk nesdělil. Na dotaz podle webu nereagoval ani Válek.

reklama

Domácí zpravodajství

Ledecký k Prymulovi: Mám s vámi problém. Doporučujete opatření, přitom na nich vyděláváte

Na kamarádství to nevypadá. Hudebník Janek Ledecký se v pořadu Co Čech, to politik! televize CNN Prima NEWS postavil exministrovi zdravotnictví Romanu Prymulovi. Na epidemiologovi mu vadí, že doporučuje opatření jako jsou testy a vakcinace, a přitom na tom zároveň vydělává. Podle Prymuly to ale není pravda. Exministr zdůraznil, že ve střetu zájmů není.

reklama