Detaily masakru v Hamburku: Policie zřejmě našla tělo střelce. V kostele zemřelo osm lidí

Při střelbě v kostele svědků Jehovových v německém Hamburku zemřelo ve čtvrtek večer osm lidí a další utrpěli zranění. Policie hovoří o situaci velkého rozsahu a vyzvala občany, aby se místu vyhnuli, informovala agentura DPA. Mezi mrtvými je zřejmě i samotný pachatel.

Při čtvrteční střelbě v modlitebně druhého největšího německého města zemřelo osm lidí, zřejmě včetně samotného pachatele, informovala v pátek hamburská policie.

O pachateli nejsou známé žádné podrobnosti. Policie zřídila internetový portál, kam lidé mohou ukládat fotografie a videa týkající se zločinu. Policie i hasiči zablokovali ulice v okolí dvoupatrového domu ve čtvrti Alsterdorf. Televize vysílaly záběry, na kterých záchranáři do autobusu odváděli lidi, některé z nich zabalené do přikrývek.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Masakr v Mississippi. Šest lidí během série útoků zabil osamělý střelec, policie ho zatkla

Budovu prohledali i pyrotechnici, okolí sledoval vrtulník s termokamerou. „Slyšeli jsme výstřely,“ řekl novinářům nejmenovaný svědek události. „Těch výstřelů bylo 12 za sebou, pak jsme viděli, jak odnášejí lidi v černých pytlích,“ dodal. Po masakru zůstalo na místě také několik raněných.

„Špatné zprávy z Hamburku. Vícero členů komunity jehovistů se včera (ve čtvrtek) stalo oběťmi brutálního násilí,“ uvedl v pátek ráno na Twitteru německý kancléř Olaf Scholz, který byl v minulosti starostou tohoto druhého největšího německého města.

„Všichni mrtví mají střelná zranění,“ sdělil po incidentu policejní mluvčí, který však tehdy ještě neuvedl žádnou konkrétní bilanci obětí incidentu. Policie také uvedla, že zatím nemá žádné potvrzené informace o motivech činu. „Žádáme vás, abyste nesdíleli žádné nepodložené domněnky a nešířili fámy,“ napsala policie na Twitteru.

Okolí incidentu je uzavřeno

Také hamburské ministerstvo vnitra vydalo varování, v němž hovoří o krajním nebezpečí. „Dnes (čtvrtek) kolem 21:00 střílel jeden nebo více neznámých pachatelů na lidi v kostele,“ uvádí se v prohlášení ministerstva.

Ve čtvrti Alsterdorf ve velkém zasahují záchranné složky a speciální jednotky policie, uvedla DPA. Okolí incidentu je uzavřeno a policie vyzvala řidiče, aby do oblasti nejezdili. „Vyhněte se nebezpečné oblasti. V nebezpečné oblasti zůstaňte na místě a prozatím nevycházejte,“ uvedla policie.

Server listu Hamburger Abendblatt informoval, že útočníka zřejmě našla policie mrtvého. Když totiž dorazili na místo činu, zaslechli v jednom z pater budovy výstřel. Na místě, odkud se ozval, pak našli tělo bez známek života. Policejní zdroje mluví o činu v amoku.

Tagy: