reklama

Studenti musí dohnat učivo od jarní pauzy. Bez on-line výuky bylo až 10 tisíc žáků

Opakování a zjišťování úrovně znalostí jednotlivých žáků – to je jeden z úkolů pro učitele na začátku letošního školního roku. Většina dětí se do školy vrátila po pětiměsíční pauze a on-line výuka během koronavirové pandemie nebyla dostupná všem. Ke sjednocení znalostí má pomoci i doučování. Učitelé řeší také jak žáky hodnotit.

reklama

Žačka 6. třídy základní školy Miriam Sedláková pro CNN Prima NEWS řekla, že s učiteli, podobně jako jiní školáci, musela komunikovat nejprve přes e-mail, po měsíci se pak výuka prováděla formou videorozhovorů. Během nich se sice probírala například čeština či matematika a někdy přírodověda s vlastivědou, ale čas příliš nebyl na cizí jazyky. Její maminka Jana Sedláková říká, že malá žačka při domácí výuce veškeré učivo nezvládala. „Komplexně celé učivo určitě ne, třeba v matematice je mnohem lepší klasická výuka,“ řekla televizi Sedláková.

Stejný problém měli také studenti ze středních škol. „Mně přišla nejhorší chemie, protože to potřebuji slyšet a vysvětlit, a doma jsem si musela všechno dlouho hledat a půlku jsem ani nepochopila,“ řekla pro CNN Prima NEWS Žaneta Zemanová, která by letos měla maturovat. To čeká i Vojtěcha Nouska, který se dle svých slov pokusí dohnat především ty předměty, z nichž chce maturovat. „Myslím, že to lze dohnat, že nás k tomu budou učitelé vést, ale některé předměty už bohužel nedoženu,“ doplnil středoškolský student.

Až 10 tisíc dětí bez distanční výuky

On-line výuka ani nebyla dostupná všem. Až 10 tisíc dětí se jí totiž neúčastnilo. „Někteří žáci mají tu mezeru větší, a potom půjde o to, jestli tam bude individuální doučování, nebo nějaké neziskovky nebo studenti z pedagogické fakulty,“ řekla televizi CNN Prima NEWS ředitelka školy Martina Říhová.

Jednotliví učitelé mohou využít také doporučení České školní inspekce. „My jsme chtěli naznačit ty kroky, které považujeme za důležité a také ukázat, že toto budeme v té škole sledovat a rádi budeme k dispozici ke konzultacím,“ uvedl náměstek ústředního školního inspektora Ondřej Andrys.

Jarní distanční výuka ale také prověřila, které učivo je nadbytečné. Dotknout se to může například českého jazyka a literatury. „Teď to byl opravdu takový praktický trenažér, kde jsme si mohli ověřit, že v té češtině se budeme muset zaměřit na některé autory více a ty ostatní jen zmínit,“ řekl Andrys.

K tématu

Další hlavní zprávy

Slovensko

Slovenská koaliční krize: Nespokojené strany hrozí odchodem, chtějí rekonstrukci vlády

Slovenská koaliční krize: Nespokojené strany hrozí odchodem, chtějí rekonstrukci vlády

Slovenská vládní koalice čelí rok od parlamentních voleb největší krizi. Šéf menší koaliční strany Svoboda a solidarita (SaS) a vicepremiér Richard Sulík ve středu vyzval k rekonstrukci vlády, předčasné volby ale odmítl. Vztahy v koalici vyostřila zhoršující se situace v souvislosti se šířením koronaviru a okolnosti nákupu ruské vakcíny Sputnik V proti covidu. Už v úterý nejmenší ze čtyř vládních stran Za lidi varovala, že selhání při řízení pandemie představuje riziko rozpadu koalice.

Moravskoslezský kraj

Neklekejte jí na hlavu. Policisté v Ostravě tvrdě zasáhli proti ženě s dítětem

Neklekejte jí na hlavu. Policisté v Ostravě tvrdě zasáhli proti ženě s dítětem

Diskusi rozpoutalo video s úterním zákroku policistů v ostravské městské části Poruba. Skupina strážníků se snažila identifikovat dvojici občanů nedodržujících hygienická opatření, poté si přivolala na pomoc státní polici. Ke konci patnáctiminutového záznamu několik policistů tvrdě zpacifikuje ženu s malým dítětem, která neměla nasazenou roušku ani respirátor.

Rozhovor

Středula: Řítíme se proti zdi a smějeme se, zasáhnout musí Miloš Zeman

Středula: Řítíme se proti zdi a smějeme se, zasáhnout musí Miloš Zeman

Česko se řítí z kopce proti zdi a do řízení epidemie musí podle předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly zasáhnout prezident Miloš Zeman. Odborový předák to řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Zároveň také uvedl, že kritiku Andreje Babiše bere jako ocenění a potvrzení toho, že z něj má strach. Středula se dále rozpovídal i o své kandidatuře na prezidenta nebo případné účasti v Zemanově úřednické vládě.

Pirk: Vyléčení z covidu mohou mít lepší imunitu než očkovaní. Berme ohled na protilátky
Miliardář Sehnal se nechal přednostně naočkovat. Přemluvili mě moji zubaři, hájí se
Ženy z celého světa vybraly nejlepší auta roku 2020. Uspěla i Škoda Octavia
Sputnik V nabírá směr Česko, v Rusku ale příliš neletí. Lidé se už covidu nebojí
Sledujte ŽIVĚ: Poslanci projednají stavbu bloku v Dukovanech či pět týdnů dovolené
reklama
reklama
Ve středu se spouští povinné plošné testování v podnicích. Zavírat se nebudou

Vláda

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Muž zmlátil seniora v metru kvůli roušce, hledá ho policie
Další články
reklama
reklama