reklama

Studenti musí dohnat učivo od jarní pauzy. Bez on-line výuky bylo až 10 tisíc žáků

Opakování a zjišťování úrovně znalostí jednotlivých žáků – to je jeden z úkolů pro učitele na začátku letošního školního roku. Většina dětí se do školy vrátila po pětiměsíční pauze a on-line výuka během koronavirové pandemie nebyla dostupná všem. Ke sjednocení znalostí má pomoci i doučování. Učitelé řeší také jak žáky hodnotit.

reklama

Žačka 6. třídy základní školy Miriam Sedláková pro CNN Prima NEWS řekla, že s učiteli, podobně jako jiní školáci, musela komunikovat nejprve přes e-mail, po měsíci se pak výuka prováděla formou videorozhovorů. Během nich se sice probírala například čeština či matematika a někdy přírodověda s vlastivědou, ale čas příliš nebyl na cizí jazyky. Její maminka Jana Sedláková říká, že malá žačka při domácí výuce veškeré učivo nezvládala. „Komplexně celé učivo určitě ne, třeba v matematice je mnohem lepší klasická výuka,“ řekla televizi Sedláková.

Stejný problém měli také studenti ze středních škol. „Mně přišla nejhorší chemie, protože to potřebuji slyšet a vysvětlit, a doma jsem si musela všechno dlouho hledat a půlku jsem ani nepochopila,“ řekla pro CNN Prima NEWS Žaneta Zemanová, která by letos měla maturovat. To čeká i Vojtěcha Nouska, který se dle svých slov pokusí dohnat především ty předměty, z nichž chce maturovat. „Myslím, že to lze dohnat, že nás k tomu budou učitelé vést, ale některé předměty už bohužel nedoženu,“ doplnil středoškolský student.

Až 10 tisíc dětí bez distanční výuky

On-line výuka ani nebyla dostupná všem. Až 10 tisíc dětí se jí totiž neúčastnilo. „Někteří žáci mají tu mezeru větší, a potom půjde o to, jestli tam bude individuální doučování, nebo nějaké neziskovky nebo studenti z pedagogické fakulty,“ řekla televizi CNN Prima NEWS ředitelka školy Martina Říhová.

Jednotliví učitelé mohou využít také doporučení České školní inspekce. „My jsme chtěli naznačit ty kroky, které považujeme za důležité a také ukázat, že toto budeme v té škole sledovat a rádi budeme k dispozici ke konzultacím,“ uvedl náměstek ústředního školního inspektora Ondřej Andrys.

Jarní distanční výuka ale také prověřila, které učivo je nadbytečné. Dotknout se to může například českého jazyka a literatury. „Teď to byl opravdu takový praktický trenažér, kde jsme si mohli ověřit, že v té češtině se budeme muset zaměřit na některé autory více a ty ostatní jen zmínit,“ řekl Andrys.

K tématu

Další hlavní zprávy

360°

Za to, že šli v noci ven, dostali lidé pokutu 10 tisíc. Potvrzení z práce vše ulehčí

Za to, že šli v noci ven, dostali lidé pokutu 10 tisíc. Potvrzení z práce vše ulehčí

Podle ředitele Městské policie Ostrava Miroslava Plačka potvrzení o tom, že jde člověk v noci z práce nebo do práce, není povinné. Pouze urychlí a usnadní projednání celé záležitosti, uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Noční zákaz vycházení po 21. hodině v Česku platí od středy a v Ostravě strážníci na státní svátek řešili pouze pět případů, kdy lidé vládní opatření nedodrželi.

Sledujte v TV

Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod

Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod

Ještě nemáte naladěný kanál CNN Prima NEWS? Poradíme vám, jak na to. Stanici si můžete naladit po celé České republice i na Slovensku. Zatímco na Slovensku jej poskytují pouze operátoři, v Česku je dostupný i v terestrice. Nově naladíte CNN Prima NEWS u služby 02TV na programové pozici 16. Pokud se Vám program automaticky nenaladil, restartujte prosím Vaše zařízení.

reklama
Slavia porazila oslabený Leverkusen a poprvé v EL vyhrála. Liberec i Sparta podlehly
Vyzula: Blatný skočil do vlaku, který jede šílenou rychlostí. Situace je katastrofická
V klíčových státech Trump dohání Bidena. Průzkumy se ale vyplatí brát s rezervou
reklama
reklama
Nice, Avignon, Saúdská Arábie. Teroristé podnikli útoky na tři cíle a zabili tři lidi

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Za čtvrtek zatím přibylo téměř 7000 nakažených. Celkový počet případů přesáhl 300 tisíc
Babiš: Faltýnkova cesta do Španělska se mi nelíbí a není to dobrý příklad pro lidi
Světový den mrtvice. Ročně postihne až třicet tisíc Čechů, první pomoc je nutná do hodiny
Další články
reklama
reklama