reklama

Studenti musí dohnat učivo od jarní pauzy. Bez on-line výuky bylo až 10 tisíc žáků

Opakování a zjišťování úrovně znalostí jednotlivých žáků – to je jeden z úkolů pro učitele na začátku letošního školního roku. Většina dětí se do školy vrátila po pětiměsíční pauze a on-line výuka během koronavirové pandemie nebyla dostupná všem. Ke sjednocení znalostí má pomoci i doučování. Učitelé řeší také jak žáky hodnotit.

reklama

Žačka 6. třídy základní školy Miriam Sedláková pro CNN Prima NEWS řekla, že s učiteli, podobně jako jiní školáci, musela komunikovat nejprve přes e-mail, po měsíci se pak výuka prováděla formou videorozhovorů. Během nich se sice probírala například čeština či matematika a někdy přírodověda s vlastivědou, ale čas příliš nebyl na cizí jazyky. Její maminka Jana Sedláková říká, že malá žačka při domácí výuce veškeré učivo nezvládala. „Komplexně celé učivo určitě ne, třeba v matematice je mnohem lepší klasická výuka,“ řekla televizi Sedláková.

Stejný problém měli také studenti ze středních škol. „Mně přišla nejhorší chemie, protože to potřebuji slyšet a vysvětlit, a doma jsem si musela všechno dlouho hledat a půlku jsem ani nepochopila,“ řekla pro CNN Prima NEWS Žaneta Zemanová, která by letos měla maturovat. To čeká i Vojtěcha Nouska, který se dle svých slov pokusí dohnat především ty předměty, z nichž chce maturovat. „Myslím, že to lze dohnat, že nás k tomu budou učitelé vést, ale některé předměty už bohužel nedoženu,“ doplnil středoškolský student.

Až 10 tisíc dětí bez distanční výuky

On-line výuka ani nebyla dostupná všem. Až 10 tisíc dětí se jí totiž neúčastnilo. „Někteří žáci mají tu mezeru větší, a potom půjde o to, jestli tam bude individuální doučování, nebo nějaké neziskovky nebo studenti z pedagogické fakulty,“ řekla televizi CNN Prima NEWS ředitelka školy Martina Říhová.

Jednotliví učitelé mohou využít také doporučení České školní inspekce. „My jsme chtěli naznačit ty kroky, které považujeme za důležité a také ukázat, že toto budeme v té škole sledovat a rádi budeme k dispozici ke konzultacím,“ uvedl náměstek ústředního školního inspektora Ondřej Andrys.

Jarní distanční výuka ale také prověřila, které učivo je nadbytečné. Dotknout se to může například českého jazyka a literatury. „Teď to byl opravdu takový praktický trenažér, kde jsme si mohli ověřit, že v té češtině se budeme muset zaměřit na některé autory více a ty ostatní jen zmínit,“ řekl Andrys.

K tématu

Další hlavní zprávy

Hamáček podal trestní oznámení na novináře Seznamu. Kde je svědek a důkazy, ptá se
Izraelci přitvrzují, sídlo šéfa Hamásu pod palbou. V neděli zemřelo nejméně 33 lidí
Bartoš: Měli bychom mít pátého ministra zdravotnictví. Arenberger lhal nám i lidem
Německo, Británie nebo Rakousko. „Ruský Lidl“ dobývá Západ. Dočká se řetězce i ČR?
Hamáček: Chci svědka, který potvrdí, že jsem měl vyměnit Sputnik za Vrbětice
reklama
reklama
Izrael zdemoloval výškovou budovu, kde sídlila Al-Džazíra a AP. Měla sloužit Hamásu

Izrael

Domácí zpravodajství

Úřední šikana. Čeští studenti se očkovali v USA, i tak je čeká test a karanténa
Výstraha před povodněmi stále platí. Pršet bude i v dalších dnech, varují meteorologové
Schwarzenberg: Izraelci nemohou Palestince okupovat. Dokud boří jejich domy, mír se nenajde
Další články
reklama
reklama