CNN Prima News Svatopluk Němeček

Svatopluk Němeček

Výpis příspěvků ke štítku „Svatopluk Němeček“

Doživotní renta pro lékaře? To není normální, vláda ukazuje slabost, nechápou exministři

S dlouhodobým požadavkem odborů a zástupců lékařů na zavedení doživotních výsluh měl souhlasit ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09), informoval ve středu ráno web Lidovky.cz. Jeho předchůdci Svatopluk Němeček (SOCDEM) a Leoš Heger (TOP 09) podobný krok hodnotí velmi negativně. Podle Němečka ukázala vláda Petra Fialy (ODS) při jednáních s lékaři slabost a nyní bude pod velkým tlakem požadavků odborů. Válek k tomu ovšem odpoledne řekl, že případná jednání o výsluhách pro zdravotníky jsou na ministerstvu práce a sociálních věcí, nikoli na jeho úřadu. Ani toto ministerstvo ovšem nepovažuje návrh za opodstatněný.

KOMENTÁŘ: Popletená Černochová nelituje smrti Duginové a zadělává na velký problém

A není mi líto ani dcery, ani truchlícího otce, napsala zřejmě pod návalem emocí na sociální síti ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Komentář se vztahoval k události, při níž v sobotu po explozi nastražené výbušniny zahynula Darja Duginová, dcera ruského prokremelského ideologa Alexandra Dugina. Ministryně s koulemi? Nikoli, spíš projev potenciálně velmi nebezpečného nepochopení. Nepochopení klíčového rozdílu mezi barbarstvím a civilizací.

Smrti Duginové mi líto není, napsala Černochová. Schvalujete terorismus, tepou ji kritici

Smrti Darji Duginové, dcery ruského ultranacionalistického ideologa Alexandera Dugina, mi líto není. Tak reagovala na sobotní atentát na Twitteru česká ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Svůj názor zdůvodňuje tím, že v důsledku ruské propagandy, kterou Dugin i jeho dcera spoluvytvářeli, umírají tisíce lidí. Za svá slova si ovšem vyslechla i kritiku. Exministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) dokonce hovoří o schvalování terorismu.

Luxus jako v hotelu. Havířovská nemocnice zavedla speciální stravování pro maminky

Také znáte léta vyprávěné historky o nemocničním čaji nebo nemastném, neslaném jídle? Havířovská nemocnice zavedla na české poměry naprosto nevídanou věc. Představte si, že novopečené maminky mají ke snídani bohatý výběr ovoce a zeleniny. Stoly tam plní nakrájené melouny nebo třeba jogurty s chia semínky. Nabídka v jiných nemocnicích v Česku se s tím nedá srovnat.

Kdyby vakcínu sháněla vláda a ne EU, tak nemáme žádnou, říká exministr Němeček

Bývalý šéf resortu zdravotnictví a nynější ředitel bohumínské nemocnice Svatopluk Němeček v pořadu K věci na CNN Prima NEWS podrobil tvrdé kritice vládu premiéra Andreje Babiše. Ta podle něj zaspala u shánění pomůcek pro boj s pandemií, a to zavedením opatření i váháním u nepopulárních nařízení. Nynější Babišova kritika Evropské unie, která podle premiéra pozdě zajišťuje nákup vakcíny, Němečka „velmi překvapuje“.

Situace v nemocnicích je kritická, shodují se hejtmani. To nejhorší Česko teprve čeká

Situace v některých nemocnicích začíná být kritická a kapacity se po Vánocích opět začínají zaplňovat. A největší nárůst Česko teprve čeká. Velké riziko je především v tom, že zatímco začátkem října byla „startovní pozice“ nemocnic na zhruba 1 500 nakažených, nyní je to až trojnásobek. K 28. prosinci leželo v nemocnicích už 5 395 pacientů s koronavirem a čísla každý den o stovky rostou. Pokud to tak půjde dál, hrozí kolaps systému.

Přepadovka v Bohumíně nebyla náhoda. Rážová nařídila hygienické kontroly po celém Česku

Zatímco nemocnice bojují s náporem COVID-19 pozitivních pacientů v těžkém stavu, omezují plánované operace a připravují se na nejhorší, musí se navíc vypořádat i s přepadovými kontrolami. Ty nařídila hlavní hygienička Jarmila Rážová všem krajským stanicím (KHS). Mají podle ní kontrolovat nastavená protiepidemická nařízení a zvýšit tak ochranu pracovníků i ohrožených skupin obyvatelstva.

Prymula: Dotace pro dceru přišla v době, kdy jsem ve vládě nebyl

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) odmítl spekulace ohledně údajné protekce pro svou dceru. Firma Medinum vyrábějící mj. dezinfekci, kterou od roku 2017 vlastní Karolína Prymulová, získala podle týdeníku Euro dotaci z operačního programu „Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost“ spravovaného ministerstvem průmyslu a obchodu. Prymula argumentuje, že rozhodnutí nemohl ovlivnit, protože v té době nebyl členem vlády.