reklama
CNN Prima News Svatopluk Němeček

Svatopluk Němeček

Výpis příspěvků ke štítku „Svatopluk Němeček“

Luxus jako v hotelu. Havířovská nemocnice zavedla speciální stravování pro maminky

11. června 2021 20:23

Také znáte léta vyprávěné historky o nemocničním čaji nebo nemastném, neslaném jídle? Havířovská nemocnice zavedla na české poměry naprosto nevídanou věc. Představte si, že novopečené maminky mají ke snídani bohatý výběr ovoce a zeleniny. Stoly tam plní nakrájené melouny nebo třeba jogurty s chia semínky. Nabídka v jiných nemocnicích v Česku se s tím nedá srovnat.

Kdyby vakcínu sháněla vláda a ne EU, tak nemáme žádnou, říká exministr Němeček

8. ledna 2021 21:07

Bývalý šéf resortu zdravotnictví a nynější ředitel bohumínské nemocnice Svatopluk Němeček v pořadu K věci na CNN Prima NEWS podrobil tvrdé kritice vládu premiéra Andreje Babiše. Ta podle něj zaspala u shánění pomůcek pro boj s pandemií, a to zavedením opatření i váháním u nepopulárních nařízení. Nynější Babišova kritika Evropské unie, která podle premiéra pozdě zajišťuje nákup vakcíny, Němečka „velmi překvapuje“.

Situace v nemocnicích je kritická, shodují se hejtmani. To nejhorší Česko teprve čeká

30. prosince 2020 06:07

Situace v některých nemocnicích začíná být kritická a kapacity se po Vánocích opět začínají zaplňovat. A největší nárůst Česko teprve čeká. Velké riziko je především v tom, že zatímco začátkem října byla „startovní pozice“ nemocnic na zhruba 1 500 nakažených, nyní je to až trojnásobek. K 28. prosinci leželo v nemocnicích už 5 395 pacientů s koronavirem a čísla každý den o stovky rostou. Pokud to tak půjde dál, hrozí kolaps systému.

Přepadovka v Bohumíně nebyla náhoda. Rážová nařídila hygienické kontroly po celém Česku

29. října 2020 06:25

Zatímco nemocnice bojují s náporem COVID-19 pozitivních pacientů v těžkém stavu, omezují plánované operace a připravují se na nejhorší, musí se navíc vypořádat i s přepadovými kontrolami. Ty nařídila hlavní hygienička Jarmila Rážová všem krajským stanicím (KHS). Mají podle ní kontrolovat nastavená protiepidemická nařízení a zvýšit tak ochranu pracovníků i ohrožených skupin obyvatelstva.

Nemocnice se potýká s návalem pacientů. Rážová jim navíc poslala kontrolu z Hygieny

27. října 2020 13:38

Zatímco zdravotníci bojují v první linii s nemocí COVID-19, hygiena na covidové oddělení posílá kontroly, navíc bez dostatečných ochranných pomůcek. Na takovou návštěvu v bohumínské nemocnici si stěžuje bývalý ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. Tvrdí navíc, že kontrolu do jeho nemocnice poslala přímo hlavní hygienička Jarmila Rážová.

reklama