Špatná nálada, agrese či nechuť chodit mezi lidi. Jak přemoci podzimní depresi?
syndrom vyhoření
Výpis příspěvků ke štítku „syndrom vyhoření“
Firmy jsou k oblasti duševního zdraví zaměstnanců otevřenější než dřív
Firmy v České republice procházejí významnou proměnou ve svém přístupu k duševnímu zdraví zaměstnanců a stávají se v otázkách péče o duševní pohodu stále otevřenějšími. Pozitivní změna se ale netýká pouze startupů nebo mladých technologických společností. Postupně se rozšiřuje i do tak tradičních odvětví, jako je výroba nebo automotive.
Únava, všechno špatně. Syndrom vyhoření trápí čím dál více Čechů, jak mu předcházet?
Padáte únavou, ale nedokážete spát. Nebo byste naopak spali pořád. Při sebemenším problému v zaměstnání vás přemáhá vztek a běžné pracovní úkoly jsou nepřekonatelné překážky. Zkrátka a dobře dostali jste se do stavu, kdy je všechno špatně. Jenže se neumíte zastavit a i přes absolutní nechuť a nedostatek sil potřebujete své povinnosti zvládnout. To vše může ukazovat na stav, který na sobě málokdo dokáže včas rozpoznat – syndrom vyhoření. Jak se strašákovi moderní doby vyhnout?
Hraním videoher se dají vydělat miliony korun. I esportovcům ale hrozí syndrom vyhoření
Profesionální zápasy v počítačových hrách vyprodávají sportovní stadiony a z nejlepších hráčů se stávají světové celebrity. Zdánlivě vysněná práce má ale i svou stinnou stránku. Esportovcům kvůli náročnému tréninku může hrozit syndrom vyhoření. „Týmový trénink zahrnuje šest až osm hodin denně,“ popsal přípravu herních profesionálů trenér Jakub Kokoška v reportáži herního pořadu CNN Prima Gaming, který můžete sledovat každou sobotu v 22:35 na CNN Prima NEWS.
Brutální únava a deprese. Zdravotní sestry čelí syndromu vyhoření, pomoc nepřichází
Nedostatek personálu, více práce, vyčerpání a čím dál častější syndrom vyhoření. S tím vším se musí potýkat české zdravotní sestry, které již druhým rokem stojí v první linii koronavirové krize. Zatímco na začátku pandemie byly opěvovány jako hrdinky, nyní mnohé z nich čelí psychickým problémům, aniž by se dočkaly jakékoliv pomoci. Stát ale zatím nenabízí žádné řešení.
Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Zdravotníci jsou vyčerpaní. Stát nepomohl, jak slíbil
Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Málo personálu. Více práce. Vyčerpání a čím dál častější syndrom vyhoření. To je realita zdravotních sester v Česku. Žen, kterým lidé na začátku koronavirové krize tleskali a považovali je za hrdinky. Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.
Zapomínání písní, zmatek v hlavě. Zpěvačka Rottrová promluvila o svém trápení
Marie Rottrová působí na hudební scéně neuvěřitelných dvaašedesát let. Svou úspěšnou kariéru ale chtěla dvakrát ukončit. „Říkala jsem si, že musím přestat. Byla jsem hrozně unavená a vyhořelá,“ uvedla v pořadu 7 pádů Honzy Dědka stálice české hudební scény Rottrová. Celý rozhovor sledujte ve 21:35 na Primě.
Syndrom vyhoření není jen únava. Člověk přestane „cítit“, varuje psycholog
Syndrom vyhoření není jen stále častěji – a někdy nepřesně – užívaný termín, který by odrážel osobní nechuť k práci. Že jde o závažný problém, dokládá i fakt, že Světová zdravotnická organizace ho zařadila na seznam nemocí. Syndromem vyhoření se tedy oficiálně zabývají lékaři a jeho léčbu by měly hradit i pojišťovny. Podle psychologa Dalibora Špoka to odráží fakt, že přibývá lidí, kteří jím trpí. Nejde totiž o prostou únavu nebo simulování, řekl v pořadu Nový den CNN Prima NEWS.
Blatný: Pan prezident o mně mluvil pěkně, jako útok to neberu. Vyhoření odmítá i Babiš
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) se necítí unavený. Reagoval tak na slova prezidenta Miloše Zemana, která pronesl v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Také premiér Andrej Babiš (ANO) o sobě uvedl, že není vyhořelý, a zopakoval, že mu ve stresu stoupá výkon.
Simona Zábržová: Syndrom vyhoření mě naučil žít v přítomnosti a neplnit přání ostatních
Syndrom vyhoření doprovází lidskou práci nejspíše odjakživa, poslední dobou se ale týká stále více profesí. Simona Zábržová ho zažila dvakrát. Prošla si stovkami terapeutických hodin, sezení a seminářů a přivedlo ji to k nápadu založit vlastní startup nabízející prevenci psychického zdraví ve firmách.
Záludný syndrom vyhoření: Co dělat, aby vás práce (zase) bavila
Syndrom vyhoření ohrožuje hodně lidí. Přečtěte si rady, které vám pomůžou se s ním vyrovnat...
Manipulace se stříkačkami, útoky pacientů i vyhoření. Co vnímají zdravotníci jako největší riziko povolání?
Ze studie Aesculap Akademie (AAK), kterou provedla její pracovní skupina Bezpečnost personálu pod záštitou České asociace sester, vyplývá, že jako největší nebezpečí při své práci vnímá více než 95 % zdravotníků i studentů zdravotních škol manipulaci s ostrými předměty. Jako další rizika pak zmiňují například syndrom vyhoření. Navíc přibývá i verbální a fyzické agrese ze strany pacientů a jejich rodinných příslušníků.
Jste v práci nervózní, bolí vás hlava? Možná trpíte syndromem vyhoření. Jak ho poznat a co s ním dělat?
Současný život se točí hlavně kolem peněz. Bez nich bychom jen těžko fungovali. A finance nám zajistí práce. Proč se ale řada lidí dostane do velkých psychických problémů, i když je jejich práce baví a mají odpovídající výplatu? A jak z toho ven?