CNN Prima News syndrom vyhoření

syndrom vyhoření

Výpis příspěvků ke štítku „syndrom vyhoření“

Únava, všechno špatně. Syndrom vyhoření trápí čím dál více Čechů, jak mu předcházet?

Padáte únavou, ale nedokážete spát. Nebo byste naopak spali pořád. Při sebemenším problému v zaměstnání vás přemáhá vztek a běžné pracovní úkoly jsou nepřekonatelné překážky. Zkrátka a dobře dostali jste se do stavu, kdy je všechno špatně. Jenže se neumíte zastavit a i přes absolutní nechuť a nedostatek sil potřebujete své povinnosti zvládnout. To vše může ukazovat na stav, který na sobě málokdo dokáže včas rozpoznat – syndrom vyhoření. Jak se strašákovi moderní doby vyhnout?

Hraním videoher se dají vydělat miliony korun. I esportovcům ale hrozí syndrom vyhoření

Profesionální zápasy v počítačových hrách vyprodávají sportovní stadiony a z nejlepších hráčů se stávají světové celebrity. Zdánlivě vysněná práce má ale i svou stinnou stránku. Esportovcům kvůli náročnému tréninku může hrozit syndrom vyhoření. „Týmový trénink zahrnuje šest až osm hodin denně,“ popsal přípravu herních profesionálů trenér Jakub Kokoška v reportáži herního pořadu CNN Prima Gaming, který můžete sledovat každou sobotu v 22:35 na CNN Prima NEWS.

Brutální únava a deprese. Zdravotní sestry čelí syndromu vyhoření, pomoc nepřichází

Nedostatek personálu, více práce, vyčerpání a čím dál častější syndrom vyhoření. S tím vším se musí potýkat české zdravotní sestry, které již druhým rokem stojí v první linii koronavirové krize. Zatímco na začátku pandemie byly opěvovány jako hrdinky, nyní mnohé z nich čelí psychickým problémům, aniž by se dočkaly jakékoliv pomoci. Stát ale zatím nenabízí žádné řešení.

Syndrom vyhoření není jen únava. Člověk přestane „cítit“, varuje psycholog

Syndrom vyhoření není jen stále častěji – a někdy nepřesně – užívaný termín, který by odrážel osobní nechuť k práci. Že jde o závažný problém, dokládá i fakt, že Světová zdravotnická organizace ho zařadila na seznam nemocí. Syndromem vyhoření se tedy oficiálně zabývají lékaři a jeho léčbu by měly hradit i pojišťovny. Podle psychologa Dalibora Špoka to odráží fakt, že přibývá lidí, kteří jím trpí. Nejde totiž o prostou únavu nebo simulování, řekl v pořadu Nový den CNN Prima NEWS.

Manipulace se stříkačkami, útoky pacientů i vyhoření. Co vnímají zdravotníci jako největší riziko povolání?

Ze studie Aesculap Akademie (AAK), kterou provedla její pracovní skupina Bezpečnost personálu pod záštitou České asociace sester, vyplývá, že jako největší nebezpečí při své práci vnímá více než 95 % zdravotníků i studentů zdravotních škol manipulaci s ostrými předměty. Jako další rizika pak zmiňují například syndrom vyhoření. Navíc přibývá i verbální a fyzické agrese ze strany pacientů a jejich rodinných příslušníků.