reklama
CNN Prima News trasování

trasování

Výpis příspěvků ke štítku „trasování“

Preventivní testy na covid od prosince nebude hradit stát. Mění se i podmínky karantény

15. října 2021 15:01
Aktualizováno

Preventivní testy na COVID-19 by se mohly přestat hradit z veřejného zdravotního pojištění od 1. prosince, bude to navrhovat ministerstvo zdravotnictví, řekla v pátek novinářům hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Testy zůstanou zdarma pro děti do 12 let. Podle ministra Adama Vojtěcha (za ANO) budou i další výjimky, například pro lidi, kteří už mají první dávku očkování. Ministerstvo rovněž navrhne, aby karanténu pro lidi po kontaktu s nakaženým koronavirem bylo možné po sedmi dnech ukončit negativním testem.

Firmy, které odrazují od eRoušky a trasování, bude kontrolovat inspekce, varoval Středula

2. listopadu 2020 13:04

Firmy, které přikazují zaměstnancům nepoužívat aplikaci eRouška nebo se neúčastnit trasování kontaktů, bude kontrolovat Státní úřad inspekce práce. Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula to řekl na tiskové konferenci po pondělním zasedání tripartity. Podle něj se na kontrolách odbory shodly s ministerstvem práce a sociálních věcí.

Dohledat nákazu mimo domov či pracoviště pražští hygienici neumějí, míní Jágrová

30. září 2020 15:17

V Praze se nedaří dohledávat místa nákazy novým typem koronaviru, pokud jím není domácnost nebo zaměstnání. Ve středu to řekla ředitelka Hygienické stanice hlavního města Prahy Zdeňka Jágrová. Na obvolávání nakažených se podílí 130 zaměstnanců a 200 až 300 dalších lidí volá kontaktům. Nedaří se nakažené kontaktovat do 48 hodin, dodala Jágrová.

Zelená, nebo červená? Koronavirová aplikace jako vstupenka na řadu míst v Číně

15. května 2020 07:28

Aby lidé mohli v některých čínských městech vstoupit do kanceláří, restaurací, parků nebo nákupních středisek, musejí doložit svůj zdravotní stav mobilní aplikací. V ní se zobrazí, zda jsou, nebo nejsou koronavirou hrozbou, popsala francouzská agentura AFP. Zelený status pustí člověka do většiny veřejných míst, žlutá barva ho může poslat do domácího vězení a obávané červené světlo člověka uvrhne do dvoutýdenní karantény v určené ubytovně.

reklama