Jeden řidič nebezpečně vybržďoval druhého. Pokutu mohou ale dostat oba

Palubní kamera řidiče natočila na trase z Mariánských Lázní do Plzně nebezpečný incident. Na kamerovém záznamu je vidět, jak řidič osobního auta ve vysoké rychlosti předjede a následně několikrát vybrzdí jiného řidiče. Případem se již zabývá policie, pokutu mohou dostat oba řidiči.

Nebezpečný incident začal, když řidič auta s palubní kamerou vjel z připojovacího pruhu na hlavní silnici. To se ale nelíbilo řidiči dalšího auta, před které se v tu chvíli dostal. „Myslím, že pán jel značně rychle, odhadem tak 150 až 200 kilometrů v hodině na dlouhé a táhlé rovince. Já jsem se připojil zhruba 80kilometrovou rychlostí. Pána to asi nějakým způsobem naštvalo,“ popsal Július Hájek, řidič, který záběry pořídil.

Na videu je vidět, jak ho druhý řidič bleskově předjíždí a začne ho „školit“. Prudce brzdí, pohybuje se v odstavném pruhu a na zákazu předjíždění udělá přesně to, co má zakázané.

„V autě jsem měl rodinu – manželku, tříleté dítě a psa. Jakýkoliv karambol, případně prudké zabrzdění, je pro dítě rizikem,“ popsal autor záběrů, který chování druhého šoféra nevydržel a zavolal na něj policii, která ho zhruba po deseti minutách dopadla.

„Přijali jsme oznámení o spáchání možného dopravního přestupku. Kolegové proto vyjeli na místo, s oběma účastníky provedli potřebné úkony a věc oznámí příslušnému správnímu orgánu k dalšímu projednání,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Přestože tedy manévry agresivního řidiče vypadají nebezpečně, vše skončí maximálně pokutou. Ta ale hrozí i řidiči, který záznam zveřejnil. Překročil totiž povolenou rychlost, když se snažil zamezit střetu s agresorem, a také ho předjel přes plnou čáru.

Dopravní expert Roman Budský přesto řidiče vozu s kamerou pochválil. „Udělal velmi pozitivní věc, když se nepouštěl do konfliktu a upozornil policii,“ zdůraznil. A k druhému řidiči řekl: „Dalo by se to definovat jako agresivita, kterou vnímáme jako úmyslné jednání, jehož cílem je fyzicky nebo emocionálně poškodit jiného účastníka silničního provozu.“

Tagy: