CNN Prima News volně žijící zvířata

volně žijící zvířata

Výpis příspěvků ke štítku „volně žijící zvířata“

Když miska s vodou zachraňuje životy

8. května 2021 09:10

Brzy by měly teploty vzduchu stoupat a počasí by mělo začít připomínat léto. Proto bychom měli myslet na pítka a misky s vodou pro zvířata. Nejvíce ohrožená jsou volně žijící zvířata a to i ta divoká. Velkým problémem je, že zrovna v tomto období většina z nich pečuje o mláďata. Ochránci přírody tak rozjeli akci „Miska vody“.

Když rozdíly mizí, 60. díl: Lední obři s průsvitnou srstí umí zmást pytláky

10. června 2020 09:50

V oblastech s nižší teplotou a horším počasím klesá rozmanitost živočišných druhů. V takovém prostředí přežijí jen ti nejodolnější. V drsném klimatu se daří například ledním medvědům. Díky uzpůsobení jejich těl a metabolismu přežijí takřka jakýkoliv rozmar zimního počasí. Výzkumníci je považují za jedna z nejchytřejších suchozemských zvířat. A není divu, lední medvědi utvářejí složité společenské struktury a dokáží vyřešit i komplikované problémy.

Březí slonici zabily výbušniny v ovoci, policie zadržela první podezřelé

5. června 2020 12:30

Sloní samice opustila lesy indického okresu Palakkad a ve snaze najít jídlo se vydala do nedaleké vesnice. Podle zdejších lesníků snědla ananas plný výbušnin, který nastražil někdo z místních. Jídlo jí pak explodovalo v ústech. Při útoku přišli o život dva sloni – samice totiž čekala mládě. V případu, který otřásl širokou veřejností, policie pokročila a už zadržela první podezřelé.

Zákaz „mokrých trhů“: Zabraňme další pandemii, vyzývají Čína i USA

26. května 2020 05:04

Nejdřív Wu-chan, pak Peking, teď Kalifornie a v závěsu za ní New York – všude tam zvoní hrana takzvaným mokrým trhům, které nabízejí maso čerstvě zabitých zvířat a další zboží podléhající rychlé zkáze. Představitelé jedenáctimilionového Wu-chanu už minulý týden zakázali po dobu příštích pěti let konzumaci divokých zvířat. O podobném kroku se nyní diskutuje i v USA. Důvod? Podle vědeckých poznatků se z wuchanského trhu s divokými zvířaty rozšířil mezi lidi nový typ koronaviru poté, co jeden z kupců zřejmě pozřel infikovaného živočicha.

Traviči zabíjí dravce i šelmy, policii stále unikají

22. května 2020 08:27

Ornitologové evidují od začátku roku už třiatřicet otrávených dravců a kvůli travičům umírají i lišky, vydry nebo krkavcovití. Jedná se především o otravy látkou karbofuran, která způsobuje ochrnutí dýchacího svalstva a oběť se tak za plného vědomí udusí. Používání i držení karbofuranu je na území Evropské unie zakázáno od roku 2008. Ředitel České společnosti ornitologické (ČSO) Zdeněk Vermouzek je proto přesvědčený o existenci černého trhu. Policii se zatím žádného traviče dopadnout nepodařilo.