Úřad práce zruší desítky poboček. Přibývá napadení i výhrůžek zaměstnancům, říká ředitel
Nejnovější příspěvky autora
Češi mohutně utrácí v Polsku, lákají je nižší ceny. Za drahotu si můžeme sami, tvrdí experti
Češi se obávají inflace: Přesouvají peníze na spořící účty, ekonomové radí investovat
Češi se snaží stále bojovat s inflací. Domácnosti proto intenzivně přesouvají své peníze z běžných účtů na ty spořící. Oproti minulému roku se jejich podíl zvýšil o devět procent. Trend potvrzují také samotné banky. Ekonomové ale varují, že by lidé neměli nic uspěchat, a doporučují i jiné možnosti, jak zhodnotit našetřený obnos.
Nechtění padesátníci. Některé firmy v Česku odmítají pracovníky kvůli věku, jsou moc drazí
Bez vyhlídek na „povýšení“ a údajně „příliš drazí“. Tak vnímají některé firmy padesátníky. A pokud si hledají novou práci, oproti mladším ročníkům je to pro ně mnohem složitější. A to i navzdory tomu, že v Česku je nedostatek pracovníků.
Další příspěvky autora
Nafta může skokově zdražit i o pět korun, míní ekonomové. Dopravci se bojí o práci
Stát opět zvýší spotřební daň z nafty, respektive ji navrátí na úroveň před loňským červnem. Ve čtvrtek to schválil Senát a prezident chce novelu podepsat tak, aby změna platila už od srpna. Část ekonomů varuje, že do ceny nafty se mohou promítnout i další faktory a jeden litr může zdražit až o pět korun.
Platby kartou, hodinkami či telefonem mají svá rizika. Experti radí, co dodržovat
Ať už lidé platí kartou, mobilem, či hodinkami, je potřeba myslet i na rizika v podobě ukradených údajů a vyluxování účtu. Stačí ale dodržovat několik jednoduchých zásad a vaše peníze budou v bezpečí.
Polévka za 280 korun, smažák za 420. V centru Prahy vám česká klasika provětrá peněženky
Centrum Prahy jako by nestálo o české turisty. Alespoň ne u jídla. Jeho ceny dosahují výšek, ze kterých by se mohla zamotat hlava. Za běžnou polévku zaplatíte i 279 korun a typickou českou lidovku, smažený sýr, si „vychutnáte“ klidně za čtyři sta.
Vláda zaplatí 51 milionů korun gastroprůvodci Michelin. Děláte si prd*l? ptal se Babiš
Vláda se rozhodla zaplatit poplatek společnosti Michelin za zařazení do prestižního gastronomického průvodce. Je to nástroj, jak Česko propagovat v zahraničí, řekl na tiskové konferenci po jednání kabinetu ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Mluvčí ministerstva pro místní rozvoj (MMR) Veronika Hešíková sdělila, že celkové náklady činí 51,3 milionu korun s DPH na pět let. Na financování by se neměl podílet jen stát, ale také kraje a soukromý sektor. Ve společnosti se ale zvedla i vlna nelibosti – především kvůli tomu, že zatímco se vláda snaží šetřit každý haléř, nemá na druhou stranu problém s poplatkem ve výši několika desítek milionů korun.
Doba nahrává kupujícím, ceny nemovitostí klesají. Kde pořídíte byt či dům nejlevněji?
Chcete koupit nemovitost? Možná právě nyní je příležitost. Ceny bytů, stejně jako chat a chalup, letí dolů. Jako kupující byste si teď mohli více vybírat, protože doba nutí prodávající ke slevám, tvrdí realitní experti.
Pozor na drahá volání a internet v zahraničí. Experti přináší tipy, jak ušetřit
Cesta do zahraničí se při používání mobilního telefonu může pořádně prodražit. Experti proto doporučují vybrat si dobře roaming a nastavit si datový limit. Zároveň varují před používáním dat na moři, při mezipřistáních nebo u hranic s některými státy. Telefon se totiž může připojit do sítě cizího operátora.
Poštovních schránek je čím dál méně. Státní podnik vysvětlil, proč o ně Češi ztrácejí zájem
Vídáte ještě v ulici poštovní schránku? Tak se s ní pomalu rozlučte, možná tam už dlouho nebude. Poštovní schránky čeká podle všeho osud telefonních budek nebo některých poboček. Vybírat se totiž mají každý pracovní den a to může být pro poštu finančně náročné.
V Česku se kácí jabloně, které by ještě rodily. Nevyplácí se je pěstovat, litují sadaři
Soumrak českých jablek se podle všeho stává realitou. Tak jak Ovocnářská unie a Agrární komora předpovídaly, sadaři museli v celém Česku během uplynulé zimy a jara vykácet osm procent jabloní. Nevyplácí se jim totiž pěstovat jablka v takové míře jako v minulosti. Tvrdí, že za to může nízká výkupní cena řetězců kvůli levnému dovozu, a to hlavně z Polska.
Pozor na nelegální cestovky i pojištění. Jak vybrat zájezd, aby z něj nebyla noční můra?
Chystáte se na dovolenou s cestovní agenturou? Dejte si pozor, vysněný relax by se mohl rychle změnit v noční můru. Podle Asociace cestovních kanceláří totiž přibývá těch, které jsou problémové a nelegální. S varováním proto přichází ve chvíli, kdy v rodinách vrcholí výběr a přípravy na dovolenou.