Bezdomovec ze žárlivosti upálil dva lidi. Soud byl rychlý, přiznal se a trest si dohodl

Bezdomovec zavraždil dva lidi, a přesto byl u soudu pouze hodinu. Státní zastupitelství totiž s vrahem uzavřelo dohodu o vině a trestu. Motivem činu byla žárlivost podpořená alkoholem.

Po požáru chatky bezdomovců v Chuchelském háji, ke kterému došlo 2. března 2022, našla kriminálka dvě těla. „Ohledáním na místě činu nebyly zjištěny žádné indicie, že by se nejednalo o nešťastnou náhodu. V tu chvíli to pro nás byl prostě požár, který neměl jasnou příčinu,“ popsal vyšetřující kriminalista.

Jenže podezřelý a teď už odsouzený muž upozornil policisty na to, že něco není v pořádku. Po třech týdnech měl sám zavolat na 158 s tím, že mu schází přítelkyně. Byl ale jediný, kdo ji pohřešoval, a detektivové si mysleli, že jeho výpověď je uměle připravená. „Spoustu věcí neseděla s informacemi, které jsme měli zjištěné,“ sdělil kriminalista.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Rodina, která uhořela v Předlicích, zveřejnila těsně před smrtí video. Z komentářů mrazí

Vraždil ze žárlivosti. Byl zamilovaný do bezdomovkyně, která ale udržovala jiný vztah. Žárlivost v kombinaci s alkoholem nakonec zažehla plán na žhářský útok. Ke všemu se přiznal a spolupracoval i se státním zastupitelstvím. Jednal prý zcela jinak než jiní vrazi. „Pro mě nepochopitelně projevoval sebereflexi s tím, že ví, že by to mělo být život za život, že si zaslouží trest smrti, ale že chce nějakou šanci žít normálním životem,“ uvedla státní zástupkyně Jana Murínová.

Hrozilo mu 15 až 20 let případně i výjimečný trest. Jenomže v minulosti byl téměř bezproblémový, s policisty spolupracoval, projevil lítost, tudíž měl celou řadu polehčujících okolností a od soudkyně by nejspíš výjimečný trest nedostal. „Navrhovala jsem 23 let, on chtěl 17. Na tom jsme začali jednat a v průběhu přípravného řízení jsme došli k konsenzu na 19 letech,“ řekla Murínová. Samotný soud pak trval zhruba hodinu a bylo jasno. Tím, že se obě strany dohodly, je rozsudek pravomocný a odsouzený putoval z vazby rovnou do výkonu trestu.

Tagy: