CNN Prima News CEVRO Institut

CEVRO Institut

Výpis příspěvků ke štítku „CEVRO Institut“

Vláda zřídí funkci poradce pro národní bezpečnost. Fiala by do ní chtěl experta Pojara

7. prosince 2022 22:29

Vláda zřídí funkci národního bezpečnostního poradce. V pořadu Co na to premiér to na CNN Prima NEWS uvedl předseda vlády Petr Fiala (ODS). Podle něj musí funkci formálně schválit kabinet. Jako vhodného kandidáta by pak Fiala viděl svého bezpečnostního poradce Tomáše Pojara. Ten býval velvyslancem v Izraeli a od roku 2014 je prorektorem vysoké školy CEVRO Institut.

Politologové: ČSSD by po prohraných senátních volbách měla odejít z vlády

10. října 2020 22:26

ČSSD by po prohraných senátních volbách podle politologa Ladislava Mrklase z CEVRO Institutu v Praze měla vážně přemýšlet o změně své strategie a uvažovat o odchodu z vlády. „To, jak dnes vypadá sociální demokracie, pro ni do budoucna nevěstí nic dobrého,“ uvedl. I podle jeho kolegy Tomáše Lebedy z Palackého univerzity v Olomouci nelze vyloučit, že se nyní sociální demokracie začne důrazněji vymezovat vůči hnutí ANO, či se dokonce pokusí odejít z vlády.

I Senát může být „sexy“. Je důležitý, kdyby se Sněmovna zbláznila, říká politolog

9. října 2020 05:37

Druhé kolo senátních voleb většinou voliče moc neláká. Horní komora Parlamentu je přitom mnohem důležitější, než se může na první pohled zdát. Nejenže hlídá legislativní „zmetky“, které dorazí od poslanců, ale je pojistkou, aby v České republice nemohl vzniknout autoritářský režim, zdůrazňuje politolog Ladislav Mrklas z CEVRO Institutu.