Šándor: Společnost se z tragédie na FF UK nepoučila. Na závěry šetření se čeká příliš dlouho
CEVRO Institut
Výpis příspěvků ke štítku „CEVRO Institut“
Kalousek nemá sílu na mobilizaci zklamaných voličů, míní Langer. Sobě by věřil
Miroslav Kalousek (TOP 09) nemá sílu na mobilizaci voličů zklamaných z koalice Spolu. Já bych tu sílu měl. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to naznačil exministr vnitra Ivan Langer (ODS). Ve veřejném prostoru se již dlouhé měsíce spekuluje o tom, že Kalousek v budoucnu založí novou politickou stranu. Redakce CNN Prima NEWS požádala někdejšího ministra financí, zda by slova Langera, s nímž seděl ve vládě Mirka Topolánka, okomentoval. Kalouskova odpověď nebyla příliš obsáhlá.
Školy rozdávají kredity za vojenský výcvik. Spolupráce je v obraně státu klíčová, říká armáda
Některé univerzity nabízejí možnost získat kredity za absolvování vojenského výcviku v aktivních zálohách armády (AZ AČR). Pro studenty bezpečnostních oborů je praktická zkušenost přínosnější než teoretické studium. Shodují se na tom Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy (FSV UK) a CEVRO Institut, které tuto možnost nabízejí. Také armáda spolupráci s univerzitním prostředím vítá.
S elektromobily budeme poddanými komunistické Číny, řekl Smil. Plány EU jsou podle něj utopie
Plány Evropské unie v oblasti zelené politiky jsou utopie, uvedl Václav Smil, kanadský profesor původem z Česka, na pondělní přednášce v pražském CEVRO Institutu. Připomněl, že zpracování mědi, nutné pro elektromobily, je závislé na komunistické mocnosti Číně.
Evropská dekarbonizace je jako stalinistické plánování, řekl Smil. Jádro je podle něj mrtvé
Plány Evropské unie na dekarbonizaci připomínají stalinistické plánování, na přednášce v pražském CEVRO Institutu to řekl kanadský profesor původem z Čech Václav Smil. Zároveň uvedl, že jaderná energie je podle něj mrtvá.
Profesor Smil: Evropa mě nezajímá, protože vymírá. Nechápu strach z migrantů
Evropa vymírá a ve světě přestává mít svůj význam. Důvodem je zbytečný strach z migrantů, které například Amerika dokáže absorbovat. Na přednášce v Cevro Institutu to uvedl emeritní profesor University of Manitoba Václav Smil, který patří k nejvýznamnějším světovým akademikům současnosti. Pondělní přednáška byla jeho prvním veřejným vystoupením v rodné zemi.
Ukrajinci už asi nemají u Bachmutu žádný trumf, řekl Šedivý. Prozradil, jaké dilema země řeší
Ukrajina řeší dilema, kolik lidí mobilizovat. Kyjev potřebuje zemi udržet v chodu a nemá smysl sahat po těch, kteří nejsou vhodní. V pořadu 360° to řekl vedoucí zahraniční redakce CNN Prima NEWS Matyáš Zrno. „Možná mají obránci Bachmutu ještě nějaký trumf, já si to ale nemyslím,“ doplnil armádní generál v záloze Jiří Šedivý.
Vláda zřídí funkci poradce pro národní bezpečnost. Fiala by do ní chtěl experta Pojara
Vláda zřídí funkci národního bezpečnostního poradce. V pořadu Co na to premiér to na CNN Prima NEWS uvedl předseda vlády Petr Fiala (ODS). Podle něj musí funkci formálně schválit kabinet. Jako vhodného kandidáta by pak Fiala viděl svého bezpečnostního poradce Tomáše Pojara. Ten býval velvyslancem v Izraeli a od roku 2014 je prorektorem vysoké školy CEVRO Institut.
Zničí vše živé a technika se pod její sílou zbortí. Jak funguje termobarická bomba?
Termobarická neboli vakuová bomba v místě exploze zničí vše živé a technika se pod její silou zbortí. V uzavřených prostorách se účinek ještě umocní. Spekuluje se, že ji při konfliktu na Ukrajině využila ruská armáda.
Politologové: ČSSD by po prohraných senátních volbách měla odejít z vlády
ČSSD by po prohraných senátních volbách podle politologa Ladislava Mrklase z CEVRO Institutu v Praze měla vážně přemýšlet o změně své strategie a uvažovat o odchodu z vlády. „To, jak dnes vypadá sociální demokracie, pro ni do budoucna nevěstí nic dobrého,“ uvedl. I podle jeho kolegy Tomáše Lebedy z Palackého univerzity v Olomouci nelze vyloučit, že se nyní sociální demokracie začne důrazněji vymezovat vůči hnutí ANO, či se dokonce pokusí odejít z vlády.
I Senát může být „sexy“. Je důležitý, kdyby se Sněmovna zbláznila, říká politolog
Druhé kolo senátních voleb většinou voliče moc neláká. Horní komora Parlamentu je přitom mnohem důležitější, než se může na první pohled zdát. Nejenže hlídá legislativní „zmetky“, které dorazí od poslanců, ale je pojistkou, aby v České republice nemohl vzniknout autoritářský režim, zdůrazňuje politolog Ladislav Mrklas z CEVRO Institutu.