Dramatická záchrana na Zbraslavi: Muž na zastávce zkolaboval. Pomohla projíždějící hlídka

Velké drama zažili lidé, kteří čekali na rušné autobusové zastávce na pražském Zbraslavském náměstí. Přímo před jejich zraky zkolaboval muž. Naštěstí jela kolem policejní hlídka, která dobře věděla, co má v takovém případě dělat.

Na tomto místě na jižním okraji Prahy každý den čekají desítky i stovky lidí na svůj autobusový spoj. Tentokrát ale zažili situaci, při které tuhne krev v žilách. Jeden z čekajících náhle zkolaboval.

Jeho manželka se pokusila zastavit policejní hlídku v autě. „Projížděli jsme s kolegou okolo a všimli jsme si, že na nás najednou mává paní ze zastávky, tak jsme zastavili,“ popsal pro CNN Prima NEWS zasahující policista Jiří Junek. Žena vysvětlila, že jejího manžela po kolapsu bolí zuby a cítí tlak v uších.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Těhotnou expřítelkyni Ukrajinec škrtil lanem. Mladík u soudu v Hradci řekl, jak ženu zachránil

V době, kdy policisté přiběhli na místo, měl však muž už mnohem vážnější zdravotní komplikace – byl v bezvědomí, a dokonce mu přestalo tlouct srdce. Policisté kolemjdoucím ihned začali pomáhat s resuscitací. „Kolega vystřídal skupinku, já jsem zatím komunikoval se záchrannou službou a s naším operačním střediskem, aby na místo případně vyslali sanitku,“ pokračoval Junek.

Kromě toho, že strážci zákona přivolali záchranáře, spěchaly na místo i další policejní hlídky. Muž měl štěstí, že se incident odehrál právě na náměstí. Kolem tak bylo mnoho svědků, kteří mohli pomoci.

Nakonec, i díky duchapřítomnosti policisty, vše dobře dopadlo. „Co jsem si z laického hlediska všiml, tak muž se pak již stabilizoval a záchranná služba ho snad již stabilizovaného odvezla,“ doplnil. Málokdo ví, že i policisté s sebou v některých vozech vozí speciální zařízení: přenosný defibrilátor, který v podobných situacích může zachránit život. U kolabujícího člověka je totiž cenná každá vteřina.

Tagy: