CNN Prima News fašismus

fašismus

Výpis příspěvků ke štítku „fašismus“

Volby v Itálii? Nastupuje fašismus s lidskou tváří, řekla Gregorová. Obavy Pirátů mírní ODS

2. října 2022 22:38

Nedělní předčasné volby v Itálii vyhrál pravicový blok v čele se stranou Bratři Itálie. Její šéfka Giorgia Meloniová tak dostane šanci sestavit vládu. Někteří evropští politici se obávají o italskou demokracii. Například europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti) v rozhovoru pro CNN Prima NEWS ideologii Bratrů Itálie označila za „fašismus s lidskou tváří“. Obavy Pirátů na české scéně mírní především jejich koaliční partneři z ODS.

Italové splnili přání Orbánovi, Kreml cítí šanci. Zablokuje Meloniová ruské sankce?

28. září 2022 16:03

Od mezinárodně uznávaného a mezi Italy nezvykle populárního premiéra Maria Draghiho ke zřejmě nejpravicovější premiérce od dob fašistického vůdce Benita Mussoliniho. Zatímco Evropská unie vzhlíží k novému kabinetu v Itálii s obavami, protože bude euroskeptický, ruce si mne maďarský premiér Viktor Orbán. Ten v pravděpodobné premiérce Giorgii Meloniové vidí spojence proti pokračování ruských sankcí. Svou šanci vycítil i Kreml, který okamžitě nahodil „udičku“ směr Řím.

KOMENTÁŘ: Okamurovo zmrzlé miminko a nechutné bodnutí do ledvin v přímém přenosu

27. srpna 2022 17:13

Podle předsedy opozičního hnutí SPD Tomia Okamury není možné miminku obléknout dva, tři svetry. Prý to má odzkoušeno na svém 27letém synovi. Okamura mladší tak může být rád, že péči svého otce ve zdraví přežil. Kdo se skutečně o kojence někdy staral, ví, že v zimě by jej do kočáru bez několika vrstev oblečení umisťovat neměl.

Babišovo turné pokračuje, po incidentech ale bude policie postupovat jinak. Co se změní?

11. srpna 2022 06:29

Andrej Babiš míří do Ústeckého a Karlovarského kraje. Aby policisté i pořadatelé předešli konfliktům mezi jeho příznivci a odpůrci budou postupovat jinak. Muži zákona budou v reakci na incidenty policistů v civilu jasně označeni a bude jich na místě více, včetně antikonfliktních týmů. Pořadatelé zase odpůrcům vyhradí část prostoru a jasně se od davu odliší jednotnými tričky.

Dominátor sepsul Jaškina za návrat do KHL. České politiky Hašek viní z podpory fašismu

26. července 2022 12:36

Český reprezentační útočník Dmitrij Jaškin se po sezoně strávené v NHL vrací do Kontinentální hokejové ligy. Kontroverzní přestup zkritizoval Dominik Hašek. Legendární gólman však více než Jaškina viní české politiky. Ty osočil z toho, že nechá vlastní občany podporovat fašismus. Hokejista ruského původu podepsal roční smlouvu s Petrohradem. Jaškin je tak již třetím Čechem, který i přes probíhající ruskou invazi na Ukrajinu bude hrát ruskou soutěž.

Že jsme nacisté? Blbost, bojujeme za svobodu a demokracii, říká voják z pluku Azov

12. května 2022 21:36

Jedním z účelů ruské invaze má být podle prokremelské propagandy mimo jiné i denacifikace Ukrajiny. Moskva v tomto ohledu často zmiňuje proslulý pluk Azov, který označuje za neonacistický. Členové této jednotky považují taková tvrzení za lživá. Podle ukrajinského průzkumníka Alexeje, který do pluku vstoupil už v roce 2014, se jako nacisté chovají spíš Rusové.

Azov, banderovci, Putinovy masakry. Jaká je pravda o neonacismu na Ukrajině a v Rusku?

8. dubna 2022 05:11

Vladimir Putin ospravedlňuje invazi na Ukrajinu tím, že je potřeba ji denacifikovat. Údajné neonacistické podhoubí v napadené zemi spojuje třeba s takzvanými banderovci, s plukem Azov. Rusové tomu věří, nevykazuje však známky pokřivené ideologie spíše jejich režim? Odborník na extremismus Miroslav Mareš z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v rozhovoru pro CNN Prima NEWS demaskuje mnohé mýty a lži, v jejichž jménu se teď na východě zabíjí.

Vojáci ničí fašistické zrůdy. Jde o triumf ruských zbraní, křičel v televizi moderátor

10. března 2022 23:39

Na internetu se objevilo video z rozhovoru ruského důstojníka pro ruskou televizní stanici Zvezda. Voják v něm žádal, aby se oběti války na Ukrajině uctily minutou ticha. Moderátor ale nesouhlasil. „Naši vojáci ničí fašistické zrůdy. Jde o triumf ruských zbraní,“ prohlásil v pořadu. Na informování o válce na Ukrajině dohlíží v Rusku cenzurní úřad.

Držel orla a přidal fašistický pozdrav. Lazio vyhodilo klubového sokolníka

21. října 2021 15:04

Většina fotbalových klubů má nějakého maskota. Nejčastěji nějakou stylizovanou postavu, za kterou se převléká muž nebo žena. V italském Laziu se vymykají standardům a mají reálného maskota – samici orla bělohlavého se jménem Olympia. A tu měl při zápasech dlouhé roky na starosti sokolník Juan Bernabè. Už nemá, protože byl natočen, jak při zápase dělá fašistické gesto a pořvává přezdívku nechvalně proslulého diktátora Benita Mussoliniho.