Football Fanatics: Griezmann už není ponižován. Jako Dobby dostal ponožku a je volný

Atlétiko Madrid konečně může používat zbraň s názvem Antoine Griezmann plnohodnotně, ne pouze půl hodiny v zápase. Po letech ho totiž „Los Rojiblancos“ znovu vlastní a není u nich jen na hostování z Barcelony, které mělo zvláštní podmínky. Pořad Football Fanatics na CNN Prima NEWS proto francouzského reprezentanta považuje za skřítka Dobbyho z Harryho Pottera poté, co dostal ponožku a byl volný.

Celkem pět let táhnul Atlético Madrid a ruku v ruce s tím se Antoine Griezmann stal miláčkem fanoušků. Ti těžko vstřebávali, když mistr světa z roku 2018 před třemi lety přestupoval do Barcelony.

V přítomnosti jiných útočných hvězd v Katalánsku ale Griezmann nemohl na hřišti vynikat tak, jak by si představoval. Když se mu konečně uvolnil prostor, byl příliš drahou položkou a Barcelona ho poslala na hostování s opcí zpátky do Madridu.

Na začátku aktuální sezony nabízely duely Atlétika podivnou podívanou. Slavný útočník vždy začínal na lavičce a na hřiště byl povolán až na závěrečnou půlhodinu. Jak odhalila španělská média, pokud by totiž Griezmann odehrál určitý počet minut, muselo by Atlétiko zaplatit Barceloně výstupní klauzuli v hodnotě 40 milionů eur. Nakonec se ale kluby dohodly na snížení této částky, 31letý hráč podepsal s „Atleti“ smlouvu do roku 2026 a může hrát tolik minut, kolik si jen trenér Diego Simeone přeje.

„Jako Dobby z Harryho Pottera dostal Antoine Griezmann ponožku a je volný. Rozuměj Atlétiko Madrid ho koupilo z Barcelony za 20 milionů eur natrvalo. Od Atlétika chlapské gesto. Ale Griezmann je jejich star dlouhá léta. A přiznejme si, že to nasazování v 60. minutě bylo dost ponižující,“ hodnotí moderátor pořadu Football Fanatics Mikoláš Tuček.

Zároveň dodává, jak tým ze španělské metropole v celkovém součtu na přesunech propíraného fotbalisty dost vydělal: „Prodat ho do Barcelony za 120 milionů a zpátky přivést za 20… To není špatný byznys.“

Na celou nejnovější epizodu Football Fanatics se můžete podívat zde:

Tagy: