reklama

Hamáček: V politice skončím, až o mě nebude zájem. S ANO bych šel do vlády znovu

Jan Hamáček, pod jehož vedením se ČSSD dostala do stavu, kdy jí hrozí, že se nedostane do Poslanecké sněmovny, stále cítí podporu veřejnosti. Řekl to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Z politiky by podle svých slov odešel až tehdy, pokud by o něj nebyl zájem. V několika rychlých otázkách odpovídal i na to, zda by šel znovu do vlády s hnutím ANO nebo co je podle něj pro Česko aktuálně největší hrozbou.

reklama

Jaká je podle vás aktuálně největší hrozba pro Česko?
Populismus.

Čí?
Politických stran. Sklouzávají k tomu skoro všechny.

Kdo by byl podle vás lepší premiér. Ivan Bartoš nebo Petr Fiala?
Ani jeden.

Kdybyste si musel vybrat?
To po mně nechtějte. Jsou to lidé, kteří jsou na tom úplně jinak, než já. Nevybral bych si.

Šel byste jako předseda ČSSD znovu do vlády s Andrejem Babišem?
Kdybych byl ve stejné situaci jako v roce 2017, tak ano.

Za současných podmínek?
Teď by to záleželo na tom, o koho by se vláda opírala, protože jsme se také z minulých let poučili.

Můžete říct ano nebo ne?
Pokud bych měl jistotu, že se nám dále podaří prosazovat naše priority, tak ano. Bylo by důležité, s kým by to bylo dál, protože evidentně ve dvou by to nevyšlo.

Takže to nevylučujete. Pojďme dál. Kolik procent podle vás získá ČSSD ve volbách?
Byl bych rád, kdyby to bylo minimálně jako minule. Tedy kolem 7 až 8 procent.

Kdy skončíte v politice? Co by se muselo stát, abyste skončil?
Až o mě nebude zájem.

Je podle vás o vás stále ještě zájem?
Když jezdím po republice a bavím se s lidmi, tak mě nikdo nemlátí, nikdo po mě nekřičí a ani po mně nic nehází, takže zatím ten zájem cítím. Ale pokud by se ukázalo, že ČSSD pod mým vedením neuspěla, tak by to byl signál skončit.

Celý rozhovor s Janem Hamáčkem najdete na webu cnn.iprima.cz ve čtvrtek dopoledne.

Tagy:

Hlavní zprávy

Současná inflace přeje dlužníkům. Spořit se nevyplatí, říká ekonomický analytik
Ekonomika

Současná inflace přeje dlužníkům. Spořit se nevyplatí, říká ekonomický analytik

Česko od nového roku čeká vysoké zdražování energií i základních potravin. Ekonomický analytik webu CNN Prima NEWS Petr Musil uvedl, že za to celosvětově mohou jednotlivé vlády i pandemie. „Inflace, která přichází neočekávaně, což je právě ta, kterou máme nyní, přeje dlužníkům. Nevyplatí se spořit. Klidně si něco kupme na menší úvěr,“ uvedl v pořadu 360°.

Češi přes léto vyměnili respirátory za roušky, vládní nařízení ignorují

Přestože je nošení respirátorů či nanoroušek nadále povinné například v MHD či ve vnitřních prostorech, Češi je v posledních měsících z velké části znovu vyměnili za klasické roušky, k čemuž přispěly teplé letní počasí a ústup epidemie. Samotní obchodníci přiznávají, že odbyt respirátorů během letních měsíců poklesl a naopak se začaly opět prodávat klasické chirurgické roušky.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Špicar: Euro je jen měna, nepřeceňujme jeho význam. Neudělá z nás Německo ani Řecko

Otázka přijetí eura není součástí předvolebních kampaní. Podle hostů pořadu Interview, ekonoma Martina Slaného a viceprezidenta Svazu průmyslu a dopravy Radka Špicara, je hlavním důvodem fakt, že po něm tady nyní není poptávka. Na samotnou jednotnou evropskou měnu však mají rozdílný názor. „Euro je jen měna, nepřeceňujme jeho význam,“ uvedl Špicar. Slaný namítl, že to tak není a v případě eura jde i o politickou, fiskální a transferovou unii.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama