CNN Prima News hospody

hospody

Výpis příspěvků ke štítku „hospody“

Točené pivo za 70 korun a extrémně drahý řízek? Už brzy realita, předpověděl restauratér

4. srpna 2022 20:54

Na zdražování energií a potravin logicky doplácejí i restaurace. Podle představitele Asociace restauratérů Apron Luboše Kastnera hospody vlivem krize často mění od základu obchodní strategii. Upravují menu a rovněž zmenšují porce. Zdražení ale nejspíš žádný z podniků neuteče. Za kolik budou restaurace na podzim nabízet obědy či točené pivo?

Cena 180 korun za oběd není tolik. Za benzín jste také ochotni platit, říká Pohlreich

12. června 2022 05:11

Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich se ve světě gastra pohybuje téměř 50 let a zatím tento byznys neplánuje opustit. Do konce roku chce otevřít v Praze cukrárnu a vydává také vlastní biografii. S redakcí CNN Prima NEWS mimo jiné mluvil o cenách v restauracích anebo o nedostatku pracovních sil. „Přeci není normální, abychom my podnikatelé prosili lidi, zda by si s námi nechtěli dát schůzku na pohovor,“ říká.

Veřejně přístupné toalety v pražských hospodách? Slušné pouštíme, tvrdí restauratér

11. května 2022 08:41

V hlavním městě není dostatek veřejných toalet a lidé to pociťují, stěžoval si v pořadu 360° starosta Prahy 7 Jan Čižinský, jenž je zároveň pražským zastupitelem. Pražské restauratéry už před několika dny skrze média požádal, aby své toalety zpřístupnili veřejnosti. Podle zástupce restauratérů v Asociaci malých a středních podniků Luboše Kastnera jde však pouze o politické téma. Když někdo od „odskočení“ požádá, restauratéři ho neodmítnou.

Neočkovaní se mstí podnikům, sestavili blacklist: Kde kontrolovali, tam nevkročíme

11. února 2022 11:42

Msta nebo jen silné přesvědčení? Někteří odmítači očkování i kritici protikoronavirových opatření sestavili takzvaný blacklist, do kterého lze vyznačovat „kolaborantské“ podniky. Týká se to těch provozoven, ve kterých v době restrikcí postupovaly dle platných nařízení a vyžadovaly certifikát o bezinfekčnosti. Mapa je na internetu volně dostupná. Přestože už tato povinnost nyní neplatí, antivaxeři nechtějí tyto hospody, posilovny nebo třeba divadla podporovat.

Pusťte lidi do hospod, vyzval vládu Bábek. Podpory nefungují, posteskl si restauratér

1. února 2022 05:35

Máme prázdnou hospodu a o žádné současné pomoci od státu nevím, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS majitel restaurace Zas a Znova Karel Šimůnek. Ten zároveň upozornil, že podporu z loňska musí podnikatelé zdanit a část peněz vrátit státu. Předseda výboru Podnikatelských odborů Radomil Bábek vyzval vládu, ať zruší zákaz vstupu neočkovaným do restaurace a nechá podnikatele normálně pracovat.

Nizozemci otevřou bary a restaurace navzdory omikronu. Riskneme to, tvrdí premiér

26. ledna 2022 12:11

Nizozemskem v posledních týdnech hýbaly demonstrace proti koronavirovým opatřením – v zemi jsou totiž od loňského 18. prosince zavřené restaurace, bary a některé kulturní instituce. Nyní vláda obrátila a oznámila rozvolnění, přestože počty nakažených omikronem rostou. Kabinet své rozhodnutí obhajuje tím, že klesá počet hospitalizovaných.