reklama
CNN Prima News hospody

hospody

Výpis příspěvků ke štítku „hospody“

Stodolní, 22.00: Vztek na odmítače, návrat výdejních oken a disko jako uzavřená akce

28. listopadu 2021 05:34

Slavná ostravská ulice, která údajně nikdy nespí, šla v pátek do hajan v deset večer. Mohla za to nová vládní opatření, kvůli kterým byli hosté vyhnáni z podniků nejpozději ve 22 hodin. A vzápětí na zasněžené Stodolní spílali neočkovaným. „My jsme zodpovědní, odmítači nám ale ode dneška kazí noční zábavu,“ shodli se třeba Vojta, Kamil, Tomáš a Robin před barem Harley's Retro. Za rohem v podniku High Five dál hřímala soukromá diskotéka. A znova se otevřela výdejní okénka, i když jen dvě v celé zábavní čtvrti.

PŘEHLEDNĚ: Zákaz vánočních trhů a omezení restaurací. Co dalšího vláda zpřísnila?

25. listopadu 2021 17:02

Vláda zakázala vánoční trhy a omezila otevírací dobu restaurací, od pátku musí zavírat ve 22 hodin. Také omezila počet osob na hromadných akcích, jako jsou plesy, oslavy nebo večírky, kde může nově být pouze 100 lidí. Kulturních akcí nebo sportovních utkání se může nově účastnit pouze 1 000 osob. Ve čtvrtek na tiskové konferenci to oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Hostomský: Bavorský model může fungovat. Jen očkování nás teď nespasí, namítá Prymula

18. listopadu 2021 05:21

Zavedení takzvaného bavorského modelu, kdy se lidé bez očkování nepodívají například do restaurací, by mohlo proti sílící epidemii zabrat. Myslí si to biochemik Zdeněk Hostomský a argumentuje zvýšením tlaku na lidi, aby s vakcinací souhlasili. Podle epidemiologa a bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymuly ale aktuální situaci samotné očkování zachránit nemůže.

Do hospody bez očkování? Spočítali jsme, kolik zaplatíte za testy, pokud vláda zpřísní

16. listopadu 2021 05:29

Pokud se vláda ve čtvrtek rozhodne zpřísnit pravidla ohledně testování na covid, neočkovaní si připlatí. Vláda zvažuje, že kromě očkování či prokázání prodělání nemoci se nově budou uznávat pouze PCR testy. Pokud vás na ně nepošle lékař nebo hygiena, musíte si testy zaplatit. Ve hře je však i úplný lockdown neočkovaných, tedy rakouský model.

Tvrdé restrikce pro neočkované v sousedním Sasku. Mají zákaz do hospod i na sportovní akce

5. listopadu 2021 17:14

Neočkovaní v Sasku nesmí od pondělí 8. listopadu do interiérů restaurací, hospod, klubů a na velké kulturní a sportovní akce. V pátek to na tiskové konferenci po jednání zemské vlády oznámila saská ministryně sociálních věcí Petra Köppingová, která má na starosti i zdravotnictví a boj s pandemií nemoci COVID-19. Výjimku z nových omezení mají jen děti, mládež a lidé, kteří se ze zdravotních důvodů očkovat nemohou. Nově již v hromadné dopravě nebude možné používat zdravotnické roušky, nezbytný bude respirátor třídy FFP2.

Hamáček hrozí častými kontrolami v hospodách. Pro Německo bude Česko opět rizikové, tvrdí

1. listopadu 2021 15:51

Česká republika se podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) příští týden pravděpodobně dostane na německý seznam epidemicky vysoce rizikových zemí. Hamáček to řekl po pondělním jednání Ústředního krizového štábu (ÚKŠ). Ministr také upozornil, že policisté a hygienici budou v souvislosti se zpřísněnými protikoronavirovými opatřeními častěji provádět kontroly.

KOMENTÁŘ: Česká absurdita. Neočkovaní číšníci budou kontrolovat očkované hosty

1. listopadu 2021 07:29

Po pozdravu následovala objednávka, od pondělka ale musí personál restaurací vložit do hovoru s hostem ještě tuto větu: „Prosím, předložte očkovací certifikát.“ Kdo ho nepředloží, nedostane ani vodu. Zkuste se ale zeptat personálu, zda vám ukáže svůj certifikát. Vysměje se vám do očí, číšníky totiž k očkování nikdo nenutí. Odhadem až polovina personálu v pohostinských službách přitom vakcínu tvrdohlavě odmítá.

Zpřísnění nás donutilo nechat se očkovat, chceme na pivo bez testu, říkají mladí lidé

30. října 2021 06:05

Nechceme si platit testy a chceme jít svobodně do hospody, na kafe nebo do kina, vysvětlují někteří mladí lidé, proč se v posledních týdnech nechali očkovat. Přiznávají, že je donutilo zpřísnění opatření, protože od pondělí 1. listopadu se budou v restauracích i službách kontrolovat průkazy bezinfekčnosti. Testy se navíc zpoplatní. Stále se ale najdou „odmítači“, které ani tyto kroky k vakcinaci zatím nedonutily.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Hospodští mají od pondělí kontrolovat očkování hostů

29. října 2021 18:37

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Na opatření kašleme, ať si nás klidně pokutují. I tak část hospodských řeší nová koronavirová opatření. Od pondělí by totiž měli kontrolovat, jestli je jejich zákazník očkovaný nebo má negativní test na koronavirus. A to se velké části z nich nelíbí, už jen proto, že platící hosty nechtějí vyhazovat. Sledujte Hlavní zprávy od 18:55 na Primě a CNN Prima NEWS.

Lustrace štamgastů? Frantu kontrolovat nebudu, odmítají venkovští hospodští nová nařízení

27. října 2021 13:58

Do hostince Kovárna v Dobroslavicích na Opavsku chodí jen hrstka pivařů. „Všehovšudy mám osm zákazníků. To je přece blbost, abych je každý den kontroloval, jestli jsou očkovaní,“ kroutí hlavou majitel vesnického výčepu Vlastimil Ulrych. „A vyhoďte kamaráda kvůli očkovaní, to přece nejde,“ přemítá.

reklama