CNN Prima News hoteliéři

hoteliéři

Výpis příspěvků ke štítku „hoteliéři“

Jídlo už servírují roboti. Hotely řeší nouzi o zaměstnance, lákají na benefity

1. února 2022 12:47

Extra příplatky za služby o víkendu, vstupy do aquaparku zdarma, zvýhodněné pobyty v hotelech. To jsou jen některé ze zaměstnaneckých benefitů, kterými se hoteliéři snaží řešit nedostatek zaměstnanců. Kvůli personálním problémům nasazují i roboty, kteří servírují jídlo a pití místo lidí. Provoz hotelů od počátku pandemie komplikuje i nedostatek hostů. Zaměstnance aktuálně hledá 65 procent hoteliérů.

Cestovní ruch se z covidu dosud nevzpamatoval. V mnoha ohledech je na tom hůře než loni

17. prosince 2021 09:37

Tuzemští hoteliéři pláčou. Přestože protiepidemická opatření byla pro většinu letošního roku mírnější než loni, odvětví cestovního ruchu to zatím příliš pozitivně nepocítilo. Nebýt letního uvolnění, nejspíše by řada českých hotelů, penzionů, restaurací, ale i cestovních kanceláří a zprostředkovatelů dovolených zcela zmizela z cestovatelské mapy.

Zdecimovaní hoteliéři kritizují stát. Na slíbenou pomoc v těžkých časech čekají marně

7. dubna 2021 09:07

Pandemie nemoci COVID-19 tvrdě dopadla mimo jiné na cestovní ruch. Hoteliéři se tak kvůli uzavřeným ubytovacím zařízením nacházejí v kritické situaci a musí spoléhat na pomoc státu. Ta však stále nepřichází. Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) by podle Asociace hotelů a restaurací ČR (AHR) mělo urychleně začít provozovatelům hotelů vyplácet slíbené dotace.

Prouza: Hospodští protestují celkem mírně. Zemědělci by už před vládu navezli hnůj

11. prosince 2020 19:34

Vláda mění protikoronavirová opatření v podstatě den co den. O dalším možném zpřísnění se bude diskutovat v pondělí. Mezi podnikateli v poslední době roste nespokojenost a mnozí dávají najevo, že se chaotickými opatřeními už nechtějí řídit. „Přestáváme vládě rozumět,“ komentoval v pořadu K věci na CNN Prima NEWS stávající situaci prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza.

Zima je pro zisk klíčová, uzavření by byla podpásovka, bojí se horští hoteliéři

11. prosince 2020 19:01

Hoteliéři po celém Česku se obávají opětovného uzavření horských hotelů a penzionů. V největším krkonošském středisku Špindlerův Mlýn pokládají záměr ministerstva zdravotnictví za likvidační pro své podnikání. Stejné obavy mají také provozovatelé v Jizerských horách či Beskydech. Horská města a obce jsou na cestovním ruchu totiž závislé a zima patří mezi stěžejní části roku.

Za korunu ubytování a můžete se u nás najíst. Obchází restaurace opatření?

14. října 2020 19:59

Od středy na dalších 14 dnů platí nová a striktnější opatření kvůli koronaviru, která se nevyhnula ani restauracím. Vymyslet, jak udržet provoz, se pokusila hotelová restaurace v centru Prahy. Večeři smí podávat jen ubytovaným hostům, a tak nabídla ubytování za korunu. Podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) toto chování povede jen k úplnému uzavření. Ministerstvo zdravotnictví naopak v jednání podniku problém nevidí.