reklama

Politici a sport: Bartoš vstává o půl šesté, Babiš šlápl do pedálů. Kdo cvičí nejvíce?

Ve zdravém těle zdravý duch. Skoro to vypadá, že tři týdny před volbami se tímto heslem začali řídit čeští politici. Někteří sice sportují pravidelně, čím dál víc je ale těch, kteří svlékají saka a sezení v poslanecké lavici mění za populární zvedání činek až teď.

reklama

Nad Prahou teprve vychází slunce a 41letý Ivan Bartoš už klikuje a dřepuje na venkovním hřišti. Chodí sem poslední dva roky třikrát týdně.

Volby 2021 v jasných otázkách a odpovědích

Zajímají vás konkrétní body z programů politických stran, ale nechcete se probírat stovkami stránek? Redakce CNN Prima NEWS vybrala hlavní témata za vás.

Programy stručně

„Vstávat v půl šestý má své kouzlo. Když vám jde pára od pusy a je nasněženo, říkáte: ‚Tyjo, jsem drsnej.‘ Fakt to nakopává, máte pak energii sedět ve Sněmovně nebo se hádat s panem Faltýnkem,“ uvedl pirátský předseda.

Stejně jako slavné celebrity se do zvedání těžkých vah pustil i Jan Skopeček z ODS. Ten přijal hubnoucí výzvu a před volbami spojil cvičení s kritikou státního rozpočtu. „Stát by se měl zbavit špeků a chtěl jsem jít příkladem, upozornit na to téma. Za šest týdnů jsem zhubl asi osm kilo,“ uvedl poslanec.

Společně s ním cvičí stranický kolega a někdejší ikona skoků na lyžích Jakub Janda. „Já jsem dost lenivý, asi i ostatní poslanci jsou na sport dost leniví. Ale je i dost těch, kteří si chodí zasportovat, zaběhat, třeba se mě ze začátku ptali, kde je ve Sněmovně fitko,“ podotkl Janda.

Pekarová Adamová šlape do pedálů i plave

To vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) na dřinu ve fitness centrech vůbec není. „Chodíme se psem na procházku, pokud se to pokládá za sport. A jezdím na kole nebo na rotopedu. To je asi tak maximum, co v této vypjaté době zvládnu. Ministryně Jana Maláčová se zase nedávno nechala vyfotit, jak hází koulí na kuželky.

Premiér Andrej Babiš chce dostat hlasy voličů v Ústeckém kraji a právě tam také ve svých 67 letech nasedl na kolo, byť jen na to elektrické, které si zřejmě oblíbil. Jinak ale zmínil, že na sportování nemá čas, protože „neustále pracuje pro lidi“.

Jednou z největších sportovkyň na politické scéně je šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Běhá, plave a na rozdíl od Babiše pravidelně uráží stovky kilometrů, a to hlavně na klasickém kole. Napomáhá tomu fakt, že její manžel je profesionální cyklista. „Zatímco on mě naučil třeba lyžovat, tak já jsem ho přivedla k běhání,“ uvedla tvář koalice Spolu.

Před minulými volbami se svalnatými fotkami do půl těla chlubil šéf SPD Tomio Okamura. Později se sice ukázalo, že svaly na nich má přifouknuté v počítačovém programu, ale cvičí prý nadále. Kromě boxu se věnuje i sportu, ve kterém Češi Jiří Lipták a David Kostelecký excelovali na nedávných olympijských hrách v Tokiu – získali zlatou a stříbrnou medaili. „Teď přes zimu jsem na sobě zase zapracoval, ale jinak jsem členem střeleckého klubu v disciplíně trap – to je střílení brokovnicí na ty létající hliněné holuby,“ překvapil Okamura.

Jestli vymakaná postava a dobrá kondička zapůsobí na voliče, se ukáže už za dvacet dnů.

Tagy:

Hlavní zprávy

Výborný: Restrikcemi lidi k očkování nepřimějeme. Chce to pozitivní motivaci od praktiků
360°

Výborný: Restrikcemi lidi k očkování nepřimějeme. Chce to pozitivní motivaci od praktiků

Pokud se bude vláda snažit motivovat lidi k očkování skrze restrikce, ničeho dobrého se nedobereme, řekl šéf lidoveckého klubu poslanců Marek Výborný. Určitý prostor vidí u praktických lékařů, kteří by pozitivní formou mohli motivovat dosud nevakcinované. Dosluhující kabinet Andreje Babiše (ANO) nemá připravenou žádnou strategii, uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Vašáková: Situaci v ČR určují neočkovaní. Lidé věří věcem, které nemají hlavu ani patu
360°

Vašáková: Situaci v ČR určují neočkovaní. Lidé věří věcem, které nemají hlavu ani patu

Lidé více slyší na dezinformace a mnohdy věří věcem, které racionálně nedávají hlavu ani patu. Koronavirový scénář v České republice proběhne tak, jak jej určí neočkovaní, uvedla náměstkyně ministra zdravotnictví Martina Koziar Vašáková. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové upozornila, že COVID-19 je v tuto chvíli neléčitelná nemoc, proto je prevence zásadní.

Vojtěch: Musíme zpřísnit, hospitalizovaných přibývá. Do konfliktu s Plagou ale jít nechci
Koronavirus

Vojtěch: Musíme zpřísnit, hospitalizovaných přibývá. Do konfliktu s Plagou ale jít nechci

Vláda se zatím neshodla na protikoronavirových opatřeních ve školství, a je tak otázkou, k čemu se odborníci přikloní. Jak ale uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, se šéfem resortu školství Robertem Plagou by šel do konfliktu nerad . Chápe také, že roušky nebo testování ve školách by nemusely být komfortní. Nerad by ale opakoval černý scénář, dodal v Hlavních zprávách CNN Prima NEWS.

Zkrachoval vám dodavatel energií? Jak najít nového a na co si dát pozor

Téma: Rádce

Ukončení činnosti skupiny Bohemia Energy a dalších menších alternativních dodavatelů způsobilo starosti zhruba milionu českých zákazníků. Ti mnohdy nevědí, zda přijdou o elektřinu a plyn, jak si najít dodavatele nového a kolik je vlastně budou energie nově stát. Redakce CNN Prima NEWS proto připravila stručný návod, jak při ztrátě dodavatele najít adekvátní náhradu a finančně se z toho nezhroutit.

Krypto Magazín: Bitcoin býval obskurní. Teď s ním firmy spojují budoucnost, říká expert

Dynamický svět kryptoměn byl ještě před pár lety pro řadu lidí obskurní, nyní ale do rozjetého ekosystému naskakují globálně vlivní hráči. V prvním díle pořadu Krypto Magazín to prohlásil investor a externí poradce společnosti XTB Jaroslav Brychta. V rozhovoru okomentoval také kontroverzní projekt digitálních měn centrálních bank či zavedení bitcoinu jako zákonného platidla v El Salvadoru.

Bez covid pasu už Italové nesmí do práce. Nehorázné, bouří se občané na demonstracích

Covid pasy nyní potřebují Italové nejen do obchodů či restaurací, ale rovněž do zaměstnání – bez něj si na práci nesáhnou. Nové vládní opatření odstartovalo velkou vlnu nevole a protestů po celé zemi, proti demonstrantům v přístavu Terst musela policie použít i vodní děla a slzný plyn. O dalším postupu včetně možného zmírnění pravidel by měla tamější vláda jednat ještě tento týden.

Reportáž z hospod. Velká část personálu odmítá očkování, prý není třeba

Je to paradox, který nikdo neřeší. Zatímco hlavní hygienička chce neočkovaným zkomplikovat návštěvy restaurací, kaváren či klubů, personál očkován být nemusí. A jak dokazuje následující reportáž, například v Ostravě většinou ani není. „Očkovat se nenechám, vakcíně nevěřím, je moc narychlo vyvinutá,“ říká číšnice Martina Mezey z Caffe Trieste v Ostravě. Právě v tomhle městě přitom žije šéfka hygieniků Pavla Svrčinová, která vytrvale propaguje očkování.

Zemana je nám líto. Pokud bude ministrem Kolář, nebudeme se s ním bavit, zní z Moskvy

Rusku je prezidenta Miloše Zemana líto, jako „svého muže v Česku“ ho ale nevidí. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to sdělil slavista a docent Ruské státní humanitní univerzity Vadim Truchačov. Podle něj na Zemanovi nestály dobré vztahy mezi Českem a Ruskem. S novou vládou, pokud ji sestaví pětikoalice, Moskva očekává prohloubení diplomatické krize. Bylo by nejlepší, pokud by se nová vláda o Rusku vůbec nezmiňovala, dodává Truchačov. Ruský expert rovněž popsal reakci Moskvy na možného kandidáta na ministra zahraničí Ondřeje Koláře (TOP 09).

Trestní stíhání, čínský dopis pro Kuberu či nepovolená zabijačka. Kdo je Vratislav Mynář?

Trestní stíhání kvůli dotaci na penzion, výhružný dopis pro Jaroslava Kuberu či chybějící bezpečnostní prověrka. To jsou jen příklady kontroverzí spojených s hradním kancléřem Vratislavem Mynářem. Tomu teď navíc přibylo „na účet“ také zatajování zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana. Ten podle lékařů z vojenské nemocnice není schopen vykonávat pracovní povinnosti a Mynář to věděl. Přesto o tom neinformoval ani nejvyšší ústavní činitele, ani veřejnost.

reklama

Domácí zpravodajství

Masivní požár v Praze: Kouř byl vidět na kilometry. Škody půjdou do stovek milionů

Aktualizováno

V pražských Malešicích hořela ve středu odpoledne spalovna, ta bude minimálně ve čtvrtek mimo provoz. Na místo dorazil i primátor města Zdeněk Hřib (Piráti). Do ulice Průmyslová vyjelo velké množství jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Kouř bylo vidět z mnoha částí hlavního města. Odhad škod se pohybuje v řádech stovek milionů korun.

reklama