reklama

Kočky šplhaly na potrubí: Záplavy v Děčíně zničily kočičí depozitum

Příroda je nevyzpytatelná a za poslední měsíc jsme se o tom mohli přesvědčit. Nejdříve děsivé tornádo na Moravě, které vzalo střechu nad hlavou nejen lidem, ale i zvířatům. Ať už těm, která domovy měla, nebo těm v útulcích. Další přírodní katastrofa před několika málo dny udeřila na Děčínsku a vytvořila podobný scénář.

reklama

Zaplavené sklepy, domy i zvířecí azyl. Odnesl to Catfamily Faktor SOS depozit v Jílovém u Děčína, kde přívalový déšť zaplavil celé kočičí depozitum. Během několika minut dosáhla voda 1,5 metru. „Většina vyděšených koček naštěstí vyskočila na potrubí vedoucí pod stropem, jiné se zvládly chytit plovoucích věcí,“ popsala situaci Daniela Faktorová z depozita. I když byly dopraveny do bezpečí, i tak si tato katastrofa vyžádala tři životy: „Nepřežila to jedna kočička se dvěma koťátky. Třetí koťátko se podařilo resuscitovat, malá želvovinová Růženka se tak za duhový most jen podívala a vrátila se, stále jí ale není nejlépe,“ dodává Daniela.

Daniela i přes všechno dále pomáhá, například jí při povodních přibylo toto bílé koťátko, které se našlo prochladlé v lese.

Nábytek a vybavení depozita je zničené. To samé platí o stelivu, lécích a granulích, vydržely to akorát konzervy a plastové vybavení – záchody, misky, přepravky. Depozitu přispěchali na pomoc nejen hasiči, ale i pracovník z děčínského městského útulku, a odčerpávali vodu. Pak přišlo na řadu čištění prostor od bahna a rozmočeného steliva. V blízkých dnech bude probíhat sušení, oprava plynového kotle a radiátoru, v další vlně pak příjde na řadu oprava zdí a výmalba.

Posted by Catfamily Faktor SOS depozit on Monday, July 19, 2021

Kočičky jsou sice v bezpečí, ale celá situace na nich zanechala stopy, a jak můžete slyšet na videu, zoufalá je i pracovnice depozita. A není se čemu divit. Některé kočky se ze stresu schovávají, jiné mají průjem či zvrací. Pokud by někdo z vás chtěl pomoci, nejvíce je teď potřeba stelivo, krmení a hlavně finanční pomoc, která bude využita na nákup nejnutnějšího, jako jsou léky, vybavení a zmíněné krmení se stelivem. V galerii naleznete i QR kód transparentního účtu depozita.

Tagy:
Barák lítal, popisuje rodina Krpálkův triumf. Někdo místo zápasů klikoval na silnici
OH 2021

Barák lítal, popisuje rodina Krpálkův triumf. Někdo místo zápasů klikoval na silnici

V současnosti jsou Jezdovice asi nejšťastnější obcí v Česku. Ve vesničce na Jihlavsku s necelými 250 obyvateli totiž vyrůstal čerstvě dvojnásobný olympijský šampion judista Lukáš Krpálek. Triumf v Tokiu prožívali jeho příbuzní a kamarádi různě. Někteří rozhodující duely netrpělivě sledovali, jiní se na zápolení o medaile nemohli koukat, tak dělali kliky. Jedno je ale jasné. Druhé zlato 31letého sympaťáka se bude zapíjet hned několikrát.

Předsedkyně Trikolóry o oponentech: Skopečka z ODS si vážím, Foldyna mě baví
360°

Předsedkyně Trikolóry o oponentech: Skopečka z ODS si vážím, Foldyna mě baví

Zuzana Majerová Zahradníková věří, že krize v hnutí Trikolóra už byla zažehnána, ve volbách by jí udělal radost dvouciferný výsledek. V úctě má některé konkurenční poslance, třebaže jsou názorově jinde. Dobré vztahy má například s Janem Skopečkem z ODS, po lidské rovině jí nevadí Pirát Ondřej Polanský a humorem ji baví Jaroslav Foldyna z SPD, řekla ve speciálu 360° Pavlíny Wolfové.

Babiš mladší se Kalouskovi omluvil za otcovy urážky. Půjdou spolu na pivo
Politika

Babiš mladší se Kalouskovi omluvil za otcovy urážky. Půjdou spolu na pivo

Protože se bývalý poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09) omluvy od premiéra Andreje Babiše (ANO) nedomohl ani soudní cestou, rozhodl se vzít pokoru do svých rukou Babišův syn. Ten už někdejšímu ministrovi financí omluvu za „ožralu“, „zloděje zlodějského“ a další hanlivé výroky, které padly z úst jeho otce, napsal. Zároveň junior pozval Kalouska na pivo. Expředseda TOP 09 na nápad kývl.

Synové, manžel, táta, kocouři a psi. Jsem obklopena samci, říká šéfka Trikolóry

Zuzana Majerová Zahradníková neměla jednoduchý nástup do čela hnutí Trikolóra. Nevadilo jí být ve stínu Václava Klause mladšího, když se ale dostala do vedení hnutí, ne všichni se s ní dokázali ztotožnit a musela ustát okopávání kotníků. I v soukromí je obklopena muži – doma má manžela, otce, syny, dva psy a čtyři kocoury, řekla ve speciálním vysílání 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS.

Prymula: Protilátky by měly být brány v potaz. V létě za mě stačí klasické roušky

Vláda by měla brát v potaz hodnoty protilátek. Jejich vysoká hladina stačí k tomu, aby se lidé znovu nenakazili, důkazů je dostatek, myslí si exministr zdravotnictví a epidemiolog Roman Prymula. Stejně by ocenil, kdyby se v létě mohly vyměnit respirátory za klasické roušky, řekl v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS. Vláda kromě toho schválila placené volno pro očkované státní zaměstnance, podle opozičních politiků by se ale spíše měla zaměřit na fakt, že očkování u praktiků je pomalé.

reklama

Domácí zpravodajství

Manžel šéfky Trikolóry: Jsem vášnivý cyklista, Zuzka má ale moc dioptrií. Skončila i v díře

Jan Majer má pro svou ženu a předsedkyni Trikolóry hlavně slova chvály. Zuzana Majerová Zahradníková se podle něj umí obětovat i pro jeho koníčky – sám je vášnivý cyklista a spolu jezdili na kole. Protože má ale jeho manželka hodně dioptrií, jednou skončila i v díře. O svém muži mluví pochvalně i poslankyně. Ta se těší, až se po volbách sbalí a pojedou si vyčistit hlavu do hor, řekla šéfka hnutí ve speciálu pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

Volby by v červenci vyhrálo hnutí ANO. Koalice Spolu těsně předstihla Piráty a STAN

Volby do Poslanecké sněmovny by nyní vyhrálo hnutí ANO s 23,5 procenta hlasů. Koalice Spolu tvořená ODS, TOP 09 a KDU-ČSL by skončila na druhém místě s 21,5 procenta hlasů a o půl procenta by předstihla koalici Pirátů se STAN. Vyplývá to z červencového volebního modelu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Rozdíl mezi těmito třemi uskupeními ale podle CVVM není statisticky významný a nelze s naprostou jistotou říci, které z nich mělo v době měření největší podporu. Volby se uskuteční 8. a 9. října.

reklama