CNN Prima News Martina Vašáková

Martina Vašáková

Výpis příspěvků ke štítku „Martina Vašáková“

Covidová vakcína pro děti je zbytečnost a improvizace. Vakcínu nepotřebují, míní Šinkora

6. prosince 2021 19:58

Očkovat proti covidu děti, které to v naprosté většině nepotřebují, je zbytečné, prohlásil v pořadu Partie PLUS imunolog Jiří Šinkora. Množství vakcíny, které je přizpůsobeno podle věku dítěte, označil za improvizaci. Upozornil také na možná rizika stávající vakcíny mRNA. Jiní odborníci však očkování shledávají jako bezpečné.

Babiš: Vládní rada je pro povinné očkování. Týkat se má starších lidí a určitých profesí

23. listopadu 2021 11:08

Rada vlády pro zdravotní rizika podpořila návrh, aby se proti covidu povinně očkovali lidé nad 60 let. Informoval o tom premiér Andrej Babiš (ANO) před odletem na jednání Visegrádské skupiny. Pro tento plán by byl kromě vládní rady například i jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS). Dosluhující vláda otevřela debatu o povinném očkování v pondělí, týkat by se mělo i některých profesí. Jít by mohlo o zdravotníky, sociální pracovníky, ale i vojáky, policisty a hasiče.

Interval pro přeočkování se nejspíš zkrátí na pět měsíců. Povinné však nebude

21. listopadu 2021 14:21

Lidé se zřejmě budou moci nechat přeočkovat proti covidu už po pěti měsících místo nynějšího půl roku. V diskusním pořadu ČT to řekla náměstkyně ministra zdravotnictví Martina Koziar Vašáková. S předsedou asociace krajů Martinem Kubou (ODS) a epidemiologem a bývalým ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou se shodla na tom, že politická rozhodnutí o protiepidemických opatřeních mají zpoždění. Plošné testování ve firmách a školách může podle Vašákové způsobit to, že výsledky potvrzujících PCR testů budou lidem chodit později. Nyní mají být do 48 hodin. Podle Kuby na to nejsou testovací kapacity.

Žáci ve školách se opět budou plošně testovat. Vláda schválila dva nové termíny

12. listopadu 2021 08:14

V Česku se 22. a 29. listopadu uskuteční plošné testování žáků základních a středních škol antigenními testy. Schválila to v pátek vláda, jak oznámil ministr školství Robert Plaga (za ANO) na Twiteru. Testy do škol rozvezou během příštího týdne hasiči ze skladu Správy státních hmotných rezerv (SSHR). Podle Plagy by testování ve školách mělo přispět k lepší ochraně škol před šířením nákazy a k zajištění prezenční výuky.

V pondělí 15. listopadu se zopakuje testování žáků. Nemá to smysl, přiznává ministerstvo

7. listopadu 2021 17:00

Neočkované děti se ve školách 23 okresů budou testovat na covid v pondělí 15. listopadu. Půjde o regiony, ve kterých se 8. listopadu uskuteční první kolo testování. V neděli o tom rozhodla hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Podle původně stanovených kritérií přitom tato akce měla proběhnout v celkem 61 okresech. Podle ministerstva zdravotnictví se ale ukazuje, že testování žáků ve školách nemá na zastavení epidemie žádný vliv.

Na velkých akcích antigenní testy neuznáme, navrhuje Vojtěch. Kde ještě budou platit?

4. listopadu 2021 10:28

Ministerstvo zdravotnictví navrhne, aby na akcích nad tisíc lidí nebyly uznávány antigenní testy na COVID-19. Na čtvrteční konferenci to oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) a hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Takzvané OTN (očkování, negativní test, prodělání nemoci) by měla kontrolovat i lyžařská střediska. Stačit budou jen testy PCR. Šéf resortu zdravotnictví zároveň vyzval zaměstnavatele, aby pokud možno nechávali lidi pracovat z domu. Jaká další opatření odborníci navrhují?

Vojtěch zvažuje zpřísnit opatření. Změny se dotknou hromadných akcí, prozradil

3. listopadu 2021 12:50

Ministerstvo zdravotnictví podle ministra Adama Vojtěcha (za ANO) zvažuje úpravy protiepidemických opatření pro hromadné akce. Z testů pro prokázání bezinfekčnosti by se například na akcích pro velký počet osob mohly uznávat jen PCR testy, nikoliv antigenní. Vojtěch nechtěl sdělit další podrobnosti, návrhy projedná ve čtvrtek vládní centrální řídící tým složený ze zástupců ministerstva a armády pod vedením hlavní hygieničky Pavly Svrčinové.

Nákazu do řady školních tříd zanesl neočkovaný pedagog, říká Vojtěchova náměstkyně

31. října 2021 21:18

Nákazu koronavirem do řady školních tříd zanesli neočkovaní učitelé či asistenti. V Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to řekla náměstkyně ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) Martina Koziar Vašáková. Dodala, že resort doporučuje naočkovat všechny děti nad 12 let a neočkovaní pedagogové by měli nosit respirátory.

Expertka: Lidé podléhají bludům, pak kamenují očkovací týmy. Neočkovaní se 100% nakazí

27. října 2021 08:08

Podle náměstkyně ministra zdravotnictví pro zdravotní péči Martiny Koziar Vašákové jsou v Česku nadále lokality, které jsou minimálně proočkované. Důvodem je šíření dezinformací, které dospělo až tak daleko, že lidé házeli na mobilní očkovací tým v Moravskoslezském kraji kamení. „Je to smutné, ale jsou lokality, kde lidé podléhají dezinformacím a bludům, že je vakcína škodlivá,“ posteskla si v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.