Exkluzivní nahlédnutí do skrytého baru Minus One. Čtyři rozličné prostory, unikátní koktejly a celý tým profesionálů
Pamatujete na legendární pražský Grandhotel Evropa? Budova dospěla k ikonickému znovuzrození. Po téměř 10 letech rekonstrukce otevřel hotel W Prague, ve kterém se v podzemních prostorách nachází skrytý poklad – bar Minus One. Hosté tak mohou navštívit prémiovou koktejlovou scénu pod vedením držitele několika ocenění včetně Barmana roku Jana Šebka. A takový zážitek jsme si s pořadem Za barem nemohli nechat ujít.
Prostor o čtyřech místnostech pro každého – klidnější pro přátelskou konverzaci, živelný prostor s kabaretním nádechem, hudební a společenský lounge s teplým zlatým osvětlením nebo tzv. tasting room. Každý kout Minus One vytváří unikátní designový zážitek i pro ty nejnáročnější hosty. Je pouze na návštěvníkovi, po které variantě sáhne.
ČTĚTE DÁLE: Propojení kulinářství a unikátních koktejlů? Bar Monk nabízí jízdu nečekaných chutí i barev
S projektem Za barem si Pavlína Švarcová klade za cíl dostat bamanské řemeslo mezi širokou veřejnost a nechat ji nahlédnout do zákulisí těch nejpůsobivějších barů nejen v Praze, ale i po celém Česku. Je libo sexy svěží daiquiri, sofistikovaný boulevardier, anebo zkrátka nevíte a chcete se nechat inspirovat?
Menu baru předkládá hostům inovativní „signature“ drinky, ale i reinterpretované klasické koktejly. „Lidi se určitě naučili barové kultuře, zároveň ale nikomu neodpíráme to, co má rád. Hosté chtějí zkoušet nové věci, ale jsou i tací, kteří jdou po jistotě. My se o lidi snažíme postarat tak, aby něco nového vyzkoušeli, ale zároveň je ujistit v tom, že jim to bude chutnat. Hosté mají občas z nových chutí strach a vědí, že to klasické mojito znají a dají si ho raději. Z toho je chceme ale vyvést,“ poznamenává bar manager Jan Šebek.
Nejen koktejly, ale i artistické a skleněné instalace v celém hotelu, jejichž kurátorem je studio Adam Ellis Studio a místní umělci, nadchnou na první pohled. První butik KLIMCHI navíc představuje pro bar elegantní bohémské sklo.
Proč se Šebek z proslulého karlovarského Becher's Baru rozhodl přesunout do Prahy? Jaký je šéf? A dovede se svým týmem nalákat hosty v dnešní těžké konkurenční době? Odpovědi nejen na tyto otázky se dozvíte v reportáži v úvodu článku. A pokud si chcete doma udělat rychle skvělý drink nebo oslnit návštěvu, doporučujeme Whisky Highball v netradičním pojetí. Šéfbarman Luca Cerqueglini vám přináší jednoduchý návod:
- 4cl skotské whisky
- 6cl kdoulovo-jablečného džusu
- 2-3 zástřiky kyselinového roztoku, který lze nahradit citronovou šťávou
- 1cl perlivé vody
- aroma z mandarinkové a citronové kůry
Co označuje highball? Delší míchaný nápoj, který má zpravidla složení kombinace libovolné lihoviny či fortifikovaného vína a nápoje syceného oxidem uhličitým. Právě nejvýznamnějším zástupcem celé skupiny je skotská whisky se sodou. Všechny výše zmíněné ingredience tedy smícháme, pořádně prostirujeme a přelijeme do vysoké dobře vychlazené sklenice přes pořádnou kostku ledu. Zastříkneme aromatem z mandarinkové a citronové kůry a koktejl je na světě. Na zdraví!