mýto

Výpis příspěvků ke štítku „mýto“

Scheinherr: U Karlova mostu chceme o třetinu méně aut. Mýto přijde, až se dostaví okruh

9. srpna 2021 16:01

V historických částech Prahy by mělo jezdit až o 30 procent méně aut. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl náměstek pražského primátora pro dopravu Adam Scheinherr. Vyjádřil se také k plánovanému mýtnému a zdražení MHD, ke kterému došlo od srpna. „Zdražení nastalo po dvaceti letech. Musíme si uvědomit, jaké výplaty tehdy byly. Rostly i ceny energií, díky kterým spoje jezdí. Zvyšování ceny se neubráníme,“ prohlásil Scheinherr.

Mýto v Praze dopravě neulehčí. Jen naštve řidiče, varuje ministr Havlíček

17. června 2021 12:19

Zavedení mýta pro vjezd do Prahy není podle ministra dopravy Karla Havlíčka (za ANO) dobrý nápad. Se zpoplatněním cest centrem počítá současné vedení města od roku 2025 – argumentuje zklidněním dopravy a snížením ekologické zátěže. Podle Havlíčka to ale v případě, že neexistuje infrastruktura, řidiče jen naštve a dopravě to skutečně neuleví.

Mýto v Praze: Kolik zaplatíte za vjezd do metropole a kde se poplatkům vyhnete?

27. května 2021 05:51

Za průjezd Prahou si od roku 2025 zaplatí každý. Alespoň s tím počítá studie schválená současným vedením Prahy, kterou má redakce CNN Prima NEWS k dispozici. Základní sazba má činit 120 korun, rezidenti by měli mít poplatek snížený a vůbec by se netýkal MHD a motorkářů. Více si naopak připlatí lidé s auty vyrobenými před rokem 2014, soukromé autobusy nebo velká nákladní auta.

Pospíšil: Na zavedení mýta v Praze nejsou zákony. Ekologie nemusí znamenat omezování

17. května 2021 23:25

Rada hlavního města Prahy schválila nový klimatický plán, který zahrnuje placení mýtného pro řidiče, kteří budou projíždět centrem. Tuto část plánu však kritizují i někteří členové vládnoucí koalice v Praze jako například zastupitel Jiří Pospíšil (TOP 09). Podle něj zavedení mýtného neumožňují současné zákony. „Ekologie nemusí znamenat omezování,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Za průjezd Prahou si zaplatíme. Vedení města odkleplo plán na zavedení mýta

12. května 2021 05:32

Ačkoliv vedení Prahy za dva a půl roku na radnici výrazně nepokročilo ve stavbě pražských okruhů či linky metra D, schválilo si vizi na zavedení mýtného za vjezd do centra. A to už od roku 2025. Podle současného náměstka pro životní prostředí Petra Hlubučka (STAN) je zpoplatnění nevyhnutelné a je třeba ho vnímat jako součást balíku opatření, který má v důsledku vést ke zlepšení klimatu v hlavním městě.

Dopravci budou muset kvůli úpravám mýta zdražovat. Stát si slibuje zvýšení příjmů

19. listopadu 2020 09:13

Vláda v pondělí schválila úpravy mýta, kamiony si v příštím roce připlatí. Nové sazby mýta ale znamenají citelné zdražení dopravy. Dopravní firmy proto budou se zákazníky jednat o nových cenách za své služby. V úpravách však dopravci vidí i pozitiva, množstevní slevy by podle nich tuzemským firmám mohly vůči zahraniční konkurenci pomoci.

Policie obvinila advokáta, že kvůli mýtnému nabídl Kremlíkovi úplatek. Nařčení odmítá

10. listopadu 2020 14:08
Aktualizováno

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v úterý obvinili advokáta Martina Janouška z toho, že se snažil ovlivnit zakázky na auditora mýtného systému. Podle kriminalistů nabídl úplatek 1,5 milionu korun, vyplynulo ze sdělení mluvčího NCOZ Jaroslava Ibeheje a z vyjádření Janouškova právního zástupce Lukáše Trojana. Podle Janouška je obvinění absurdní, důkazně nepodložené a založené výlučně na tvrzeních bývalého ministra dopravy Vladimíra Kremlíka.