reklama
CNN Prima News památky

památky

Výpis příspěvků ke štítku „památky“

Žádná civilizace nevydrží věčně. Italská Aquileia podává svědectví o zániku té antické

Temné mračno divokého kmene zažehovalo oheň požárů, všude padala setba smrti. Tak český kunsthistorik Jaromír Neumann vylíčil zničení antické Aquileie kmeny Hunů v roce 452. Třistatisícové město, druhé největší po starověkém Římu, od té doby živoří a nyní má jen tři tisíce obyvatel. Většina antických rozvalin zůstává zatím v hlíně, což je i důvod, proč Aquileiu chrání UNESCO.

Ničení německých hřbitovů v Sudetech aneb Jak radnice organizují barbarství

Vyvrátit i s kořeny, tak se samosprávy některých obcí v pohraničí pořád dívají na vyhnané německé obyvatele. A likvidují jejich hroby, což mimo jiné zapovídá i směrnice Úřadu vlády ČR. „Vzít buldozer a ničit, to je barbarství,“ říká Jindřich Machala ze spolku Lubavia, který rovy Němců naopak zachraňuje. Loni bylo zničeno třeba německé pohřebiště ve Starých Křečanech na Děčínsku, nyní hrozí zánik hřbitova v Chomýži na okraji Krnova.

Místo k moři jeďte do Prahy. Pomůže to českým podnikům, říká šéf CzechTourism

Pokud chtějí Češi pomoct tuzemským podnikům, měli by místo k moři zamířit spíše na Karlovarsko nebo do Prahy. Jde o regiony, které kvůli nedostatku zahraničních turistů zažívají krušné chvíle, uvedl ve Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS Jan Herget, ředitel státní agentury CzechTourism. Podle analytiků ČR kvůli pandemii zmizelo z turistické mapy světa a část hotelů může zkrachovat.

Rozstřílené kostely u českých hranic. Proč Poláci neopravují ruiny z roku 1945?

Jako by tady druhá světová válka skončila teprve včera. V polských vesnicích v těsné blízkosti hranic České republiky stále chátrají rozstřílené ruiny chrámů. V zemi, kde se devadesát procent obyvatel hlásí ke křesťanství, je to překvapení. Reportér CNN Prima NEWS navštívil několik takových obcí v Opolském vojvodství, poblíž Krnova a Opavy.

reklama