reklama

Sledujte ZÁZNAM: Velká debata o Afghánistánu. Co na to Zaorálek, Černochová, Foldyna a Luzar?

Za 14 dní začíná nový školní rok a s ním budou spojena i nová protiepidemická opatření. Podle některých jsou ale mimo mísu. Nejen o tom budou diskutovat ministr školství za hnutí ANO Robert Plaga a předseda Starostů a nezávislých Vít Rakušan. Ve druhé hodině čeká diváky velká politická diskuse na téma Afghánistán. Hosty budou ministr kultury Lubomír Zaorálek z ČSSD a poslanci Jana Černochová z ODS, Jaroslav Foldyna z SPD a Leo Luzar z KSČM.

reklama

Návrat do škol. Jaká jsou rizika? Vláda zatím představila pouze plán pro první zářijový týden. Děti se budou testovat třikrát. Kdo testování nepodstoupí, nebude moci ve škole zpívat. Cvičit bude smět pouze venku, a to jen s rouškou nebo respirátorem.

Ředitel Základní a mateřské školy Troubky v Olomouckém kraji Petr Vrána označil nastavené restrikce za absurdní. „Máme vsugerováno, že očkovaný člověk nemůže přenášet virus, a stejně tak dítě po prodělání covidu a po negativním testu. Dnes je jasné, že tohle nefunguje. Je mimo mísu, že s tímto pravidlem vstupujeme v září do škol. Budeme jednu skupinu testovat a diskriminovat,“ zkritizoval.

Majitel soukromých škol Ondřej Kania ale kroky vlády chápe. Podle něj zatím nedokáže odhadnout, jaká bude situace na podzim, proto vyhlásila plán jen na první týden v září. Nastavené restrikce jsou ale prý potřeba, jinak se bude opakovat peklo z minulého roku, kdy školáci usedli do lavic jen na pár týdnů.

Ve druhé hodině čeká diváky velká politická diskuse na téma Afghánistán. Hosty budou ministr kultury Lubomír Zaorálek z ČSSD a poslanci Jana Černochová z ODS, Jaroslav Foldyna z SPD a Leo Luzar z KSČM.

Partii Terezie Tománkové sledujte v neděli od 11 hodin na CNN Prima NEWS, Primě nebo přímo v tomto článku.

Tagy:
Partie Partie Terezie Tománkové

Hlavní zprávy

Zku*vená Plzeň, křičel Krmenčík o týmu, který ho vychoval. Limberského tím vytočil
Fotbal

Zku*vená Plzeň, křičel Krmenčík o týmu, který ho vychoval. Limberského tím vytočil

Slavia Praha zvládla středeční dohrávku s Olomoucí výsledkem 1:0, čímž se naladila na nedělní šlágr s Viktorií Plzeň, která vede tabulku Fortuna ligy. To, že se blíží veledůležitá bitva, bylo patrné při pozápasové děkovačce v Edenu. Slávistický kotel na nadcházející utkání upozornil skandováním „zku*vená Plzeň“. A dole pod tribunou se kupodivu přidal i útočník Michael Krmenčík, kterého západočeský klub vychoval pro velký fotbal a který v něm zažil nejlepší období. Nad tímto okamžikem se podivoval i Krmenčíkův exparťák David Limberský.

Černochová se stane českou Merkelovou. Piráti budou opozicí ve vládě, myslí si politolog
360°

Černochová se stane českou Merkelovou. Piráti budou opozicí ve vládě, myslí si politolog

Po volbách do Poslanecké sněmovny se koalice Pirátů a Starostů začíná hašteřit. Boj přišel zejména o ministerská křesla – první jmenovaní se čtyřmi křesly totiž požadují hned tři posty. Podle politologa Jana Kubáčka je pravděpodobné, že dosáhnou svého. „Nebude se ale hrát jen o počet, ale i typ resortu,“ podotkl v pořadu 360°. Dodal, že Piráti se po českém předsednictví EU stanou „opozicí ve vládě“.

Babiš i Vystrčil položili věnce na Vítkově. Pietu komplikovalo počasí, gripeny nevzlétly
Politika

Babiš i Vystrčil položili věnce na Vítkově. Pietu komplikovalo počasí, gripeny nevzlétly

Politici, zástupci armády i váleční veteráni si u Národního památníku na pražském Vítkově připomněli 103. výročí vzniku samostatného Československa. U hrobu Neznámého vojína položili věnce premiér Andrej Babiš (ANO), předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS), ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) nebo náčelník generálního štábu Aleš Opata. Zúčastnit se nemohl prezident Miloš Zeman, který je hospitalizovaný. Zastoupil ho náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky Jan Kaše.

Živě
ON-LINE: Češi musí rozhodovat o budoucnosti země, i když jsme v EU, řekl Babiš na pietě

Česko si připomíná výročí vzniku samostatné republiky v roce 1918. Konají se tradiční akce na pražském Vítkově nebo u sochy prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Kvůli hospitalizaci prezidenta Miloše Zemana se ale neuskuteční večerní předávání nejvyšších státních vyznamenání, odloženo bylo i jmenování nových generálů. Jména vyznamenaných se ale veřejnost dozví, Pražský hrad seznam večer zveřejní na svém webu.

Kalousek: Babišův mejdan skončil. Vyzve šéfa ANO v prezidentské volbě?

Bude Miroslav Kalousek usilovat v příštích prezidentských volbách o hlasy voličů? Otázka, která v posledních dnech hýbe politickými kuloáry. Pokud by tomu tak bylo, zřejmě by došlo na velmi pikantní souboj Kalousek vs. Babiš. Sám bývalý předseda TOP 09 v rozhovoru pro CNN Prima NEWS řekl, že o tom možná začne uvažovat. Zhodnotil i skládání vlády Petra Fialy a apeloval na občany, aby byli trpěliví a nečekali, že s novou vládu se budou mít okamžitě lépe. Mejdan ale podle něj skončil.

Byla dlouholetou milenkou Masaryka. Sám prezident popsal jejich intimní sblížení

Prvního prezidenta československé republiky Tomáše Garrigua Masaryka si často představíme jako staršího pána sedícího za pracovním stolem, případně na koni. Že by mohl takový člověk jako Masaryk i v pokročilém věku udržovat milenecký vztah, se zdá být nepravděpodobné. Opak je ale pravdou. Prezident několik let udržoval intimní vztah se spisovatelkou, publicistkou a veřejnou aktivistkou Oldrou Sedlmayerovou.

reklama

Domácí zpravodajství

V Česku se potvrdila ptačí chřipka přenosná na člověka. Veterináři vybijí 5000 ptáků

Aktualizováno

Po měsíci se v ČR znovu potvrdila ptačí chřipka. V letošním 40. ohnisku v Rohozné u Jihlavy na Vysočině je 5 000 kusů drůbeže, hlavně hus, veterináři je vybijí. Oznámil to mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček. Jde podle něj o nízce patogenní chřipku subtypu H5N1, která může být potenciálně přenosná na člověka. Před měsícem šlo v Trhových Dušníkách na Příbramsku o vysoce patogenní typ choroby.

reklama