reklama

Anglický fanoušek před zápasem s Čechy: Pokud se nezlepšíme, porazíte nás o dva góly

Fotbalisté Anglie musí proti Čechům zabrat, jinak prohrají o dva góly. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to říká její fanoušek Steve Clark, který přiznává, že ho dosavadní výkony Albionu na Euru štvou. V konfrontaci s opravdovými favority šampionátu se bojí hrozného debaklu, tým plný hvězd však podle něj klidně může narazit i v utkání s Čechy.

reklama

Angličany a Čechy čeká poslední zápas ve skupině. Jaký bude?
Přiznám se, že jsem váš tým viděl jenom ve druhém utkání proti Chorvatsku. A v něm jste zahráli opravdu dobře. Těžko předvídat, jak to bude vypadat v úterý večer. Ale přílišný optimista nejsem.

Ne?
Vůbec! Anglický tým musí zahrát mnohem líp než ve dvou předchozích utkáních. Před turnajem jsem byl velmi optimistický, jenže už přáteláky proti Rakousku a Rumunsku mě posadily na zem. V obou jsme sice vyhráli 1:0, byly ale od Southgateova mužstva mizerné. Hlavně vítězství nad Rakouskem bylo hodně, hodně šťastné. A dojem jsem si zatím rozhodně nespravil ani na Euru. Proti Chorvatům i Skotům to bylo velké zklamání. Konkrétně proti Chorvatům jsme měli nesmírnou kliku, a to přitom soupeř hrál dost nevýrazně.

Takže své reprezentaci příliš nevěříte?
Musí se zlepšit! Pokud budeme proti Čechům hrát stejně jako proti Skotům, prohrajeme s vámi o gól nebo o dva. Pokud se přece jen zvedneme, dopadne to snad o fous líp. Chcete po mně tip? Tak říkám 1:1.

To nezní moc sebevědomě.
Když já se na tomhle šampionátu opravdu bojím průšvihu. Třeba náš zápas proti Skotsku byl naprosto příšerný. Pamatuju na časy, kdy jsme proti Skotům hrávali pravidelná utkání na konci každé sezony. To byly bitvy! Střetnutí na Euru bylo oproti tomu slabý čajíček, šílená nuda. Pokud si někdo zasloužil vyhrát, byli to Skotové. Naše hvězdy obecně zatím nic moc nepředvedly, například Harry Kane byl do téhle chvíle absolutně neviditelný.

Atmosféru kolem vašeho týmu příliš nevylepšilo ani bučení některých fanoušků na předzápasové pokleknutí anglických fotbalistů. Co si o tomhle incidentu myslíte?
Že to bučení bylo trapné. Menšina přítomných fanoušků, která na klečící hráče bučela, představuje součást celého problému. A vlastně i dostatečný důvod, proč jsou taková gesta nutná. Naprostá většina anglických fanoušků antirasistická pokleknutí před zápasy podporuje, to bylo zřejmé i podle aplausu, který zmíněné bučení přehlušil.

Program ME 22. června

Skupina D
21:00 hodin, ČESKO–Anglie
21:00 hodin, Chorvatsko–Skotsko

Kompletní program

Mohou angličtí fanoušci navzdory všem vašim výhradám aplaudovat i po skončení letošního turnaje? Může Anglie poprvé v historii vyhrát Euro? 
S tímhle mužstvem ne. Při vší úctě k vašemu nároďáku – děsí mě, jak dopadneme v případné konfrontaci s opravdovými favority turnaje. Mou největší obavou je, abychom nedopadli jako Brazílie na mistrovství světa 2014, kde ji Němci v semifinále potupili debaklem 1:7. Náš současný tým je tak hrozný, že to podle mého reálně hrozí.

Stejně je trochu záhada, že toho Anglie na mistrovstvích světa a Evropy vyhrála ve srovnání s jinými velmocemi tak málo.
Ovládla jen světový šampionát 1966. Pořád si to pamatuju – bylo mi osm, na finále jsme se dívali doma na černobílé televizi. Stále mám před sebou nádherný gól Bobbyho Charltona proti Mexiku. A taky strašně vlezlou oficiální hymnu toho šampionátu Willie England 66 Song, z mého pohledu klasické šedesátky. No jo, jako prckové jsme tím samozřejmě obrovsky žili. Když se to tenkrát povedlo vyhrát, byli jsme všichni v obrovské euforii. Bohužel, pro fanouška anglické reprezentace šlo o naprosto ojedinělý výsledek. Jinak spíš počítáme jedno zklamání za druhým.

Které vás bolelo nejvíc?
Bylo jich v historii tolik, že vlastně ani nevím. Je s podivem, kolikrát jsme my Angličané zářili v zápasech kvalifikace, na samotném turnaji jsme však vzápětí úplně shořeli. Mě osobně to asi vůbec nejvíc bolelo při mistrovství světa 2010. Turnaj pořádala Jihoafrická republika. Na jižní polokouli zrovna panovala zima, takže se u nás pořád mluvilo o tom, že počasí bude velkou anglickou výhodou. Výsledek? Ze skupiny jsme sice postoupili, v osmifinále nás ovšem naprosto smázlo Německo.

Dokážete si vysvětlit, proč má Anglie na MS a Euru o tolik méně titulů než jiné velmoci typu Německa, Španělska, Itálie?
Když o něco šlo, náš tým téměř vždycky totálně selhal. Kdoví, možná je kvalita anglického fotbalu přeceňovaná.

Je fakt, že Anglie má z těchto turnajů jen dvě medaile plus jedno semifinále, zatímco třeba Češi v součtu s československou historií hned pět plus jedno semifinále.
Vždyť má také český fotbal v Anglii skvělé jméno; na tom absolutně nic nezměnila ani nedávná kauza Kúdela. Obrovský dojem tady udělal gól Patrika Schicka proti Skotsku. To bylo spektakulární! Historicky mi asi vůbec nejvíc ze všech českých fotbalistů utkvěl Karel Poborský. Mám dokonce dojem, že než přestoupil do Manchester United, šuškalo se i o možnosti, že by jej zlanařil můj oblíbený klub Sheffield Wednesday. To by bylo skvělé, nabídku United jsme ovšem nakonec nepřebili. Škoda. Takhle jsem u nás později tleskal až jinému českému fotbalistovi Danu Pudilovi. Skvělému hráči! Fanoušci Wednesday ho milovali, patřil i mezi mé oblíbence. A to za nás v průběhu času hráli různí věhlasní plejeři! Jako můj vůbec nejoblíbenější fotbalista, někdejší anglický reprezentant Chris Waddle, který ve Wednesday působil několik sezon. Na hřišti předváděl neuvěřitelné věci, ohromně nám pomohl.

Váš oblíbený klub letos spadl ze druhé nejvyšší anglické ligy do třetí. Jsou to pro vás hodně těžké časy?
Jsou bolavé, ale nemůžu říct, že bych je nečekal. Kořeny naší současné situace sahají až do dob, kdy jsme ještě hráli Premier League. Nejvyšší anglická liga se bohužel v poslední době stala víceméně uzavřenou společností; spousta klubů, kteří do ní postoupí, v podstatě okamžitě spadnou zpátky dolů. Ne náhodou – velké kluby vyvíjejí obrovský finanční tlak, aby se zbavily těch menších. Aby je zválcovaly. Fotbal mimo Premier League tak kvůli síle velkých peněz pozvolna chřadne. Moc nevěřím, že by se to v dohledné době změnilo, a Sheffield Wednesday by se tak třeba zase dostali mezi elitu. Co se dá dělat, fandit jim budu stejně tak v nejlepší jako ve třetí lize.

Tagy:
Volby by v červenci vyhrálo hnutí ANO. Koalice Spolu těsně předstihla Piráty a STAN
Volby 2021

Volby by v červenci vyhrálo hnutí ANO. Koalice Spolu těsně předstihla Piráty a STAN

Volby do Poslanecké sněmovny by nyní vyhrálo hnutí ANO s 23,5 procenta hlasů. Koalice Spolu tvořená ODS, TOP 09 a KDU-ČSL by skončila na druhém místě s 21,5 procenta hlasů a o půl procenta by předstihla koalici Pirátů se STAN. Vyplývá to z červencového volebního modelu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Rozdíl mezi těmito třemi uskupeními ale podle CVVM není statisticky významný a nelze s naprostou jistotou říci, které z nich mělo v době měření největší podporu. Volby se uskuteční 8. a 9. října.

Nová pravidla pro nošení respirátorů. Lidé s potvrzením od lékaře už ho mít nemusí

Lidé, kteří nemohou ze zdravotních důvodů nosit respirátor, ho nebudou muset nosit. Musí mít ale potvrzení od lékaře. Schválila to v pátek vláda, uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Úprava je součástí nového mimořádného opatření o nošení ochrany úst a nosu, které vláda schválila. Předchozí opatření tento týden zrušil Nejvyšší správní soud.

Ať vyšší důchody zaplatí Agrofert, stejně je to jen kampaň Babiše, navrhuje Ferjenčík

Piráti si během páteční mimořádné schůze Sněmovny, na které se jedná o zvyšování důchodů, rýpli do premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Návrh jeho vlády, že by se penze nad rámec valorizace zvýšily o dalších 300 korun, označili za předvolební dáreček. Podle poslance Pirátů Mikuláše Ferjenčíka by měl navýšení zaplatit holding Agrofert ze svěřenských fondů premiéra.

Medaili bych i přes zákaz políbil, říká Holuša. Prskavec? Ustál obrovský tlak, klobouk dolů

Medaile u české výpravy začínají na olympiádě v Tokiu pěkně naskakovat. Váleli brokaři Lipták s Kosteleckým, tenistky mají jistou „placku“ v singlu i deblu, šampionem se ve vodním slalomu stal kajakář Jiří Prskavec. Sportovci z tuzemska zkrátka válí. „Navazují hezky na Rio de Janeiro. I když je to letos horší na psychiku," řekla plavkyně Lucie Svěcená v pořadu Co Čech, to trenér! na CNN Prima NEWS. Dalšími hosty vysílání byli tyčkař Jan Kudlička a běžec Jakub Holuša.

Odstavený lídr ČSSD: Za Maláčovou se stydím, měla by být jako chápající tetka Schillerová

„Kampaň ČSSD je negativní, jsme unavení a neumíme komunikovat. Lidi spíš zastrašujeme,“ hodnotí střízlivě a kriticky aktuální volební kampaň strany Břetislav Štefan, starosta v Brně-Líšni. Toho odstavilo vedení partaje z čela kandidátky a dosadilo tam Romana Onderku, prvního místopředsedu. Štefan zhodnotil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS i předvolební počínání ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové.

reklama

Domácí zpravodajství

Laboratoře ve čtvrtek odhalily 203 nakažených koronavirem, o deset víc než před týdnem

Laboratoře v Česku ve čtvrtek odhalily 203 případů onemocnění covidem, je to o deset víc než před týdnem. Reprodukční číslo stouplo z 0,85 na 0,90. Pod hodnotou jedna, která značí zpomalování epidemie, zůstává dvanáctý den. Na 100 000 obyvatel připadá za poslední týden zhruba 12 nakažených, takzvané incidenční číslo je nejvyšší v Plzeňském kraji, nejnižší v Olomouckém. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Češi hlásí tisíce nežádoucích účinků po očkování. PŘEHLED nejčastějších potíží

Češi po očkování proti nemoci COVID-19 nahlásili už 7 095 podezření na nežádoucí účinky. Zdravotníci přitom rozdali už více než 10 milionů dávek. Za uplynulých sedm dní Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) eviduje zhruba 250 hlášení o vedlejších účincích. Druhý týden po sobě nepřibylo žádné podezření na úmrtí po očkování, celkový počet zůstává na 94.

reklama