reklama
CNN Prima News promoření

promoření

Výpis příspěvků ke štítku „promoření“

Očkování je na omikron krátké. Izrael zvažuje místo dalších dávek promoření obyvatel

31. prosince 2021 14:03

Izrael podobně jako zbytek světa svádí lítý boj s novou variantou koronaviru. Země na východním pobřeží Středozemního moře měla dosud nálepku premianta, který si skvěle poradil s předešlými mutacemi a stihl přitom očkovat velkou část populace. Situace se však začíná měnit. Izrael hlásí čím dál více nakažených a zvažuje i změnu taktiky. Místo dalších dávek očkování by mohl začít sázet na promoření obyvatel.

Laboratoře nově odhalily 11 514 případů covidu. V nemocnici je přes čtyři tisíce lidí

16. listopadu 2021 07:11
Aktualizováno

Během pondělí přibylo v Česku 11 514 potvrzených případů nemoci COVID-19, to je zhruba o 2 250 víc než před týdnem. O zhoršující se epidemické situaci vypovídá i stále rostoucí počet zachycených nákaz na 100 tisíc obyvatel za posledních sedm dní – takzvané incidenční číslo k úterý stouplo ze 718 na 739. Údaje za uplynulý den sdělil mluvčí ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl.

Hodně pozitivních, málo mrtvých, očekává Krčméry. Vývoj covidu zatím odhadoval přesně

31. října 2021 07:30

Bude hodně pozitivně testovaných, ale výrazně méně lidí kvůli nemoci zemře. Takto o vývoji pandemie koronaviru v blízké době hovoří slovenský infektolog Vladimír Krčméry. Ten v rozhovoru pro CNN Prima NEWS říká, že méně bude také těžkých případů onemocnění. Neví však, do jaké míry se to projeví na zatížení nemocnic, protože na Slovensku je stále velké množství neočkovaných seniorů, u kterých průběh nemoci bývá složitější. I v Česku je jich odhadem na 400 tisíc.

Konspirační teorie a lockdowny znali naši předkové už od starověku, říká historik

19. října 2021 23:51

V polovině 14. století postihl Evropu mor a jen málo měst se této zkáze dokázalo ubránit. Někde se uchýlili k tvrdému lockdownu a nakažené nechávali zazdít v jejich domovech. Podle historika Vladimíra Vondrušky však bylo nejúčinnější promoření. „Přirozené promoření je jedinou přirozenou ochranou, kterou nám příroda dává,“ prohlásil ve vysílání CNN Prima NEWS.

Rival vyčetl známému infektologovi izolaci seniorů. Zkrátili jste jim život, tvrdí lékař

26. srpna 2021 11:54

Na Slovensku se střetli dva názoroví rivalové k tématu pandemie koronaviru. Proti zastánci očkování a vládních opatření, známému infektologovi Vladimíru Krčmérymu, se postavil lékař Štefan Hrušovský. Ten infektologovi a slovenské vládě mimo jiné vyčetl, že izolací seniorů během pandemie jim de facto zkrátili život. Rozdílné názory měli i na zisk kolektivní imunity, ale překvapivě se shodli u otázky očkování dětí.

V Česku řádí nakažlivá mutace delta, přesto čísla klesají. Jak je to možné?

29. července 2021 05:58

V České republice se objevuje velmi nakažlivá mutace delta koronaviru již u přibližně 90 procent všech nově nakažených. Přestože se u takzvané indické mutace hovoří o reprodukčním číslu až osm, epidemie v Česku nadále ustupuje, takže se nevydáváme cestou zemí, jako je Španělsko, Portugalsko či Velká Británie, kde šíření delty vedlo k značnému zhoršení situace. Podle odborníků za to může zřejmě kombinace proočkovanosti a promořenosti českého obyvatelstva.

Musíme proočkovat 90 procent lidí, prohlásil Flegr. Experti nesouhlasí s Babišem

20. července 2021 16:23

Podle evolučního biologa Jaroslava Flegra není britská cesta zrušení veškerých opatření proti šíření koronaviru v Česku zatím reálná. Ve vysílání CNN Prima NEWS se na tom shodl s viroložkou Ruth Tachezy. Flegr ale varoval před mutací delta, která se u nás objevuje až v 80 procentech případů. V zimě prý budeme k dosažení potřebné imunity potřebovat až 90procentní proočkovanost.

reklama