CNN Prima News promoření

promoření

Výpis příspěvků ke štítku „promoření“

Záhadný omikron. Mutace měla vymřít, místo toho se šíří po celém světě, nechápou vědci

Omikron se šíří po světě a nevídaným tempem infikuje více lidí než jakákoliv koronavirová varianta před ním. Vlády řady zemí hledají odpovědi, jak masivní nástup viru zastavit. Vědci se mezitím snaží najít odpověď na něco jiného. Podle nové studie vypracované mezinárodní skupinou expertů se totiž omikron skládá z rekordního množství mutací, což by neměl virus vůbec přežít. Místo toho se však omikronu na naší planetě nadmíru daří.

Izolaci nelze nařídit přes SMS. Na tento přístup doplatila i zpěvačka Horká, varuje Dostál

Odborník na zdravotnické právo Ondřej Dostál (Piráti) kritizuje vládní novelu pandemického zákona, kterou předkládá kabinet Petra Fialy (ODS). Vadí mu v ní například možnost nařizovat karantény a izolace přes SMS zprávy. Takový postup označuje za strojový, přičemž na podobný podle něj doplatila i nedávno zemřelá zpěvačka Hana Horká, která se cíleně nakazila koronavirem. Dostál zákon kritizuje, přestože Piráti jsou členem vládní koalice.

Očkování je na omikron krátké. Izrael zvažuje místo dalších dávek promoření obyvatel

Izrael podobně jako zbytek světa svádí lítý boj s novou variantou koronaviru. Země na východním pobřeží Středozemního moře měla dosud nálepku premianta, který si skvěle poradil s předešlými mutacemi a stihl přitom očkovat velkou část populace. Situace se však začíná měnit. Izrael hlásí čím dál více nakažených a zvažuje i změnu taktiky. Místo dalších dávek očkování by mohl začít sázet na promoření obyvatel.

Laboratoře nově odhalily 11 514 případů covidu. V nemocnici je přes čtyři tisíce lidí

Aktualizováno

Během pondělí přibylo v Česku 11 514 potvrzených případů nemoci COVID-19, to je zhruba o 2 250 víc než před týdnem. O zhoršující se epidemické situaci vypovídá i stále rostoucí počet zachycených nákaz na 100 tisíc obyvatel za posledních sedm dní – takzvané incidenční číslo k úterý stouplo ze 718 na 739. Údaje za uplynulý den sdělil mluvčí ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl.

Hodně pozitivních, málo mrtvých, očekává Krčméry. Vývoj covidu zatím odhadoval přesně

Bude hodně pozitivně testovaných, ale výrazně méně lidí kvůli nemoci zemře. Takto o vývoji pandemie koronaviru v blízké době hovoří slovenský infektolog Vladimír Krčméry. Ten v rozhovoru pro CNN Prima NEWS říká, že méně bude také těžkých případů onemocnění. Neví však, do jaké míry se to projeví na zatížení nemocnic, protože na Slovensku je stále velké množství neočkovaných seniorů, u kterých průběh nemoci bývá složitější. I v Česku je jich odhadem na 400 tisíc.

Konspirační teorie a lockdowny znali naši předkové už od starověku, říká historik

V polovině 14. století postihl Evropu mor a jen málo měst se této zkáze dokázalo ubránit. Někde se uchýlili k tvrdému lockdownu a nakažené nechávali zazdít v jejich domovech. Podle historika Vladimíra Vondrušky však bylo nejúčinnější promoření. „Přirozené promoření je jedinou přirozenou ochranou, kterou nám příroda dává,“ prohlásil ve vysílání CNN Prima NEWS.