CNN Prima News promoření

promoření

Výpis příspěvků ke štítku „promoření“

Šmucler lže. Za výrok, který mi vložil do úst, mě někdo může zabít, reaguje Flegr

9. února 2022 22:35

Roman Šmucler úmyslně šíří dezinformace. Profesora Jana Pirka jsem se stovkami tisíc mrtvých nespojoval, reagoval evoluční biolog Jaroslav Flegr na slova šéfa stomatologů, se kterým si během pandemie vyměnil několik ostrých vzkazů. Podle Flegra může obdobná lež způsobit to, že ho „někdo zabije za výrok, který mu byl vložen do úst“.

Záhadný omikron. Mutace měla vymřít, místo toho se šíří po celém světě, nechápou vědci

25. ledna 2022 17:19

Omikron se šíří po světě a nevídaným tempem infikuje více lidí než jakákoliv koronavirová varianta před ním. Vlády řady zemí hledají odpovědi, jak masivní nástup viru zastavit. Vědci se mezitím snaží najít odpověď na něco jiného. Podle nové studie vypracované mezinárodní skupinou expertů se totiž omikron skládá z rekordního množství mutací, což by neměl virus vůbec přežít. Místo toho se však omikronu na naší planetě nadmíru daří.

Izolaci nelze nařídit přes SMS. Na tento přístup doplatila i zpěvačka Horká, varuje Dostál

25. ledna 2022 16:53

Odborník na zdravotnické právo Ondřej Dostál (Piráti) kritizuje vládní novelu pandemického zákona, kterou předkládá kabinet Petra Fialy (ODS). Vadí mu v ní například možnost nařizovat karantény a izolace přes SMS zprávy. Takový postup označuje za strojový, přičemž na podobný podle něj doplatila i nedávno zemřelá zpěvačka Hana Horká, která se cíleně nakazila koronavirem. Dostál zákon kritizuje, přestože Piráti jsou členem vládní koalice.

Plácalové a zasévači neklidu. Kubek varuje před lékaři, kteří dezinformují o covidu

23. ledna 2022 07:40

Prezident České lékařské komory Milan Kubek se tvrdě opřel do lékařů, kteří ve veřejném prostoru šíří dezinformace týkající se covidu či očkování. Mají podle něj různé motivy a způsoby, podle nichž je třídí. Ačkoliv považuje názory takových lékařů za škodlivé, není zastáncem disciplinárních postihů vůči těmto lidem.

Očkování je na omikron krátké. Izrael zvažuje místo dalších dávek promoření obyvatel

31. prosince 2021 14:03

Izrael podobně jako zbytek světa svádí lítý boj s novou variantou koronaviru. Země na východním pobřeží Středozemního moře měla dosud nálepku premianta, který si skvěle poradil s předešlými mutacemi a stihl přitom očkovat velkou část populace. Situace se však začíná měnit. Izrael hlásí čím dál více nakažených a zvažuje i změnu taktiky. Místo dalších dávek očkování by mohl začít sázet na promoření obyvatel.

Laboratoře nově odhalily 11 514 případů covidu. V nemocnici je přes čtyři tisíce lidí

16. listopadu 2021 07:11
Aktualizováno

Během pondělí přibylo v Česku 11 514 potvrzených případů nemoci COVID-19, to je zhruba o 2 250 víc než před týdnem. O zhoršující se epidemické situaci vypovídá i stále rostoucí počet zachycených nákaz na 100 tisíc obyvatel za posledních sedm dní – takzvané incidenční číslo k úterý stouplo ze 718 na 739. Údaje za uplynulý den sdělil mluvčí ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl.

Hodně pozitivních, málo mrtvých, očekává Krčméry. Vývoj covidu zatím odhadoval přesně

31. října 2021 07:30

Bude hodně pozitivně testovaných, ale výrazně méně lidí kvůli nemoci zemře. Takto o vývoji pandemie koronaviru v blízké době hovoří slovenský infektolog Vladimír Krčméry. Ten v rozhovoru pro CNN Prima NEWS říká, že méně bude také těžkých případů onemocnění. Neví však, do jaké míry se to projeví na zatížení nemocnic, protože na Slovensku je stále velké množství neočkovaných seniorů, u kterých průběh nemoci bývá složitější. I v Česku je jich odhadem na 400 tisíc.

Konspirační teorie a lockdowny znali naši předkové už od starověku, říká historik

19. října 2021 23:51

V polovině 14. století postihl Evropu mor a jen málo měst se této zkáze dokázalo ubránit. Někde se uchýlili k tvrdému lockdownu a nakažené nechávali zazdít v jejich domovech. Podle historika Vladimíra Vondrušky však bylo nejúčinnější promoření. „Přirozené promoření je jedinou přirozenou ochranou, kterou nám příroda dává,“ prohlásil ve vysílání CNN Prima NEWS.