reklama
CNN Prima News promoření

promoření

Výpis příspěvků ke štítku „promoření“

Rival vyčetl známému infektologovi izolaci seniorů. Zkrátili jste jim život, tvrdí lékař

Na Slovensku se střetli dva názoroví rivalové k tématu pandemie koronaviru. Proti zastánci očkování a vládních opatření, známému infektologovi Vladimíru Krčmérymu, se postavil lékař Štefan Hrušovský. Ten infektologovi a slovenské vládě mimo jiné vyčetl, že izolací seniorů během pandemie jim de facto zkrátili život. Rozdílné názory měli i na zisk kolektivní imunity, ale překvapivě se shodli u otázky očkování dětí.

V Česku řádí nakažlivá mutace delta, přesto čísla klesají. Jak je to možné?

V České republice se objevuje velmi nakažlivá mutace delta koronaviru již u přibližně 90 procent všech nově nakažených. Přestože se u takzvané indické mutace hovoří o reprodukčním číslu až osm, epidemie v Česku nadále ustupuje, takže se nevydáváme cestou zemí, jako je Španělsko, Portugalsko či Velká Británie, kde šíření delty vedlo k značnému zhoršení situace. Podle odborníků za to může zřejmě kombinace proočkovanosti a promořenosti českého obyvatelstva.

Musíme proočkovat 90 procent lidí, prohlásil Flegr. Experti nesouhlasí s Babišem

Podle evolučního biologa Jaroslava Flegra není britská cesta zrušení veškerých opatření proti šíření koronaviru v Česku zatím reálná. Ve vysílání CNN Prima NEWS se na tom shodl s viroložkou Ruth Tachezy. Flegr ale varoval před mutací delta, která se u nás objevuje až v 80 procentech případů. V zimě prý budeme k dosažení potřebné imunity potřebovat až 90procentní proočkovanost.

Blatný měl jako pravou ruku promořovače. Říkal jsem mu doktor Smrt, tvrdí Babiš

Bývalý ministr zdravotnictví Jan Blatný skončil mimo jiné i proto, že měl jako svou pravou ruku promořovače, řekl premiér Andrej Babiš ve speciálním vysílání pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Předseda vlády mu prý říkal doktor Smrt, nechtěl ale upřesnit, o koho konkrétně šlo. Zároveň uznal, že se vláda dopustila během boje s pandemií hned několika chyb, jednou z nich bylo rozvolnění opatření před vánočními svátky.

Šmucler: S rouškami se to přehánělo. Zachrání nás očkování seniorů a promořenost

Cesta ven z pandemie koronaviru bude kombinace očkování seniorů nad 65 let a promoření zbytku populace. Uvedl to prezident České stomatologické komory Roman Šmucler v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Šmucler rovněž dodal, že nošení roušek se na řadě míst přehánělo. Jejich nošení podle něj sice má nějakou hodnotu, ale nejedná se o klíčové kritérium při boji proti pandemii.

reklama