Fakultní nemocnice Brno plánuje, že bude očkovat lidi vakcínou proti nemoci COVID-19 v záložní nemocnici na výstavišti. Zařízení vzniklo pro pacienty s covidem, kteří by se už nevešli do nemocnic v případě náporu během pandemie. Zatím ale zůstalo nevyužité. Teď by se tam dalo naočkovat až 1 400 lidí za den, věří náměstek nemocnice Ondřej Ludka.
Prvních 5 000 vakcín dorazí do Brna v neděli a poslouží zdravotníkům. V lednu by měla nemocnice dostávat kolem 10 000 vakcín týdně pro veřejnost, doplnil náměstek Ludka.
Fakultní nemocnice má v areálu v Bohunicích několik mrazáků na minus 70 až 80 stupňů, v nichž může vakcíny skladovat. Další mrazák přiveze v úterý. „Jsme schopní pojmout statisíce dávek, takže jsme naddimenzovaní s ohledem na to, co máme přislíbeno z ministerstva. Na leden je plán kolem 10 000 vakcín týdně, za měsíc je v plánu asi 40 000 dávek pro občany,“ uvedl Ludka. Další očkovací kapacity by měly nabídnout i Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně nebo krajské nemocnice.
Brněnská nemocnice očekává v neděli dodávku 5000 vakcín. Naočkuje se i Blatný
Fakultní nemocnice Brno očekává v neděli dodávku 5 000 vakcín na nemoc COVID-19, informovala v pondělí mluvčí nemocnice Veronika Plachá. Část půjde na očkování zaměstnanců nemocnice, část dalším nemocnicím v kraji. Očkování by měl v nemocnici podstoupit i ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).
Prvních 5 000 vakcín dorazí do Brna v neděli. Očkování tu dostane ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO), vedení Fakultní nemocnice Brno a její zaměstnanci. „Evidujeme zájem asi 2 090 zaměstnanců. Asi 2 000 dávek dostane Fakultní nemocnice u svaté Anny. O 400 dávek projevily zájem brněnské městské nemocnice a zájem mají i krajské nemocnice,“ řekl Ludka.
Fakultní nemocnice Brno má přes 6 000 zaměstnanců. Podle Ludky se pracovníci budou očkovat mezi svátky, od ledna by měla přijít na řadu veřejnost. V plánu je očkování 1 200 až 1 400 lidí denně. Podle Ludky obstará péči v záložní nemocnici speciální tým, který byl připravený i pro případ přijetí pacientů s koronavirem. Zatím ale stačila kapacita nemocnic v kraji. Speciálnímu týmu, který se skládá z šesti lékařů a 18 sester a zasahuje ve světě u neštěstí, jako například zemětřesení, pomůžou dobrovolníci.