reklama

Ředitel Amazonu: Vánoční špička je dvojnásobná. Přijali jsme tři tisíce brigádníků

Poslední týden před Vánoci tradičně vrcholí nákupní horečka a tlak na dodání objednaného zboží z internetu. Právě po něm je letos extrémní poptávka i kvůli koronavirovým omezením. Internetové obchody a zásilkové služby tak na pomoc najímají brigádníky. Logistickou špičku zažívá i jeden z největších internetových obchodů světa – Amazon. Ten se snaží i v této těžké době své zaměstnance povzbudit a ocenit.

reklama

V počátku pandemie šila paní Magda roušky po směnách. Za to i za její přístup ji společnost vyhlásila jako tzv. Amazon Star a dodala jí nový šicí stroj. Podle generálního ředitele Amazonu v Česku Michala Šmída je zaměstnankyně velmi skromná. „Ta její pomoc byla samozřejmá. Pomáhala v době, kdy to bylo nejvíc potřeba. Jako společnost jsme zavedli spousty opatření v boji proti koronaviru, ale ze začátku nám pomáhali zaměstnanci. Díky tomuto společnému týmovému přístupu jsme vše zvládli,“ vysvětlil Šmíd.

Mnoho firem kvůli koronaviru přišlo o zaměstnance, jiné musely přistoupit ke snížení platů. Podle generálního ředitele se Amazon snažil, aby jejich zaměstnanci byli co nejvíce chráněni. Zároveň je chtěli povzbudit. „Pro nás je velmi důležité zaměstnance motivovat a chceme, aby s námi zůstávali a aby se jim u nás líbilo. Máme i další soutěže a motivační bonusy,“ popsal Šmíd.

Měli jsme štěstí, nemuseli jsme propouštět

Nakupování dárků před Vánoci je pro internetové společnosti velkým náporem. „Vánoční špička pro nás znamená vždycky navýšení objemu. Letos jde o zhruba dvojnásobné navýšení. Jako každý rok jsme i letos začali nabírat sezonní zaměstnance. Přijali jsme zhruba tři tisíce pracovníků. Mohu jedině s radostí říct, že se povedlo pomoci třeba i těm, kteří pomoc nejvíce potřebují, protože jiná odvětví neměla takové štěstí a musela propouštět,“ uzavřel generální ředitel Amazonu v Česku Michal Šmíd.

K tématu

Tagy: Vánoce objednávky Nový den Amazon zaměstnanci internetový obchod motivace dárky Michal Šmíd

Další hlavní zprávy

Fotbal

Trpišovský se divil: Trest pro Kúdelu? Myslel jsem, že si ze mě dělají srandu

Trpišovský se divil: Trest pro Kúdelu? Myslel jsem, že si ze mě dělají srandu

Putování Slavie Evropskou ligou končí ve čtvrtfinále. Ráznou stopku vystavil v odvetě vítězstvím 4:0 anglický Arsenal. „Sešívaní“ dělali na hřišti v této sezoně skvělou reklamu českému fotbalu, zejména Britské ostrovy ale na Pražany zanevřely kvůli incidentu z osmifinálového zápasu v Glasgow mezi stoperem Ondřejem Kúdelou a Glenem Kamarou. I o tom, jak se ke kauze postavila organizace UEFA, mluvil po vypadnutí trenér vršovického klubu Jindřich Trpišovský.

360°

Topolánek: UEFA vnáší do sportu kulturní válku. Britové si pletou Slavii se Spartou

Topolánek: UEFA vnáší do sportu kulturní válku. Britové si pletou Slavii se Spartou

UEFA vnáší do sportu kulturní válku, řekl k rozhodnutí o trestu Ondřeje Kúdely a Glena Kamary bývalý premiér Mirek Topolánek v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS. Podle něj si Britové pletou Slavii se Spartou a Británie řeší své problémy na úkor hráče, který ani nemusí umět dobře anglicky. A Hrad se svým prohlášením chce podle politika akorát rozdělovat českou společnost.

Parta pitomců nám zničí stranu. V ČSSD to vře, výrazní politici od ní dávají ruce pryč
Třinec jde za Libercem do finále extraligy. Sedmý zápas s Boleslaví rozsekl Růžička
reklama
reklama
Máme učit, ne testovat. Ředitel semilské školy si stojí za svým, hrozí mu odvolání

Školství

Domácí zpravodajství

Další rebelující základka: V Jiříkově se žáci mohou testovat doma před odchodem do školy
Další články
reklama
reklama