reklama

Ředitel Amazonu: Vánoční špička je dvojnásobná. Přijali jsme tři tisíce brigádníků

Poslední týden před Vánoci tradičně vrcholí nákupní horečka a tlak na dodání objednaného zboží z internetu. Právě po něm je letos extrémní poptávka i kvůli koronavirovým omezením. Internetové obchody a zásilkové služby tak na pomoc najímají brigádníky. Logistickou špičku zažívá i jeden z největších internetových obchodů světa – Amazon. Ten se snaží i v této těžké době své zaměstnance povzbudit a ocenit.

reklama

V počátku pandemie šila paní Magda roušky po směnách. Za to i za její přístup ji společnost vyhlásila jako tzv. Amazon Star a dodala jí nový šicí stroj. Podle generálního ředitele Amazonu v Česku Michala Šmída je zaměstnankyně velmi skromná. „Ta její pomoc byla samozřejmá. Pomáhala v době, kdy to bylo nejvíc potřeba. Jako společnost jsme zavedli spousty opatření v boji proti koronaviru, ale ze začátku nám pomáhali zaměstnanci. Díky tomuto společnému týmovému přístupu jsme vše zvládli,“ vysvětlil Šmíd.

Mnoho firem kvůli koronaviru přišlo o zaměstnance, jiné musely přistoupit ke snížení platů. Podle generálního ředitele se Amazon snažil, aby jejich zaměstnanci byli co nejvíce chráněni. Zároveň je chtěli povzbudit. „Pro nás je velmi důležité zaměstnance motivovat a chceme, aby s námi zůstávali a aby se jim u nás líbilo. Máme i další soutěže a motivační bonusy,“ popsal Šmíd.

Měli jsme štěstí, nemuseli jsme propouštět

Nakupování dárků před Vánoci je pro internetové společnosti velkým náporem. „Vánoční špička pro nás znamená vždycky navýšení objemu. Letos jde o zhruba dvojnásobné navýšení. Jako každý rok jsme i letos začali nabírat sezonní zaměstnance. Přijali jsme zhruba tři tisíce pracovníků. Mohu jedině s radostí říct, že se povedlo pomoci třeba i těm, kteří pomoc nejvíce potřebují, protože jiná odvětví neměla takové štěstí a musela propouštět,“ uzavřel generální ředitel Amazonu v Česku Michal Šmíd.

K tématu

Tagy: Vánoce objednávky Nový den Amazon zaměstnanci internetový obchod motivace dárky Michal Šmíd

Další hlavní zprávy

Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ: Duel Václava Klause ml. a Pavla Novotného k nelegálnímu večírku

Sledujte ŽIVĚ: Duel Václava Klause ml. a Pavla Novotného k nelegálnímu večírku

Za takzvaný papalášský večírek v zavřeném teplickém hotelu padají hlavy. Šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička (za ANO) složil poslanecký mandát a ve funkci skončil i další z účastníků – ředitel libereckých policistů Vladislav Husák. Kdo je papaláš a kdo není, o to se teď hraje? Mají účastníci tajných večírků rezignovat? Je takový trest odpovídající? Hosty pořadu 360° Pavlíny Wolfové budou poslanec a předseda hnutí Trikolora Václav Klaus ml. a starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS).

Koronavirus

Respirátory pro všechny ano, ale zdarma. Čínské nahraďme českými, vyzývají poslanci vládu

Respirátory pro všechny ano, ale zdarma. Čínské nahraďme českými, vyzývají poslanci vládu

Poslanci podporují povinné respirátory, ale pouze pokud jich bude dost, budou zdarma nebo pokud vláda zastropuje jejich ceny. Vláda by zároveň měla podle nich podpořit české firmy, které vyrábí kvalitní produkty a nenakupovat nefunkční zboží v Číně. Česko je nejlepší na světě a stát by to měl využít. Povinné nošení respirátorů po vzoru Rakouska nebo Německa navrhl minulý týden premiér Andrej Babiš.

Posselt: Německé nemocnice mohou převzít české pacienty. Hrát na hranice je idiotské
Násilné protesty v Nizozemsku pokračují. Je to jako občanská válka, hřímá premiér
reklama
reklama
Lidé s covidem v Manausu umírají, nemají kyslík. Může za to ministr, tvrdí žalobci

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Policejní prezident odvolá krajského šéfa Husáka, má zatím zůstat na řadové pozici
Česko pokryl nový sníh a komplikuje dopravu. Místy napadne až 15 centimetrů
Další články
reklama
reklama