reklama

Ředitel Amazonu: Vánoční špička je dvojnásobná. Přijali jsme tři tisíce brigádníků

Poslední týden před Vánoci tradičně vrcholí nákupní horečka a tlak na dodání objednaného zboží z internetu. Právě po něm je letos extrémní poptávka i kvůli koronavirovým omezením. Internetové obchody a zásilkové služby tak na pomoc najímají brigádníky. Logistickou špičku zažívá i jeden z největších internetových obchodů světa – Amazon. Ten se snaží i v této těžké době své zaměstnance povzbudit a ocenit.

reklama

V počátku pandemie šila paní Magda roušky po směnách. Za to i za její přístup ji společnost vyhlásila jako tzv. Amazon Star a dodala jí nový šicí stroj. Podle generálního ředitele Amazonu v Česku Michala Šmída je zaměstnankyně velmi skromná. „Ta její pomoc byla samozřejmá. Pomáhala v době, kdy to bylo nejvíc potřeba. Jako společnost jsme zavedli spousty opatření v boji proti koronaviru, ale ze začátku nám pomáhali zaměstnanci. Díky tomuto společnému týmovému přístupu jsme vše zvládli,“ vysvětlil Šmíd.

Mnoho firem kvůli koronaviru přišlo o zaměstnance, jiné musely přistoupit ke snížení platů. Podle generálního ředitele se Amazon snažil, aby jejich zaměstnanci byli co nejvíce chráněni. Zároveň je chtěli povzbudit. „Pro nás je velmi důležité zaměstnance motivovat a chceme, aby s námi zůstávali a aby se jim u nás líbilo. Máme i další soutěže a motivační bonusy,“ popsal Šmíd.

Měli jsme štěstí, nemuseli jsme propouštět

Nakupování dárků před Vánoci je pro internetové společnosti velkým náporem. „Vánoční špička pro nás znamená vždycky navýšení objemu. Letos jde o zhruba dvojnásobné navýšení. Jako každý rok jsme i letos začali nabírat sezonní zaměstnance. Přijali jsme zhruba tři tisíce pracovníků. Mohu jedině s radostí říct, že se povedlo pomoci třeba i těm, kteří pomoc nejvíce potřebují, protože jiná odvětví neměla takové štěstí a musela propouštět,“ uzavřel generální ředitel Amazonu v Česku Michal Šmíd.

Tagy:
Vánoce objednávky Nový den Amazon zaměstnanci internetový obchod motivace dárky Michal Šmíd

Hlavní zprávy

Trable vznikající Fialovy vlády: Židle se kýve hned pod několika kandidáty na ministry
Politika

Trable vznikající Fialovy vlády: Židle se kýve hned pod několika kandidáty na ministry

Nová vláda Petra Fialy nezačala ještě ani vládnout a už se začala kývat židle pod kandidáty na ministry, které pečlivě vybírala. Kvůli možnému střetu zájmů se kandidatury již zřekl místopředseda STAN Věslav Michalik. Někteří Piráti nyní tlačí na to, aby se ministrem spravedlnosti nestal Pavel Blažek z ODS. A otázkou je i to, zda ministrem zdravotnictví skutečně bude Vlastimil Válek z TOP 09.

Expert: Zeman chce ukázat, že stále drží moc v rukou. Schůzky s ministry ale nic neposunou

Prezident Miloš Zeman chce po své indispozici ukázat, že stále drží moc v rukou, řekl v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS komentátor Aktuálně.cz David Klimeš. Hlava státu se bude následující dva týdny setkávat s kandidáty na ministry. Podle Klimeše je ale série schůzek zbytečně dlouhá a nic neposune. Navíc všichni čekají jen na schůzku s kandidátem na ministra zahraničí Janem Lipavským (Piráti), s jehož nominací podle spekulací Zeman nesouhlasí.

Sestavení vlády by mohlo jít rychleji, posteskl si Bartoš po schůzce se Zemanem ve vitríně

Schůzky prezidenta Miloše Zemana s kandidáty na ministry jsou plánované na dva týdny. První odstartoval kandidát na šéfa resortu pro místní rozvoj a předseda Pirátů Ivan Bartoš. V pondělí na tiskové konferenci po jednání v Lánech si posteskl, že by sestavování vlády mohlo jít rychleji. Zda Zemanovi vadí nominace piráta Jana Lipavského na místo ministra zahraničí, Bartoš nezjistil.

Zdravotníky čekají pekelné Vánoce. Pacienti budou v nemocnicích přibývat, varuje Kubek

Počty nakažených ani hospitalizovaných s covidem v posledních dnech nerostou tak prudce jako dříve. Přestože to svádí k mírnému optimismu, celkové zlepšení covidové situace rozhodně není otázkou několika málo dní. Lépe by podle výpočtů mohlo být až po Vánocích. A to podle odborníků pouze v případě, že se naočkuje dostatek lidí a budou poctivě dodržovat opatření.

reklama

Domácí zpravodajství

Vojtěch: Očkováním dětí stabilizujeme školy. Píšou mi rodiče, kteří na vakcíny už čekají

Očkování dětí je bezpečné a může díky němu dojít ke stabilizaci ve školství, řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS končící ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Naočkovaný člověk je podle něj o 60 procent méně infekční. V rozhovoru mluvil dále i o tom, zda na třetí dávku musí i lidé, kteří nákazu prodělali a mají zároveň i ukončené očkování.

reklama