reklama

Ředitel Amazonu: Vánoční špička je dvojnásobná. Přijali jsme tři tisíce brigádníků

Poslední týden před Vánoci tradičně vrcholí nákupní horečka a tlak na dodání objednaného zboží z internetu. Právě po něm je letos extrémní poptávka i kvůli koronavirovým omezením. Internetové obchody a zásilkové služby tak na pomoc najímají brigádníky. Logistickou špičku zažívá i jeden z největších internetových obchodů světa – Amazon. Ten se snaží i v této těžké době své zaměstnance povzbudit a ocenit.

reklama

V počátku pandemie šila paní Magda roušky po směnách. Za to i za její přístup ji společnost vyhlásila jako tzv. Amazon Star a dodala jí nový šicí stroj. Podle generálního ředitele Amazonu v Česku Michala Šmída je zaměstnankyně velmi skromná. „Ta její pomoc byla samozřejmá. Pomáhala v době, kdy to bylo nejvíc potřeba. Jako společnost jsme zavedli spousty opatření v boji proti koronaviru, ale ze začátku nám pomáhali zaměstnanci. Díky tomuto společnému týmovému přístupu jsme vše zvládli,“ vysvětlil Šmíd.

Mnoho firem kvůli koronaviru přišlo o zaměstnance, jiné musely přistoupit ke snížení platů. Podle generálního ředitele se Amazon snažil, aby jejich zaměstnanci byli co nejvíce chráněni. Zároveň je chtěli povzbudit. „Pro nás je velmi důležité zaměstnance motivovat a chceme, aby s námi zůstávali a aby se jim u nás líbilo. Máme i další soutěže a motivační bonusy,“ popsal Šmíd.

Měli jsme štěstí, nemuseli jsme propouštět

Nakupování dárků před Vánoci je pro internetové společnosti velkým náporem. „Vánoční špička pro nás znamená vždycky navýšení objemu. Letos jde o zhruba dvojnásobné navýšení. Jako každý rok jsme i letos začali nabírat sezonní zaměstnance. Přijali jsme zhruba tři tisíce pracovníků. Mohu jedině s radostí říct, že se povedlo pomoci třeba i těm, kteří pomoc nejvíce potřebují, protože jiná odvětví neměla takové štěstí a musela propouštět,“ uzavřel generální ředitel Amazonu v Česku Michal Šmíd.

Tagy:
Vánoce objednávky Nový den Amazon zaměstnanci internetový obchod motivace dárky Michal Šmíd

Bartošek: Babiš dělá z odborné diskuse o budoucím šéfovi BIS politikum

Premiér Andrej Babiš (ANO) dělá z odborné diskuse o budoucím šéfovi Bezpečnostní informační služby (BIS) politické téma. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl člen sněmovního bezpečnostního výboru a místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek. Řediteli BIS Michalu Koudelkovi vyprší mandát za pouhých deset dní. Stále ale není jasné, zda resort povede i nadále.

reklama

Domácí zpravodajství

Zeman podpořil Babiše: Souhlasí s uznáváním testů na protilátky. Odborníci stále tápou

Miloš Zeman souhlasí s premiérem Andrejem Babišem a podporuje návrh, aby se kromě očkování na koronavirus uznávaly i protilátky v krvi. V SMS zprávě to redakci CNN Prima NEWS napsal tiskový mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Odborníci ale před touto cestou varují a s doporučením váhají. Není podle nich jasné, jak vysoká hladina protilátek v těle vlastně musí být a zda jsou testy z krve dostatečně průkazné.

Nové seriály i programové schéma. Prima odstartovala Hvězdnou sezónu ve velkém stylu

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala opravdu hvězdný program. Novinkou mezi seriály je 1. MISE, která představí výcvik dvanácti mladých lékařů určených pro nasazení do prestižního mezinárodního oddílu. Další nový počin je komediální krimiseriál Dvojka na zabití, neméně atraktivní bude i vesnická romance Hvězdy nad hlavou. Sezónu zahájila ve velkém stylu speciální tiskovou konferencí.

Havlíček: Na vině je strojvůdce. Ani zabezpečení srážce vlaků stoprocentně nezabrání

„Žádný zákon ani žádné zabezpečovací zařízení stoprocentně nemůže zabránit srážce, jaká se stala ve středu u Milavče,“⁠ zdůraznil na brífinku po návštěvě jižní Moravy ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Zároveň ze střetu vlaků obvinil strojvedoucího německého expresu. Při nehodě na Domažlicku zemřeli tři lidé, desítky dalších byly zraněny.

reklama