Slezáček promluvil o alkoholismu: Nebýt manželky, kalil bych dál. Neměl jsem sebeúctu

Bořek Slezáček řadu let bojoval s démonem zvaným alkohol. Toho naštěstí před časem porazil a jak sám říká, nyní je šťastný a spokojený. Věnuje se manželce, dětem a hraje také v divadle. V pořadu Povídej na CNN Prima NEWS promluvil také o svém dětství, studiu i životních překážkách.

Alkoholu holdoval Slezáček 20 let. „Získal jsem spoustu průserů, ale i životních zkušeností. Samozřejmě nikomu nestojí za to vyhodit polovinu života vysedáváním v baru nebo válením se ve škarpě. Ale ta cesta mě přivedla do mého současného života, ve kterém jsem spokojený, šťastný a srovnaný se sebou. A jestli to byla cena, kterou jsem musel zaplatit, tak jsem ji zaplatil rád. Jen mi je líto lidí, které jsem po cestě zranil,“ svěřil se moderátorce Radce Červinkové známý hudebník.

Seknout s alkoholem mu prý trvalo dva roky. Hodně mu v tom pomohla jeho manželka. „Hodně mi pomohla láska mojí ženy. Řekl jsem si, že jí to nemůžu udělat. Za ta léta jsem ztratil sebeúctu, takže bych klidně kalil dál. Ale neměl bych to, co mám. Neměl bych děti a rodinu, nějakou vizi a mety, které postupně zdolávám. O to bych přišel,“ přiznal Slezáček.

„Žaneta se mnou prošla velkou část toho života. Vlastně část mého účtu zaplatila ona. Všechno musela vytrpět a přestát. Nikdy mi ale nic nevyčítala. Vysvětluji si to tak, že to pro ni byl také určitý životní stimul,“ doplnil herec, který slaví úspěch zejména v muzikálech. V pražském divadle Broadway hraje například v Lásce nebeské či Kvítku madragory, v Činoherním klubu zas v inscenaci Macbeth.

S manželkou Žanetou vychovává dva syny, Kolju a Andreje. Byl ženatý se Simonou Krainovou, čtyři roky chodil s Alenou Šeredovou.

Tagy: