Zpěvák Yo Yo Bandu zemřel po pádu z kola. Cestou do nemocnice volal rodině, pak to přerušil

Od smrti hudebníka a hvězdy skupiny Yo Yo Band Vladimíra Tesaříka v pátek 9. června uplynulo 20 let. Zemřel v pouhých 55 letech během oblíbené projížďky na kole. Co se v nešťastný den stalo?

Vladimír Tesařík celý život rád sportoval. Mezi jeho oblíbené činnosti patřily cyklistické výlety. Poslední květnový den roku 2003 se na jeden z nich vydal, ale domů se už nevrátil. V pražské Stromovce z neznámých příčin spadl z kola, neměl helmu a vážně se poranil.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Kvůli čemu se Karel Kryl do krve porval s Viktorem Sodomou a proč kontroverzního podnikatele Ivana Jonáka považoval za svého učitele?

Ještě před převozem do nemocnice zavolal manželce, která ihned kontaktovala jeho o dva roky staršího bratra, hudebníka Richarda Tesaříka, s nímž působil ve skupině Yo Yo Band a zároveň společně účinkovali v muzikálech. Ten večer měli hrát v představení Galileo. „Když jsem se to dozvěděl, hned jsem bráchovi volal. Vzal mi to, řekl mi, že má nejspíš zlomenou klíční kost a teče mu krev z ucha. Pak jsem slyšel záchranku, někdo mu vzal telefon z ruky a cizí, neznámý hlas mi oznámil, že mi potom zavolá,“ přiblížil smutné okamžiky Richard Tesařík redaktorovi CNN Prima NEWS.

K tomu už ale bohužel nedošlo. Vladimír během převozu do nemocnice upadl do kómatu, z něhož už se neprobral a po devíti dnech zemřel. Příčinou smrti byl otok mozku a celkové selhání organismu. „Že je to tak vážné nebo že to může skončit tak tragicky, mě vůbec nenapadlo. Lékaři říkali, že ho za dva dny probudí,“ povzdechl si hudebník.

Vnitřní hlas mu řekl, že bude léčit lidi

Vladimír Tesařík se během života stal uznávaným léčitelem. Poslání zachraňovat lidské životy objevil ve svých osmatřiceti letech. Paradoxně poté, co přežil ošklivou cyklistickou nehodu. „Ráno jsem se probudil a věděl přesně, co mám dělat. Vnitřní hlas mi tenkrát jasně řekl, že budu léčit lidi. Dostával jsem pak určité signály, které mi dávaly dohromady informace o zdraví mých nejbližších známých. Začal jsem tedy pomáhat i jiným, pro mě naprosto cizím lidem. A fungovalo to,“ líčil Vladimír Tesařík během života v rozhovoru pro deník Blesk.

Léčitelství se věnoval čtrnáct let, dokonce měl svůj pořad v televizi. Pak z důvodu časové zaneprázdněnosti spojené s hudební kariérou pomáhat lidem přestal. Následně na kole havaroval znovu... Druhou šanci už ovšem nedostal.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Herec Jamie Foxx skončil ve vážném stavu v nemocnici

Tagy: