reklama
CNN Prima News strategie

strategie

Výpis příspěvků ke štítku „strategie“

Změnili jsme se, tvrdí Tálibán. Ze sebevražedných atentátníků přitom buduje brigádu

8. listopadu 2021 07:16

Během 20 let trvajícího povstání používalo radikální islamistické hnutí Tálibán sebevražedné atentátníky jako smrtonosnou zbraň k zabíjení zahraničních i afghánských vládních vojáků a rovněž k terorizování civilního obyvatelstva. Nyní, kdy se tálibové v zemi znovu ujali vlády, kontingent vycvičených sebevražedných atentátníků zůstává středobodem jejich vojenské a politické strategie, uvádí americká stanice RFE/RL.

Zeman bude nové ministry kádrovat. Musí získat jeho respekt, míní politolog

5. listopadu 2021 22:25

V sobotu by se prezident Miloš Zeman měl spojit prostřednictvím videohovoru s budoucím premiérem Petrem Fialou (ODS). „Bude to mít s prezidentem těžké, jsou jinak založení. Zeman ale bude muset akceptovat, že se Fialovi daří dát dohromady vládu většiny,“ uvedl politolog Lukáš Jelínek v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Podle něj ovšem prezident může zkomplikovat jmenování jednotlivých ministrů.

Nikdy nepodpoříme ANO, SPD nebo KSČM. Koalice PirSTAN představila povolební strategii

13. září 2021 18:57

Podzimní volby do Poslanecké sněmovny se kvapem blíží, koalice Pirátů se Starosty proto zveřejnila na svých stránkách povolební strategii. Zopakovala, že za žádných okolností nepodpoří vlády s účastí ANO, SPD nebo KSČM. „Nepodpoříme vládu s účastí subjektů ohrožujících základy liberální demokracie nebo s historickým dědictvím likvidace demokracie v této zemi,“ sdělili.

Hamáček: S rozvolněním nepočítejte, opatření se hned tak nezmění

13. ledna 2021 12:00

Nedají se očekávat žádné zásadní změny z hlediska opatření, platí pátý stupeň v PES a ještě nějakou dobu platit bude, uvedl na tiskové konferenci Ústředního krizového štábu jeho šéf a ministr vnitra Jan Hamáček. Pokles nově nakažených se podle něj ještě nedá hodnotit jako obrat v pandemii, pořád probíhá komunitní šíření a stále platí, že situace je vážná a složitá.

Netolický: Kdo se zaregistruje v únoru, může být nakonec očkován až v létě

11. ledna 2021 21:57

V úterý 12. ledna ministerstvo zdravotnictví předloží finální verzi očkovací strategie. Kraje k ní měly řadu připomínek a hejtmani začali vytvářet strategie vlastní. „Ten, kdo poslouchal projevy a proslovy, dobře věděl, že sám stát není schopen založit velkokapacitní očkovací centra. Z toho důvodu kraje zareagovaly, sehnaly si podklady ze zahraničí a začaly připravovat očkovací centra výrazně dříve, než je o to požádal stát,“ uvedl v pořadu 360°Pavlíny Wolfové hejtman pardubického kraje Martin Netolický.

Největší slabina očkování? Senioři se nezvládnou registrovat, varují experti

6. ledna 2021 19:27

Hlavním nedostatkem navrhovaného očkovacího postupu z dílny ministerstva zdravotnictví je registrace lidí nad 80 let k očkování proti covidu on-line. Ve své analýze chystaného ministerského metodického pokynu k očkování to uvedlo Centrum pro modelování biologických a společenských procesů BISOP. Doporučuje, aby seniorům kvůli očkování zavolal praktik a aby dostali dopisy s vysvětlením.

Vláda ve strategii očkování zapomněla na handicapované, zlobí se rada

4. ledna 2021 18:19

Vládní očkovací strategie nepamatuje na lidi s vážným postižením, o které se starají doma jejich blízcí, uvedla Národní rada osob se zdravotním postižením (NRZP). Kvůli zdravotnímu omezení se řada z nich nemůže k očkování sama dostavit. Rada v dopise ministrovi zdravotnictví Janu Blatnému (za ANO) vyzývá k zařazení handicapovaných a jejich pečujících mezi přednostní skupiny očkovaných a k urychlené přípravě plánu pro podání vakcíny v domácnostech. Podle odhadu by se to mohlo týkat asi 100 tisíc lidí. Vyjádření ministerstva zjišťujeme.

Rezervace očkování: Od poloviny ledna pro nejstarší, od února pro všechny, tvrdí Babiš

3. ledna 2021 11:26

První lidé by se do registru pro očkování mohli hlásit už v polovině ledna, kdy začne jakási první vlna. V ní se počítá s očkováním seniorů starších 80 let a personálu ze zdravotnictví a sociálních služeb. Další lidé přijdou na řadu od 1. února, poté budou rozhodovat další faktory, jako je věk nebo zdravotní stav. V nedělní Partii na CNN Prima NEWS to řekl premiér Andrej Babiš (ANO).

reklama