reklama
CNN Prima News strategie

strategie

Výpis příspěvků ke štítku „strategie“

Hamáček: S rozvolněním nepočítejte, opatření se hned tak nezmění

Nedají se očekávat žádné zásadní změny z hlediska opatření, platí pátý stupeň v PES a ještě nějakou dobu platit bude, uvedl na tiskové konferenci Ústředního krizového štábu jeho šéf a ministr vnitra Jan Hamáček. Pokles nově nakažených se podle něj ještě nedá hodnotit jako obrat v pandemii, pořád probíhá komunitní šíření a stále platí, že situace je vážná a složitá.

Netolický: Kdo se zaregistruje v únoru, může být nakonec očkován až v létě

V úterý 12. ledna ministerstvo zdravotnictví předloží finální verzi očkovací strategie. Kraje k ní měly řadu připomínek a hejtmani začali vytvářet strategie vlastní. „Ten, kdo poslouchal projevy a proslovy, dobře věděl, že sám stát není schopen založit velkokapacitní očkovací centra. Z toho důvodu kraje zareagovaly, sehnaly si podklady ze zahraničí a začaly připravovat očkovací centra výrazně dříve, než je o to požádal stát,“ uvedl v pořadu 360°Pavlíny Wolfové hejtman pardubického kraje Martin Netolický.

Největší slabina očkování? Senioři se nezvládnou registrovat, varují experti

Hlavním nedostatkem navrhovaného očkovacího postupu z dílny ministerstva zdravotnictví je registrace lidí nad 80 let k očkování proti covidu on-line. Ve své analýze chystaného ministerského metodického pokynu k očkování to uvedlo Centrum pro modelování biologických a společenských procesů BISOP. Doporučuje, aby seniorům kvůli očkování zavolal praktik a aby dostali dopisy s vysvětlením.

Vláda ve strategii očkování zapomněla na handicapované, zlobí se rada

Vládní očkovací strategie nepamatuje na lidi s vážným postižením, o které se starají doma jejich blízcí, uvedla Národní rada osob se zdravotním postižením (NRZP). Kvůli zdravotnímu omezení se řada z nich nemůže k očkování sama dostavit. Rada v dopise ministrovi zdravotnictví Janu Blatnému (za ANO) vyzývá k zařazení handicapovaných a jejich pečujících mezi přednostní skupiny očkovaných a k urychlené přípravě plánu pro podání vakcíny v domácnostech. Podle odhadu by se to mohlo týkat asi 100 tisíc lidí. Vyjádření ministerstva zjišťujeme.

Rezervace očkování: Od poloviny ledna pro nejstarší, od února pro všechny, tvrdí Babiš

První lidé by se do registru pro očkování mohli hlásit už v polovině ledna, kdy začne jakási první vlna. V ní se počítá s očkováním seniorů starších 80 let a personálu ze zdravotnictví a sociálních služeb. Další lidé přijdou na řadu od 1. února, poté budou rozhodovat další faktory, jako je věk nebo zdravotní stav. V nedělní Partii na CNN Prima NEWS to řekl premiér Andrej Babiš (ANO).

Prymula představil ve Sněmovně další strategii. Přijde lockdown?

Sněmovna je opět kompletní, v úvodu schůze složil poslanecký slib Jaroslav Vymazal (ODS), jenž v poslanecké lavici nahradil svou stranickou kolegyni Miroslavu Němcovou. Vystoupí i ministr zdravotnictví Roman Prymula. Právě ten by se měl vyjádřit k možnému scénáři dalších opatření kvůli koronavirové epidemii. Jeho vyjádření můžete sledovat v tomto článku živě.

Švédsko čeká na druhou vlnu koronaviru. Ustoupí tentokrát ze své jarní strategie?

Nejlidnatější ze všech severských evropských zemí byla, a mnohdy dosud je, dávána za vzor alternativního přístupu k odražení jarní první vlny koronavirové epidemie. Švédsko na rozdíl od jiných států v Evropě nešlo cestou rychlého a razantního lockdownu, nýbrž vsadilo spíše na zodpovědnost svých obyvatel. A zdá se, že ani pro druhou vlnu se jeho strategie nezmění.

reklama