
Domácí
Zahraničí
USA
Byznys
Sport
Auto
strategie
Výpis příspěvků ke štítku „strategie“

Hamáček: S rozvolněním nepočítejte, opatření se hned tak nezmění
Nedají se očekávat žádné zásadní změny z hlediska opatření, platí pátý stupeň v PES a ještě nějakou dobu platit bude, uvedl na tiskové konferenci Ústředního krizového štábu jeho šéf a ministr vnitra Jan Hamáček. Pokles nově nakažených se podle něj ještě nedá hodnotit jako obrat v pandemii, pořád probíhá komunitní šíření a stále platí, že situace je vážná a složitá.

Netolický: Kdo se zaregistruje v únoru, může být nakonec očkován až v létě
V úterý 12. ledna ministerstvo zdravotnictví předloží finální verzi očkovací strategie. Kraje k ní měly řadu připomínek a hejtmani začali vytvářet strategie vlastní. „Ten, kdo poslouchal projevy a proslovy, dobře věděl, že sám stát není schopen založit velkokapacitní očkovací centra. Z toho důvodu kraje zareagovaly, sehnaly si podklady ze zahraničí a začaly připravovat očkovací centra výrazně dříve, než je o to požádal stát,“ uvedl v pořadu 360°Pavlíny Wolfové hejtman pardubického kraje Martin Netolický.

Největší slabina očkování? Senioři se nezvládnou registrovat, varují experti
Hlavním nedostatkem navrhovaného očkovacího postupu z dílny ministerstva zdravotnictví je registrace lidí nad 80 let k očkování proti covidu on-line. Ve své analýze chystaného ministerského metodického pokynu k očkování to uvedlo Centrum pro modelování biologických a společenských procesů BISOP. Doporučuje, aby seniorům kvůli očkování zavolal praktik a aby dostali dopisy s vysvětlením.

Kubka vyděsily počty úmrtí s covidem. Nabíráme zpoždění, pomůže nám jen očkování
Milion naočkovaných lidí za tři měsíce je málo, měli bychom se inspirovat v Izraeli. V Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS to řekl prezident České lékařské komory (ČLK) Milan Kubek. Vláda podle něj očkovací strategii s lékařským sdružením vůbec neřešila.

Vláda ve strategii očkování zapomněla na handicapované, zlobí se rada
Vládní očkovací strategie nepamatuje na lidi s vážným postižením, o které se starají doma jejich blízcí, uvedla Národní rada osob se zdravotním postižením (NRZP). Kvůli zdravotnímu omezení se řada z nich nemůže k očkování sama dostavit. Rada v dopise ministrovi zdravotnictví Janu Blatnému (za ANO) vyzývá k zařazení handicapovaných a jejich pečujících mezi přednostní skupiny očkovaných a k urychlené přípravě plánu pro podání vakcíny v domácnostech. Podle odhadu by se to mohlo týkat asi 100 tisíc lidí. Vyjádření ministerstva zjišťujeme.

Rezervace očkování: Od poloviny ledna pro nejstarší, od února pro všechny, tvrdí Babiš
První lidé by se do registru pro očkování mohli hlásit už v polovině ledna, kdy začne jakási první vlna. V ní se počítá s očkováním seniorů starších 80 let a personálu ze zdravotnictví a sociálních služeb. Další lidé přijdou na řadu od 1. února, poté budou rozhodovat další faktory, jako je věk nebo zdravotní stav. V nedělní Partii na CNN Prima NEWS to řekl premiér Andrej Babiš (ANO).

Očkovat proti covidu se bude až do roku 2022. Ministerstvo má nový harmonogram
Ministerstvo zdravotnictví přišlo s očkovací strategií proti covidu. Podle zveřejněného harmonogramu plánuje Česko naočkovat zhruba sedm milionů lidí v průběhu let 2021 a 2022. Dostupných bude pět různých vakcín, mezi nimi od společností Pfizer a BioNTech, kterou už se u nás očkuje. Další ale dosud čekají na schválení či registraci.

Široká veřejnost se k očkování dostane nejdříve v květnu. Vláda má novou strategii
Ministerstvo vypracovalo novou očkovací strategii, která vznikla až 22. prosince. Krajům se dostala do rukou dokonce až den před Štědrým dnem. Dokument, který detailně popisuje organizaci i jednotlivé fáze vakcinace, získal a zveřejnil web Seznam zprávy.

Prymula představil ve Sněmovně další strategii. Přijde lockdown?
Sněmovna je opět kompletní, v úvodu schůze složil poslanecký slib Jaroslav Vymazal (ODS), jenž v poslanecké lavici nahradil svou stranickou kolegyni Miroslavu Němcovou. Vystoupí i ministr zdravotnictví Roman Prymula. Právě ten by se měl vyjádřit k možnému scénáři dalších opatření kvůli koronavirové epidemii. Jeho vyjádření můžete sledovat v tomto článku živě.

Švédsko čeká na druhou vlnu koronaviru. Ustoupí tentokrát ze své jarní strategie?
Nejlidnatější ze všech severských evropských zemí byla, a mnohdy dosud je, dávána za vzor alternativního přístupu k odražení jarní první vlny koronavirové epidemie. Švédsko na rozdíl od jiných států v Evropě nešlo cestou rychlého a razantního lockdownu, nýbrž vsadilo spíše na zodpovědnost svých obyvatel. A zdá se, že ani pro druhou vlnu se jeho strategie nezmění.

Za dva týdny bude 8000 nakažených denně. Prymula slibuje plán opatření
- Téma: Koronavirus
- Aktualizováno
Příští týden chce ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) představit výhledovou strategii k onemocnění COVID-19. Bude obsahovat zvažovaná opatření v případě dalšího vývoje epidemie a parametry, kdy by je bylo potřeba zavést. Žádná nová v příštím týdnu či dvou ale nechystá, řekl na tiskové konferenci. Chce také zveřejňovat všechna data o epidemii, u kterých to bude možné, a plánuje bojovat proti dezinformacím souvisejícím s epidemií. Do poloviny října čeká Prymula v průměru 4500 nakažených denně, v druhé půlce pak 8500 denně.

Důchodcům, lékařům i vládě má vakcínu na COVID-19 hradit stát. Ostatní si ji zaplatí
Očkování proti COVID-19 by měli dostat nejdřív senioři, lidé s chronickými onemocněními, zdravotníci z nemocnic, záchranáři a klienti i personál sociálních služeb. Ve druhé etapě by pak měli následovat členové vlády, krizových štábů či integrovaného záchranného systému. Stát jim vakcínu uhradí. Ostatní zájemci by přišli na řadu později, očkování by si platili. Vyplývá to z návrhu očkovací strategie, kterou zveřejnilo na svém webu ministerstvo zdravotnictví.