reklama
CNN Prima News Štrunc

Štrunc

Výpis příspěvků ke štítku „Štrunc“

Ekonom a člen krizového štábu Matějka: Firmy budou krachovat, lidé nebudou mít práci

27. července 2020 10:44

Na začátku šlo o to, udělat jednoduché rychlé věci, abychom všichni věděli, s čím můžeme počítat, uvedl ekonom a člen krizového štábu Filip Matějka v pořadu Štrunc platformy CNN Prima NEWS. Následně doplnil, že v ekonomických opatřeních byl počáteční směr dobrý, v jednu chvíli jsme však ztratili cestu a začal trochu chaos. Nyní je podle něj nutné počítat s krachy firem a nezaměstnaností.

Obrázky tlouštíků s nádorem na některých potravinách? Proč ne, říká Špičák z IKEM

23. července 2020 09:24

V určité fázi mohou důsledky opatření proti epidemii přinést více škody než samotný COVID-19, tvrdí gastroenterolog Julius Špičák. Zásadním rizikovým faktorem koronaviru jsou choroby často spojené s nadváhou: vysoký tlak, ischemická choroba srdeční, mozkové cévní poškození, diabetes. Špičák by si proto dokázal představit, že by na potravinách s vysokou energetickou hodnotou byly „ošklivé obrázky tlouštíků s nádorem jater“.

Landa: Lidé se bojí říkat svůj názor. Potřebujeme debatu o svobodě, kterou nám krájí

13. července 2020 17:32

Alter ego Žito 44 je mrtvé a na scéně je opět „starý“ Daniel Landa – umělec a buřič, který varuje před potlačováním svobody v Česku i ve světě. Své obavy vytesal do nejnovější písně Ukolébavka, kde hovoří o všudypřítomných kamerách a čipování dětí. Co pro Landu svoboda znamená? A jak se chce do boje o lidská práva zapojit? Odpovídal v pořadu Štrunc moderátora Pavla Štrunce.

Navrhuji amnestii těm, kteří schvalovali útoky na české vojáky, říká arabista Pelikán

17. června 2020 11:22

Podle arabisty Petra Pelikána neměly na podepsání mírové smlouvy mezi USA a Tálibánem podíl žádné jiné státy NATO, tudíž ani Česká republika. Popřel tak tvrzení prezidenta Miloše Zemana, který řekl, že činnost armády v Afghánistánu je pro bezpečí České republiky podstatná. V rozhovoru s moderátorem Pavlem Štruncem dále například navrhl amnestii těm, kteří byli obviněni ze schvalování teroristických útoků proti českým vojákům.

Švihlíková: Existuje tu silná lobby, aby Češi byli dál levnou pracovní silou pro Němce

12. června 2020 11:20

Každá normální země chce mít pod kontrolou kritickou infrastrukturu, tvrdí ekonomka Ilona Švihlíková. Podle ní by potravinová soběstačnost měla být základní strategickou osou politiky každé rozumné vlády. Důležitou otázkou je také závislost ekonomiky na Německu, proti níž se u nás vede třicet let marný boj, neboť tady existuje silná lobby, která z ní profituje jak politicky, tak ekonomicky.

Matka musela výrazně potlačit mateřské pudy, říká k případu mrtvého Tadeáše psycholog

9. června 2020 19:16

Každý z nás se může dopustit téměř jakéhokoliv chování, tvrdí klinický psycholog Radek Ptáček. Velmi často podle něj předpokládáme, že ty nejhorší věci dělají osoby, které mají narušenou osobnost nebo nějakou duševní poruchu. Stává se, že je naopak činí lidé, kteří jsou z formálního psychologického,či psychiatrického hlediska „normální“.

reklama