reklama
CNN Prima News svoboda slova

svoboda slova

Výpis příspěvků ke štítku „svoboda slova“

Prohra pro Meghan: Za slova o prolhanosti chtěla hlavu známého moderátora. Teď ho očistili

1. září 2021 17:59

Moderátor Piers Morgan byl ve středu očištěn britským Úřadem pro dohled nad vysíláním (Ofcom) poté, co v pořadu Good Morning Britain řekl, že „nevěří ani slovu“ z toho, co sdělila během rozhovoru u Oprah Winfreyové vévodkyně ze Sussexu Meghan Markleová. Úřad stížnosti některých diváků označil za pokusy o omezování svobody projevu.

Tálibán pročesává domy a loví odpůrce. Novináři mají na zádech terč, hlásí z Kábulu

16. srpna 2021 14:27

Afghánští novináři se mohou stát jedním z hlavních terčů Tálibánu. Největší obavy z možné odplaty panují mezi ženami a nezávislými redakcemi, které v minulosti daly jasně najevo svůj názor na ozbrojence. Hrozí, že se země překlopí do informačního vakua, již nyní Tálibán pročesává města dům od domu, zaznělo v reportáži americké televizní stanice CNN.

Historik: Dezinformace tu jsou už od baroka. Byli jsme po „sametu“ naivní

8. července 2021 15:05

Dezinformace a hoaxy se šíří rychle a vyvracejí se těžko. Přesto nejsou ničím novým. Dezinformace existovaly už v dobách minulých, šíří se především díky médiím. V Česku to souvisí i s náhlou svobodou projevu, která přišla po sametové revoluci, poznamenal ve vysílání CNN Prima NEWS spisovatel, historik a etnograf Vlastimil Vondruška.

Vávra: Z lidí se stanou teroristi jen kvůli vyjádření názoru. Nový zákon je absurdní

21. dubna 2021 09:02

Evropské státy by mohly přijmout novou legislativu, která by považovala za trestné projevy nenávisti ve vybraných kategoriích. Proti této úpravě se mnozí lidé ohrazují, včetně videoherního designera Daniela Vávry, který je představitelem Společnosti pro obranu svobody slova. „Tyto projevy dají na seznam extrémně nebezpečných zločinů. Tím pádem se člověk za svůj názor dostane na úroveň teroristy nebo obchodníka s lidmi,“ uvedl Vávra v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS.

Protest proti cenzuře skončil násilím. Extremisté vyrazili zuby organizátorovi

18. října 2020 18:16

Násilím na organizátorech i policii skončil v sobotu protest proti cenzuře sociálních médií v San Francisku. Za ním stála konzervativní skupina „Tým zachraňme Ameriku“. Podporovatelé prezidenta Donalda Trumpa byli ale mnohonásobně přečísleni svými oponenty. Ti nesouhlas s protestem rozhodně neskrývali a ještě před jeho začátkem napadli hlavního pořadatele Philipa Andersona.

reklama