reklama
CNN Prima News svoboda slova

svoboda slova

Výpis příspěvků ke štítku „svoboda slova“

Tálibán pročesává domy a loví odpůrce. Novináři mají na zádech terč, hlásí z Kábulu

Afghánští novináři se mohou stát jedním z hlavních terčů Tálibánu. Největší obavy z možné odplaty panují mezi ženami a nezávislými redakcemi, které v minulosti daly jasně najevo svůj názor na ozbrojence. Hrozí, že se země překlopí do informačního vakua, již nyní Tálibán pročesává města dům od domu, zaznělo v reportáži americké televizní stanice CNN.

Vávra: Z lidí se stanou teroristi jen kvůli vyjádření názoru. Nový zákon je absurdní

Evropské státy by mohly přijmout novou legislativu, která by považovala za trestné projevy nenávisti ve vybraných kategoriích. Proti této úpravě se mnozí lidé ohrazují, včetně videoherního designera Daniela Vávry, který je představitelem Společnosti pro obranu svobody slova. „Tyto projevy dají na seznam extrémně nebezpečných zločinů. Tím pádem se člověk za svůj názor dostane na úroveň teroristy nebo obchodníka s lidmi,“ uvedl Vávra v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS.

Protest proti cenzuře skončil násilím. Extremisté vyrazili zuby organizátorovi

Násilím na organizátorech i policii skončil v sobotu protest proti cenzuře sociálních médií v San Francisku. Za ním stála konzervativní skupina „Tým zachraňme Ameriku“. Podporovatelé prezidenta Donalda Trumpa byli ale mnohonásobně přečísleni svými oponenty. Ti nesouhlas s protestem rozhodně neskrývali a ještě před jeho začátkem napadli hlavního pořadatele Philipa Andersona.

reklama