CNN Prima News systém

systém

Výpis příspěvků ke štítku „systém“

Vzdušný štít NATO nad Evropou je iluze. Aliance chrání pět procent území a řeší, co dál

Probíhající válka na Ukrajině naplno odkryla důležitost protivzdušných systémů v moderních konfliktech. NATO ale při revizi vlastních sil došlo k závěru, že vzdušný štít nad Evropou je naprosto nedostatečný. Vyplývá to z informací listu Financial Times, podle kterého Aliance chrání jen pět procent území z potřebného pásu, který by měl zastavit nepřátelské střely a drony.

Školy po střelbě na FF UK posilují zajištění budov. Existuje celá řada chytrých řešení

Prosincová střelba na Filozofické fakultě UK v Praze přinesla řadu otazníků ohledně zabezpečení základních, středních i vysokých škol v Česku. Ukazuje se, že mezi jednotlivými institucemi jsou značné rozdíly: Některé používají sofistikované zabezpečovací systémy, jiné spoléhají na prostý zámek na dveřích. Moderních řešení přitom existuje mnoho, jsou to například vstupní systémy s identifikátory v telefonu. Nutnost posílit úroveň zabezpečení potvrzuje i ministerstvo školství.

Prevence sebevražd i útoků na školách. Systém hlášení zachraňuje životy, ocenili by ho i v ČR

Jednoduchý anonymní systém, který školáci v USA využívají k nahlašování podezřelého a znepokojujícího chování mezi svými vrstevníky, vedl k prevenci četných případů sebevražd, školního násilí a plánovaných útoků. Vyplývá to ze studie publikované na konci ledna. Podle amerických expertů je nutné dětem říkat, že nejde o snahu spolužáka udat, ale o pomoc, uvádí CNN. Bezpečnostní expert Petr Bárta by obdobný systém uvítal i v České republice, řekl CNN Prima NEWS. Jeho kolega Lumír Němec zmínil možná rizika.

Na problémovém systému přijímaček pracoval i syn ředitele Cermatu. Peníze nedostane, říká otec

Do zakázek Cermatu se měl zapojit i nezletilý syn ředitele instituce. S informací přišel Deník N. Konkrétně se měl syn Miroslava Krejčího podílet na aplikaci TAU, která slouží k procvičování testů, a pracovat měl podle deníku i na kritizovaném systému přijímaček. Ten měl při spuštění rozsáhlé výpadky v nahrávání příloh. Ředitel na zapojení svého syna nevidí nic zvláštního a zdůvodňuje ho úsporami. Cermat spadá pod stát a řídí ho ministerstvo školství.

Přihlášky na SŠ: Systém vznikl na koleně, zní z ANO. Zajíčková kontrovala dálniční známkou

Vláda v oblasti digitalizace předvádí amatérismus. Takto se na účet nefunkčního elektronického systému přihlášek na střední školy ve speciálním vysílání na CNN Prima NEWS vyjádřila poslankyně hnutí ANO Jana Berkovcová. Zdůraznila, že je rozzlobená a velmi zklamaná. Systém, který má uchovávat data statisíců dětí se podle ní nemůže tvořit na koleně. Za vládu, Cermat i ministra školství se postavila poslankyně ODS Renáta Zajíčková. Připomněla problémy s elektronizací nákupu dálničních známek před čtyřmi lety.

Stoniš: Česká digitalizace je před totálním zhroucením. Tradiční zklamání, souhlasí Hartman

Celá digitalizace je před totálním zhroucením. Kdyby lidé vyplňovali přihlášky ručně, bylo by to jistější, řekl v pořadu Zprávy plus pro CNN Prima NEWS šéfredaktor deníku TO Marek Stoniš. Reagoval na elektronický systém pro přihlášky na střední školy, jehož čtvrteční spuštění se muselo kvůli selhání přesunout. Podle komentátora Českého rozhlasu Petra Hartmana se jedná o českou tradici. Nejenom technickým problémům systému se bude věnovat speciál o přijímacích zkouškách na střední školy s odborníky a politiky od 14:00 na CNN Prima NEWS.

Prymula: S Ukrajinci přišla zátěž na pediatry. Oddělení si personál vzájemně kanibalizují

K Ukrajincům byl zdravotní systém velmi vstřícný. Dostali plné pojištění a péči, jenže systém není nafukovací. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to uvedl bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula. Připomněl, že největší zátěž padla na pediatry, kteří mají kapacitu takřka na stropu. Zmínil také vzájemnou kanibalizaci a přeplácení personálu na pediatrických odděleních.