CNN Prima News systém

systém

Výpis příspěvků ke štítku „systém“

Musíme změnit obsah vzdělávání, maturity i přijímací zkoušky, shodli se Gazdík se Zemanem

18. května 2022 19:47

Prezident Miloš Zeman a ministr školství Petr Gazdík (STAN) se shodli, že je nutná redukce obsahu vzdělávání, změna maturit a systému přijímacích zkoušek a potřebné je celoživotní vzdělávání. Gazdík na setkání prezidenta dále informoval o záměrech vlády ve školství. Vyjasňovali si návrh, aby byl druhý cizí jazyk v základních školách jen volitelný. Shodli se také v tom, že 17. června dojde ke jmenování dalších 84 profesorů a profesorek.

MS v hokeji 2025: Co všechno zatím víme o šampionátu ve Švédsku a Dánsku?

15. května 2022 13:45

Mistrovství světa v ledním hokeji 2025 se podvanácté v historii uskuteční ve Švédsku a podruhé v Dánsku. Jde o historicky pátý šampionát, který se koná ve dvou nebo více zemích. Švédsko při volbě nemělo protikandidáta, menší země na severu Evropy se následně přidala. Vyvrcholení mistrovství pod záštitou Mezinárodní hokejové federace (IIHF) se odehraje v legendární stockholmské hale „Globen“.

Prymula: Dlouhodobá péče o Ukrajince je problém. Epidemie se mezi nimi může šířit snáz

10. března 2022 09:44

Příliv migrantů z Ukrajiny dělá některým odborníkům a běžným občanům vrásky. Epidemiolog Roman Prymula se sice neobává další koronavirové vlny, ale zátěže zdravotnického systému. „Z dlouhodobého hlediska je to problém, logicky je systém dimenzován na určitou kapacitu. Troufám si říci, že ji na to nemáme,“ uvedl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Termín a složitý systém komunálních voleb 2022: Kandidovat mohou už plnoletí

1. února 2022 13:17
Aktualizováno

Extrémně složitý volební systém, při němž je problém, když volič přeje jednomu kandidátovi, ale ne jeho straně. Komunální volby, jinak také volby do obecních zastupitelstev, se na podzim 2022 konají opět po čtyřech letech. Připravili jsme pro vás přehledný článek včetně termínů a vysvětlení všech úskalí, na která můžete při hlasování narazit.

Zdravotní systémy prožily obrovský kolaps. Po dopoledním výpadku je eRecept plně funkční

19. ledna 2022 09:04
Aktualizováno

Od středečního rána hlásil systém eRecept výpadek. Lékárníci se tak nemohli připojit na centrální uložiště a pacientům vydávat léky. Podle informací SÚKL se kolem 13:30 podařilo systém znovu plně zprovoznit. Dostupné je již i call centrum, které je však po výpadku vytížené. Problém měli i lékaři, a to s certifikáty a zadáváním výsledků testování či očkování na covid.