CNN Prima News systém

systém

Výpis příspěvků ke štítku „systém“

Prymula: S Ukrajinci přišla zátěž na pediatry. Oddělení si personál vzájemně kanibalizují

K Ukrajincům byl zdravotní systém velmi vstřícný. Dostali plné pojištění a péči, jenže systém není nafukovací. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to uvedl bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula. Připomněl, že největší zátěž padla na pediatry, kteří mají kapacitu takřka na stropu. Zmínil také vzájemnou kanibalizaci a přeplácení personálu na pediatrických odděleních.

Musíme změnit obsah vzdělávání, maturity i přijímací zkoušky, shodli se Gazdík se Zemanem

Prezident Miloš Zeman a ministr školství Petr Gazdík (STAN) se shodli, že je nutná redukce obsahu vzdělávání, změna maturit a systému přijímacích zkoušek a potřebné je celoživotní vzdělávání. Gazdík na setkání prezidenta dále informoval o záměrech vlády ve školství. Vyjasňovali si návrh, aby byl druhý cizí jazyk v základních školách jen volitelný. Shodli se také v tom, že 17. června dojde ke jmenování dalších 84 profesorů a profesorek.

MS v hokeji 2025: Co všechno zatím víme o šampionátu ve Švédsku a Dánsku?

Mistrovství světa v ledním hokeji 2025 se podvanácté v historii uskuteční ve Švédsku a podruhé v Dánsku. Jde o historicky pátý šampionát, který se koná ve dvou nebo více zemích. Švédsko při volbě nemělo protikandidáta, menší země na severu Evropy se následně přidala. Vyvrcholení mistrovství pod záštitou Mezinárodní hokejové federace (IIHF) se odehraje v legendární stockholmské hale „Globen“.

Prymula: Dlouhodobá péče o Ukrajince je problém. Epidemie se mezi nimi může šířit snáz

Příliv migrantů z Ukrajiny dělá některým odborníkům a běžným občanům vrásky. Epidemiolog Roman Prymula se sice neobává další koronavirové vlny, ale zátěže zdravotnického systému. „Z dlouhodobého hlediska je to problém, logicky je systém dimenzován na určitou kapacitu. Troufám si říci, že ji na to nemáme,“ uvedl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Termín a složitý systém komunálních voleb 2022: Kandidovat mohou už plnoletí

Aktualizováno

Extrémně složitý volební systém, při němž je problém, když volič přeje jednomu kandidátovi, ale ne jeho straně. Komunální volby, jinak také volby do obecních zastupitelstev, se na podzim 2022 konají opět po čtyřech letech. Připravili jsme pro vás přehledný článek včetně termínů a vysvětlení všech úskalí, na která můžete při hlasování narazit.