CNN Prima News utrpení zvířat

utrpení zvířat

Výpis příspěvků ke štítku „utrpení zvířat“

Sezona krmičů začala: Nezabíjejte nám zvířata, nekrmte je, prosí zoufalí majitelé

4. dubna 2021 15:30

Koně, ovce nebo kozy ve výbězích a na pastvinách, ale také volně žijící zvířata – těm všem hrozí nebezpečí ze strany veřejnosti, která se jim snaží „přilepšit“. A to i navzdory cedulím, na kterých majitelé zvířat prosí kolemjdoucí, aby jejich svěřence nekrmili. Lidem totiž mnohdy nedochází, že zvířata mají krmení zajištěné a pečivo, které jim přinesou, může způsobit vážné zdravotní problémy a mnohdy i smrt.

Vydra jako mazlíček? Je to všechno špatně, zvířata trpí, shodují se odborníci

25. října 2020 15:30

Asií se šíří nový trend – vydra jako domácí mazlíček. Záběry z Indonésie ukazují malé špinavé klece, odkud se toto žádané „zboží“ dostává k zájemcům. Ti se s ní pak mazlí, chodí s ní na procházky a především to všechno dokumentují a přidávají na sociální sítě. Roztomilá vydří mláďata poptávají už i Češi. V čem je problém?

Příběh fenky Shadow: Měla rozdrcené kosti a v ráně plno červů

31. května 2020 06:08

Iva Volková, která pomáhá týraným a opuštěným psům, se nám svěřila už s několik příběhy statečných duší, kterým pomohla. Některé skončily novým domovem, jiní hrdinové ho teprve hledali, někteří odešli za duhový most. Příběh fenky Shadow skončil dobře, dokonce i potrestáním zlého majitele, ikdyž k tomu došlo menší oklikou. Každopádně tento příběh z pera zachránkyně stojí za přečtení

BLOG: Cesta na smrt horší než smrt samotná

29. května 2020 06:14

Videa z jatek nejsou nic pěkného ke koukání. Ani z těch „moderních a lepších“ tady v Česku. Většina, zejména těch, kteří maso rádi jí, se na ně vůbec dívat nechce, protože tak nějak tuší, že by jim možná to maso pak hořklo v ústech. Málokdo si ale uvědomuje, že zabití na jatkách je jakousi tečkou za utrpením, které zvířata podstupují, než se tam vůbec dostanou.

BLOG: Místo zvyku soucit: Když tradice rostou spolu s lidmi

13. dubna 2020 07:00

Když jsem byla malá, Velikonoce pro nás začínaly velkým úklidem. Psi i s tátou a nejmladší sestrou byli vykázáni ven a nastalo smýčení, větrání, umývání a takové ty věci, které vás nebaví ani jako malé, ani jako odrostlé (natož dospělé). Pak se peklo a vařilo. Protože u nás doma byste jediné maso našli v granulích pro psy, je jasné, že vaření a pečení se obešlo bez něj. Máma je velká kuchařka a všechno, co vzešlo z kuchyně, bylo skvělé (občas mě mrzí, že jsem ten talent nepodědila po ní, ale co se dá dělat).