Víkendové počasí zmrazí ledová zima s hustým sněžením. Teploty klesnou hluboko pod nulu

Předpověď počasí na pátek i víkend se významně zhoršuje. Konec týdne s sebou nese citelné ochlazení a sněžení. Noční teploty v některých částech země klesnou až k −12 °C. Mrznout však bude i přes den. Na jihozápadě může jen od pátečního do sobotního večera napadnout až 15 centimetrů sněhu. Meteorologové zároveň aktualizovali výstrahu před náledím. Chodci a řidiči by se tak měli mít na pozoru.

Podle Českého hydrometeorologického ústavu se v průběhu pátku bude od severovýchodu dále ochlazovat až pod bod mrazu. Kvůli namrzání mokrých povrchů tak odborníci aktualizovali výstrahu před náledím a případnými zmrazky. Ty mohou na celém území přetrvávat až do nedělního dopoledne.

Déšť bude postupně přecházet ve sníh. Nejintenzivnější sněžení by mělo od pátečních večerních hodin zasáhnout jihozápad země. Silné srážky mají přetrvávat až do sobotního večera. Do té doby by v jihozápadní oblasti mohlo napadnout až 15 centimetrů nového sněhu. Ve zbytku České republiky má podle údajů meteorologů nasněžit zhruba do 5 centimetrů. V některých částech Krkonoš se sněhová pokrývka ze čtvrtečních srážek již nyní blíží deseti centimetrům.

Průměrné nejvyšší denní teploty v sobotu budou pod bodem mrazu. Maxima v nížinách se budou pohybovat mezi −3 a 1 °C. V horských oblastech pak kolem −6 °C. V průběhu noci na neděli klesnou na severu země teploty až k −12 °C.

Tagy: