Vyskočil se dočkal, synovo tělo půjde na soudní pitvu. Káleli nám na hlavu, zuří herec

Ivan Vyskočil se konečně dočkal. Po třech měsících od smrti jeho syna Jakuba vrchní státní zastupitelství nařídilo provést soudní pitvu. Známý herec totiž nevěří, že syn spáchal sebevraždu.

Šestačtyřicetiletý Jakub Vyskočil měl spáchat sebevraždu v neděli 8. května. Jeho otec Ivan měl ale od začátku pochybnosti a požadoval provedení soudní pitvy. „Provedli jenom zdravotní pitvu, která je méně podrobná než soudní. Tu nám vyšetřovatelka obratem zamítla, ještě ani nestihla přečíst všechny podklady, které jsme jí poslali. Že se Jakub nezabil sám, o tom jsem prakticky přesvědčen,“ svěřil se webu Extra 76letý herec. Jeho syn prý měl velké plány a navíc se těšil i na svatbu.

„Naštěstí se naše zarputilost vyplatila a vrchní státní zastupitelství nyní nařídilo provedení soudní pitvy,“ řekl Vyskočil s tím, že zároveň přikázalo, aby proběhlo nové prošetření případu. „Uznalo naše námitky, že jemu podřízená státní zastupitelství nejednala dostatečně důsledně a udělala chybu,“ vysvětlil.

Tělo jeho syna leží v chladícím boxu. „Není to empatické, že tam to tělo nechávají takhle sušit, je to pro naši rodinu utrpení. Chtěli bychom, aby měl pokoj, není to příjemné. Byl hrozně hodný, takového člověka je škoda,“ řekl Vyskočil před několika týdny v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Vyšetřování se pohnulo

Hercova vytrvalost se mu ovšem konečně vyplatila. „Z policie už volali s dotazem, jestli tělo ještě nebylo na kremaci. Nevím, jestli to bylo k jejich smůle, nebo radosti, ale každopádně k tomu zatím nedošlo, a soudní pitva tím pádem bude muset proběhnout,“ podotkl herec.

„Nejzajímavější z dopisu ze státního zastupitelství pro mě je pasáž, v níž stojí, že mám ústavní právo na účinné vyšetřování. Celou dobu nám ho odpírali a káleli nám na hlavu. Jsem rád, že vrchní státní zastupitelství alespoň trochu vrátilo víru ve spravedlnost,“ doplnil Vyskočil s tím, že vyšetřování se pohnulo už předtím, kdy si je po dvou měsících od smrti jeho syna pozvali k výslechu. Sám ovšem nechápe, proč to trvalo tak dlouho.

O Jakubově sebevraždě měl pochybnosti

Vyskočil má o sebevraždě svého syna pochybnosti od začátku. „Kdyby to udělal v listopadu, to je počasí na pistoli, možná bych ještě pochyboval. Ale těšil se na jaro, jak začneme jezdit na motorce, plánoval s kamarádem, že pojedou na Moravu, byl veselý,“ vyjmenoval herec s tím, že jeho syn navíc plánoval svatbu. „A pak pojede na nějakou hráz rybníka, kterou nikdy neviděl, a picne se tam? Vždyť to nedává smysl,“ zdůraznil Vyskočil.

Jakuba podle otce trápily problémy s bývalým společníkem z firmy, který mu údajně vyhrožoval únosem dcery. „Měl z něj obavy, ale dopis na rozloučenou nevypadá úplně jako dopis na rozloučenou. Je spíš ve stylu, hele kdybych tady chvilku nebyl, udělej tohle a tohle,“ líčil herec a pochybuje i o tom, co se dělo krátce po synově smrti.

„Koroner určil smrt na 17 hodin a ještě hodinu poté od něj přicházely esemesky?“ nechápal Vyskočil aktivitu Jakubova telefonu. Pochybnosti se vyskytly také u Jakubova auta. „Měl mercedes s GPS a ukazovalo to, že jede do jižních Čech, pak zpět do Svatého Jána, čili jako by v tom autě nejméně dvě hodiny po smrti někdo jezdil,“ uvedl herec, který doteď nechápal, proč i přes tyto nejasnosti stále nedošlo na soudní pitvu.

Tagy: