reklama

Za využití toalety nemusíte vždycky platit. Hledejte samolepky „vstřícné místo“

Někdy je to místo, které přejdeme bez povšimnutí, jindy spása, již hledáme s vypětím posledních sil – veřejná toaleta. Odskočit si ale něco stojí, pokud nenarazíte na takzvané vstřícné místo. Dobrá zpráva je, že takto označených provozoven přibývá.

reklama

Říká se, že když musíš, tak musíš. Jenomže ani takové malé odskočení na toaletu ve velkých městech není nic snadného. Tedy alespoň do té doby, než najdete vstřícné místo se samolepkou. Ta totiž označuje prostor, kam si můžete v případě potřeby odskočit zadarmo. „Nemáme potřebu si za to říkat o peníze, protože je to normální potřeba,“ vysvětlila zaměstnankyně kavárny Anežka Knapková.

„Pro provozovatele je to taková zároveň reklama a zvyšuje to jejich renomé,“ dodal autor projektu a předseda spolku Probuďte Nusle Petr Štádler.

Nápad samolepek označujících takzvané vstřícné místo ale neznamená jen spásnou toaletu zdarma. „WC zdarma, možnost natočit si vodu zdarma nebo uklidit si před vlastní provozovnou,“ řekl Štádler.

Kavárny, restaurace, knihovny

Novinkou se v pražských Nuslích začínají označovat nejen kavárny nebo restaurace, ale i další veřejná místa. Třeba knihovny. „Jsou někteří lidé, kteří právě potřebují a bojí se zeptat. Tohle jim řekne, že se mohou zastavit a odskočit si anebo se napít,“ uvedla vedoucí knihovny Jizerka Lenka Nehasilová.

Naproti tomu za použití klasické veřejné toalety už něco zaplatíte. Naštěstí například na Václavském náměstí ve speciálních tubusech je to pět korun a na vykonání potřeby máte dokonce celých 15 minut. Jen o kousek dál v metru máte času ještě více, cena je ale 10 korun.

Drahé hlavní nádraží

Pokud jde o nejvyšší cenu, k vítězům patří veřejné záchody na hlavním nádraží. Za jednu návštěvu provozovateli dáte 20 korun. „Cena toalet na pražském hlavním nádraží odpovídá významu stanice a odvíjí se také od nákladů spojených s provozováním těchto toalet. Pokud by cena byla nižší nebo nebyla žádná, na těchto místech by se zdržovali nepřizpůsobivé osoby,“ tvrdí tisková mluvčí Správy železnic Nela Friebová.

Zatímco v Praze se 20 korun platí jen na některých místech, v takových Karlových Varech jde o běžnou cenu. Tam vám naštěstí alespoň rozmění.

Tagy:

Hlavní zprávy

Stát musí regulovat bydlení, šlo to i za Husáka. Maláčová a Stropnický opět v akci
Volby 2021

Stát musí regulovat bydlení, šlo to i za Husáka. Maláčová a Stropnický opět v akci

Jana Maláčová (ČSSD) a Matěj Stropnický (za ČSSD) vyrazili do boje za levnější bydlení. Cesta podle nich vede přes obnovu daně z převodu nemovitosti, zavedení progresivního zdanění i sankce za neobsazený byt. Svůj plán představili ve videu na sociální síti, kde ostře kritizovali současnou bytovou politiku a plány ostatních politických stran na řešení problému vysokých cen bytů.

Současná inflace přeje dlužníkům. Spořit se nevyplatí, říká ekonomický analytik
Ekonomika

Současná inflace přeje dlužníkům. Spořit se nevyplatí, říká ekonomický analytik

Česko od nového roku čeká vysoké zdražování energií i základních potravin. Ekonomický analytik webu CNN Prima NEWS Petr Musil uvedl, že za to celosvětově mohou jednotlivé vlády i pandemie. „Inflace, která přichází neočekávaně, což je právě ta, kterou máme nyní, přeje dlužníkům. Nevyplatí se spořit. Klidně si něco kupme na menší úvěr,“ uvedl v pořadu 360°.

Bohbot ze Svobodných: Více než 5 procent muslimů v zemi znamená problémy a nebezpečí

Bezpečnostní expert a stínový ministr vnitra trojkoalice Trikolory, Svobodných a Soukromníků David Bohbot (Svobodní) by měl obavy, pokud by Česká republika v budoucnu přijímala více migrantů muslimského vyznání. „Kdykoliv muslimská komunita v evropských státech překlopí 5 procent, jsou problémy a je nebezpečno,“ řekl v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama